florbal 16.1.2017

Ďalšie tesné víťazstvo pre florbalistov AS Trenčín

Florbalisti AS Trenčín si po nevydarenom vstupe do nového roka a prehre proti Nižnej napravili chuť víťazstvami nad Grasshoppers Žilina a počas víkendu aj proti ŽS Košice (4:3). Tím okolo Juraja Matejku hrajúci na tri útočné a dve obranné formácie dokázal od začiatku zápasu fyzicky disponovaným Košičanom odoberať loptičky a zakladať rýchle protiútoky. Zmeny rytmu hry a napádanie robilo súperovým hráčom veľké problémy.

Nebyť vysokého brankára Gančára, mohlo byť o osude zápasu rozhodnuté už po prvej tretine. V nej sa v rozmedzí ôsmich sekúnd dokázali trafiť Peter Heleš a Mandinec. Lenže bol to práve Mandinec, ktorý sa nechal vylúčiť za sekanie. Žltý sneh v presilovej hre skorigoval na 1:2, keď Weiss skóroval po dorážke spred Turekovej brány. Hra Košičanov bola založená na nahadzovaní loptičiek a dorážanie, čo sa im často darilo najmä vďaka slabému dôrazu domácich obrancov. Defenzíva AS Trenčín sa však práve v tejto hernej činnosti dokázala v priebehu zápasu zlepšiť, čo bolo veľmi dôležité. Na začiatku druhej tretiny síce vyrovnal Zemlan (2:2), no odpovedať dokázal domáci kapitán Matejka – 3:2. Pred koncom druhej tretiny sa presadil aj skvele hrajúci Mikolaj a zdalo sa, že Trenčania zápas dotiahnu vďaka skúsenostiam do víťazného konca. Bohužiaľ, opäť sa ukázal slabý dôraz v zakončení a tradičné nepremieňanie vyložených šancí. Tých mali florbalisti AS počas zápasu niekoľko desiatok. Nebyť skvelých Turekových zákrokov na bránkovej čiare, mohol byť stav zápasu opačný. Najlepšia defenzíva extraligy však dovolila streliť Košičanom už len jeden gól pri hre bez brankára. Hráči AS Trenčín zaknihovali ďalšie dôležité víťazstvo a udržali si tak kontakt s čelom extraligového pelotónu.

Lukáš Mandinec (útočník AS Trenčín): „Zápas sa pre nás začal veľmi dobre. Dva rýchle góly v rozpätí ôsmich sekúnd nás nakopli. Hra Košičanov bola dosť rozbehaná, čo nám moc nevyhovuje, ale aj napriek tomu sme držali loptičku my. Bohužiaľ, ako to už u nás býva, máme problém premieňať šance. Sami si radi skomplikujeme zápas, ale som rád že sme ešte dva góly pridali, ktoré o všetkom rozhodli. Aj keď Košičania bojovali do poslednej chvíle, podarilo sa im už len znížiť stav skóre.“

FBK AS Trenčín - Žltý sneh Košice 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)

Góly: 9. Peter Heleš (Machara), 10. Mandinec (Pavol Heleš), 28. Matejka (Peter Heleš), 36. Mikolaj (Peter Heleš) – 18. Weiss (Čepel), 24. Zemlan (Weiss), 58. Čepel (Janočko)

Vylúčení: 2:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 140 divákov

AS: Turek – Klapita, Kováč, Machara, Dávidek – Peter Heleš, Matejka, Mikolaj – Meliš, Mandinec, Pavol Heleš – Žiaček, Múčka, Ellinger – Balaj

ŽS: Gančár – Beľuš, Weiss, Demko, Čepel, Samek, Gurbaľ, Račko, Šupala, Maďar, Zemlan, Janočko, Leško

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov.

ASTV 21.3.2024

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac február

Fotogalérie 19.3.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti MFK Skalica

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 2. kola nadstavby Niké ligy proti MFK Skalica (1:3).