A-tím 19.5.2017

Víťazstvo srdca nad Slovanom Bratislava

Zverenci trénera Martina Ševelu zdolali v predposlednom zápase tohto ročníka ŠK Slovan Bratislava 3:2 (2:1). Urobili tak dôležitý krok v boji o postup do Európskej ligy. O góly AS sa postarali Antonio Mance, Giorgi Beridze a Uche Nwofor.
3:2 (2:1)
32. kolo, 17:30
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava

AS Trenčín | Šemrinec – R. Klooster, Kleščík, Lawrence, Skovajsa – Zubairu – Paur (74. Šulek), Ubbink (58. Halgoš) – Janga, Mance (74. Nwofor), Beridze

ŠK Slovan Bratislava | Greif – Sekulič, Saláta, Rundič, Kubík (84. Ligeon) – Savičevič, de Kamps (60. Kóňa) – De Sa (60. Pinte), Soumah, Priskin - Čavrič

Góly: 14. Mance, 31. Beridze, 89. Nwofor – 30. Kubík, 65. Soumah

Žlté karty: 6. Paur, 65. Skovajsa, 71. Kleščík, 90. Beridze – 6. De Kamps, 21. Rundič, 90. Sekulič, 90. Salata

Rozhodovali: Očenáš – Vorel, Jenčura

Diváci: 2518

Od úvodu bolo jasné, že tímy si nič nedarujú. V 14. min sa po dlhom nákope predral Mance cez Sekuliča a strelou z uhla pod brvno otvoril skóre zápasu – 1:0. Aj v nasledujúcich minútach sme boli aktívnejším tímom. Po polhodine hry nás však na moment zmrazil Kubík – 1:1. Z polovice ihriska nabehol na center za obranu a zoči-voči Šemrincovi nezaváhal. Radosť Slovana z vyrovnania trvala iba minútu. Beridze si loptu v šestnástke prehodil na silnejšiu pravú nohu a technicky si vychutnal Greifa – 2:1. O štyri minúty vyzval Beridze k zakončeniu Paura. Ten z druhej vlny v ideálnej pozícii prestrelil. V závere polčasu mohli Slovanisti vyrovnať. Soumah sa zbavil Zubairu. Z uhla sa snažil prekonať brankára, ten ale loptu vyrazil pred seba. Následne De Sa v ideálnej pozícii prestrelil.

Hneď po prestávke nepotrestal Čavrič pošmyknutie Skovajsu a Kloostera. Na opačnej strane v 50. min vbehol do Skovajsovho prízemného centra Mance. Tiesnený z päťky netrafil priestor Greifovej brány. O dve minúty Beridze ukázal Slovanistom chrbát. Ponúkol ideálnu prihrávku do pokutového územia Paurovi. Jeho tvrdú strelu zblokovala ale obrana. V 65. min sa hosťom podarilo vyrovnať. Obrancovia ustupovali Sekuličovi. Ten v ideálnej chvíli vysunul Soumaha, ktorý skóroval – 2:2. V 71. min mal gól na kopačke Janga. V ideálnej pozícii však loptu dobre netrafil. V záverečnej desaťminútovke sme všetko stavili na jednu kartu. V 82. min sa odrazená lopta dostala k Halgošovi. Ten ale loptu prudko napálil do brvna. V infarktovom zápase sa predsa nám len podarilo streliť víťazný gól. V 89. min si vychutnal obrancov striedajúci Nwofor a prepálil bezmocného Greifa – 3:2.

Ohlasy po zápase

Fotogaléria

Autor: tasr

ASTV 20.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti FC Košice

ASTV vám prináša zostrih z nadstavbovej časti Niké ligy proti FC Košice (1:2).

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti FC Košice

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase nadstavbovej časti Niké ligy...

A-tím 19.4.2024

Niké liga | Domáca prehra proti Košiciam

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v šiestom zápase nadstavbe Niké ligy na domácom trávniku...