Mládež 24.6.2015

Novomeského prepísala históriu, obhájila McDonald´s Cup

V areáli FC Nitra sa uplynulý týždeň uskutočnilo celoštátne finále 17. ročníka minifutbalového turnaja McDonald´s Cup 2014/2015. Najväčšie podujatie tohto rangu pre deti prvých stupňov základných škôl opäť vyhrala ZŠ Novomeského Trenčín v zostave s chlapcami z prípravky AS Trenčín.

Pod Zobor zavítalo osem najlepších školských tímov z celého Slovenska. Medzi favoritov patrili aj naši chlapci. V prvý hrací deň turnaja si s prehľadom vybojovali prvé miesto v základnej skupine, keď dva razy zvíťazili a bod im dokázali zobrať iba rovesníci z Brezna (5:5). Druhý hrací deň načali trojgólovou semifinálovou výhrou nad Spišskou Novou Vsou (8:5), ktorá ich posunula aj po roku do boja o prvenstvo.

Finálový súboj začal lepšie tím Svätého Jura. Mladí Trenčania však preukázali vysokú kvalitu a dej tromi gólmi otočili vo svoj prospech. V záverečnej dráme si už víťazstvo nenechali ujsť a sú to práve oni, kto pôjde na výlet do Talianska. Hlavnou odmenou pre víťaza je účasť na zápase Serie A medzi AC Miláno a SSC Neapol s bohatým sprievodným programom. Talentovaným futbalistom medaily odovzdal opora slovenskej reprezentácie Marek Hamšík, ktorý bol ústrednou postavou celého podujatia.

„Chlapci z ročníkov 2004 a 2005 nám urobili veľkú radosť, keď skvele reprezentovali školu, klub AS Trenčín a samotné mesto Trenčín. Prvýkrát v histórii sa niekomu podarilo obhájiť tento titul,“ povedal po turnaji spokojný tréner Miroslav Karas a pokračoval: „Osobitne ma tešilo, a tým sme aj motivovali chlapcov, aby sa pridali k prvému mužstvu a dosiahli takisto titul majstra. Podávali sme stále lepšie a lepšie výkony a vo vynikajúcom finále sme titul získali zaslúžene.“

Výsledky - základná skupina:
Trenčín – Galanta 7:3
Trenčín – Brezno 5:5
Trenčín – Belá 7:3
Semifinále: Trenčín – Spišská Nová Ves 8:5
Finále: Trenčín – Svätý Jur 6:5

ZŠ Novomeského Trenčín: Natanael Zaťko, Samuel Andrejko, Andrej Bobot, Dominik Polák, Jakub Pavlíček, Matej Cobori, Šimon Machara, Samuel Bulko, Matej Gogora, tréner: Miroslav Karas, Michal Vereš

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca február

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Zákrok mesiaca. Pozrite...

ASTV 22.3.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov.

ASTV 21.3.2024

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac február

Fotogalérie 19.3.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti MFK Skalica

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 2. kola nadstavby Niké ligy proti MFK Skalica (1:3).