Mládež 19.10.2017

Smolná prehra devätnástky, tímy starších žiakov udržali čisté kontá

Počas uplynulého víkendu pokračovali mládežnícke futbalové súťaže. Starší dorast nešťastne prehral so Slovanom Bratislava. Darilo sa mladším dorastom, podobne aj žiakom, ženám i žiačkam.

Zverenci trénera Ľuboša Reitera privítali vedúci Slovan Bratislava (1:2). Hostia sa v úvodnom polčase dostali do jednogólového vedenia, no po vyrovnaní Richarda Beďatša sa zdalo, že si mužstvá body podelia. Napokon však rozhodnutie priniesla posledná minúta, keď už bol v bráne stredopoliar Adam Brenkus. Dôvodom bola predchádzajúca červená karta pre nášho brankára Samuela Švajku.

V súboji tímov zo stredu ligovej tabuľky sa viac darilo našej sedemnástke. Tá na pôde Slovana Bratislava zvíťazila 2:0. Po vyrovnanom prvom polčase sa po prestávke strelecky presadili Filip Tatranský a Hugo Kyselica. Bod z bratislavskej pôdy si priniesol po remíze 1:1 výber do 16 rokov.

Vo veľkom štýle sa darilo žiackym výberom. Starší žiaci nastrieľali Dunajsekj Strede dovedna 10 gólov. Gólmani Matúš Slavíček a Oliver Lapoš si udržali čisté kontá. Podobne si všetky body z Karlovej Vsi odviezla trinástka a dvanástka.

Ženské družstvo zvíťazilo v regionálnom derby nad Bánovcami nad Bebravou (4:1). Žiačky bez vážnejších problémov zvládli domáci súboj proti Nitre (5:1).