Rozhovory 18.10.2017

Florbalisti AS Trenčín získali v súboji proti ATU Košice bod za prehru v predĺžení.

V Prešovskej hale kam svoj domáci zápas vyviezli Košičania bol od začiatku k videniu rýchly florbal plný súbojov ktorý sa divákom musel páčiť. Po celý čas sa obaja aktéri súboja držali na rozdiel jedného gólu, čo prinieslo veľmi vyrovnaný zápas.

Po prvej tretine viedli Trenčania 2:1 hlavne zásluhou Hančíka, ktorý skvele zapadol do prvej formácie po zranení Mikolaja, ktorého zatiaľ parádne gólovo zastupuje. Jednogólové vedenie si udržali hráči AS aj po druhej tretine, keď viedli 5:4 po obetavom a vyrovnanom výkone plnom nasadenia. Strelcov z Košíc sa darilo udržať na uzde hlavne skvelému Melicherovi v bránke Trenčanov. V tretej tretine si ale vybrali slabšie chvíľky rozhodcovia, ktorí najskôr nezmyselne vylúčili Kováča na 5 minút za vo florbale nevídaný trest hákovanie a súperovi k tomu udeliliaj výhodu trestného strieľania, ktoré nevyužil Kerekeš a potom prišlo aj vylúčenie Mandinca na 2+10 minút za nešportové správanie, ktoré videl azda len sám pán rozhodca. Hráčom ATU sa ponúknutú výhodu podarilo využiť a tak bolo vyrovnané 5:5. Do konca základnej hracej doby sa obaja aktéri stretnutia snažili nespraviť rozhoducúcu chybu ktoré by zápas mohla rozhodnúť a tak už gól nepadol.

V predĺžení sa hral tak ako počas celého zápasu florbal plný atakov na oboch stranách. Kľúčová sa ukázala ale až situácia 2 sekundy pred koncom predĺženia, kedy rozhodca opäť po chybnom verdikte daroval štandardnú situáciu hráčom ATU po spornej vysokej nohe Klapitu, ktorý odkopával loptičku z obranného pásma. Košičania štandardku využili strelou do šibenice Melicherovej bránky a na očakávané nájazdy už nedošlo. ATU tak získalo darovaný bod navyše za výhru v predĺžení a Trenčania domov odchádzali len s jediným bodom za prehru, napriek azda najlepšiemu predvedenému výkonu počas aktuálnej sezóny.

Autor: Jozef Hruška
3:2 MŠH Detva
4. kolo, 1.10.2023
DTF team Detva Joxers - FBK AS Trenčín

Aktuálne 29.9.2023

Florbalistky mamičky - pridajte sa k nám!

Nová aktivita, najmä pre členky florbalového klubu AS Trenčín, sa uchytila a mamičky našich...

Mládež 13.9.2023

VÝNIMOČNÝ PRESTUP ! NAJLEPŠÍ STRELEC ČESKEJ JUNIORSKEJ CE LIGY PRESTUPUJE DO FBK AS TRENČÍN

Florbalovému klubu AS Trenčín sa ešte pred...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn