A-tím 3.3.2018

FLORBALISTI AS TRENČÍN ZVÍŤAZILI V POSLEDNOM KOLE ZÁKLADNEJ ČASTI PROTI SPIŠSKEJ NOVEJ VSI

Na Spiš cestovali Trenčania s vedomím súboja na diaľku s košickými tímami o čo najlepšiu pozíciu do vyraďovacej časti, naopak ich hostitelia ešte nemali play-off vôbec isté.
11:9 (5:1,2:4,4:4 - 11:9)
ŠH Spišská Nová Ves
22. KOLO, 18:00
FBK AS Trenčín vs FbC Young Arrows Spišská Nová Ves

FBK AS Trenčín: Mészáros – Machara, Dávidek – Klapita, Meliš – Peter Heleš, Matejka, Mikolaj – Baroš, Múčka, Mišák – Kusenda, Ellinger.

FbC Young Arrows Spišská Nová Ves : Marcel Bendík (Ondov) – Džerenga, Mišenda, Ján Bendík, Šimko, Tropko, Koczka, Vadovský, Peter Hanzely, Slezák, Michal Hanzely, Rády, Jerga, Lengvarský, Kalafut, Schneider, Pavlák, Hyroš.

Góly AS Trenčín: 3. Dávidek (Mišák), 7. Dávidek (Matejka), 8. Mikolaj (Peter Heleš), 19. Matejka (Machara), 20. Meliš (Mišák), 36. Klapita (Meliš), 39. Mikolaj (Múčka), 44. Kusenda (Ellinger), 49. Mišák (Múčka), 53. Dávidek, 60. Peter Heleš (Matejka).

Góly Spišská Nová Ves: 11. Pavlák, 24. Kalafut (Jerga), 27. Koczka (Vadovský), 29. Kalafut (Pavlák), 31. Pavlák (Kalafut), 44. Pavlák (Kalafut), 45. Rády (Tropko), 49. Peter Hanzely (Vadovský), 55. Jerga (Pavlák).

Vylúčenia 1:1, Presilovky 1:0, Oslabenia 0:0,

Diváci: 153

Karty pred zápasom boli rozdané jasne. Trenčania mohli skončiť najlepšie na štvrtom mieste, no potrebovali zaváhanie ATU Košice proti poslednému Sabinovu, naopak Spišiaci na istotu play-off potrebovali vyhrať hocijakým spôsobom, inak sa museli spoliehať na výhru 1. FBC Trenčín proti Lidu Bratislava. Oba tímy si organizáciu vzájomných zápasov vymenili, a tak AS hralo „doma“ v Spišskej Novej Vsi. Úvodný zápas skončil vysoko v prospech AS, a to pomerom 17:7.

Úvodná tretina nasvedčovala, že to bude podobné. S chuťou hrajúci Trenčania dvomi gólmi Dávideka a jedným Mikolaja rýchlo vyhrávali 3:0 už v ôsmej minúte. Potom síce z ojedinelej akcie Pavlák znížil, no záver tretiny patril opäť patril bielo – čiernym, keď Matejka a Meliš poskytli vicemajstrovi štvorgólové vedenie po prvej tretine.

Do druhej tretiny však nastúpili oba tímy nastúpili ako vymenené. Zatiaľ čo Trenčania hrali zaspato a robili jednu chybu za druhou, Spišiaci vysunuli napádanie, zvýšili pohyb a to prinieslo svoje ovocie. V polovici zápasu už bol stav vyrovnaný 5:5. Ožilo aj publikum, ktoré hnalo Spišskú Novú Ves za vytúženým víťazstvom a istotou v play-off. Juraj Matejka reagoval oddychovým časom, ktorý pomohol zmierniť nápor hostí. Hra bola v týchto chvíľach vzácne vyrovnaná. Hlavne sa rozchytal Marcel Bendík, Trenčania urazili šťastenu a svoje šance zahadzovali ako na bežiacom páse. Vicemajstrovi späť na koňa pomohol faul Jána Bendíka, ktorý putoval v 35. minúte na lavicu hanby na dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou. Trenčania vyše minútu zvierali svojho súpera v pásme, až zobral zodpovednosť na seba Klapita a exportnou strelou rozvlnil sieť. V 39. minúte uzatváral rezultát druhej tretiny Mikolaj, ktorý si po štandardke z rohu trochu so šťastím narazil prihrávku s teniskou súperovho obrancu, čím dokonale zmiatol brankára Bendíka v bránke.

Do tretej tretiny hráči AS vstupovali s náskokom 7:5. Tá sa nakoniec zvrhla v pomerne divokú prestrelku oboch tímov, keď v nej padlo dovedna osem gólov. Najprv na 8:5 zvyšoval Kusenda, no Spišiaci sa dvoma gólmi v rozmedzí 35 sekúnd dostali znova na dostrel. Ešte dvakrát sa podarilo Novovešťanom dotiahnuť na rozdiel jediného gólu, naposledy v 55. minúte, no Trenčania zakaždým odskočili, najprv Mišák, potom svojím hetrikovým gólom Dávidek dopriali svojim hráčom väčší výsledkový komfort. Naviac po góle na 9:7 musel bránku opustiť Marcel Bendík, ktorý si privodil zranenie slabín. Spišiaci cítili vo vzduchu body a vsadili všetko na jednu kartu. Lopta v Mészárosovom bránkovisku neraz divoko poskakovala, no na vyrovnanie Novovešťania nedosiahli. Ich nádeje zmaril v poslednej minúte najproduktívnejší hráč Trenčína Peter Heleš, ktorý odrazenú loptu nekompromisne napálil za Ondovov chrbát. Stanovil tak konečný výsledok 11:9. Pri poslednom nahodení lopty na Mészárosa sa ešte dve sekundy pred koncom do zápisu dostal Jakub Múčka, ktorý ho efektne sklepol. Na jeho smolu však pre jeho parádu nemali rozhodcovia pochopenie, keď ho poslali na posledné dve sekundy dvojminútovým trestom na trestnú lavicu. Viac sa však nestalo.

Florbalisti AS Trenčín tak vybojovali v poslednom zápase základnej časti víťazstvo 11:9. Po zápase však boli paradoxne spokojnejší hráči Spišskej Novej Vsi, keďže ATU Košice medzičasom pohodlne porazilo Sabinov 16:0, čo odsunulo Trenčanov na konečné piate miesto. Naopak ŠK Lido Bratislava prehralo doma s 1.FBC Trenčín 3:9, čo znamená, že Spišská Nová Ves postupuje z ôsmeho miesta do play-off hneď vo svojej premiérovej sezóne v Salming Extralige. Neskôr večer Trenčania aj spoznali svojho štvrťfinálového súpera. Keďže nikto z prvých troch tímov si ich nevybral, zostali v poradí štvrtému FK Florko Košice. Znamená to, že sériu začnú už nasledujúci víkend na východe.

Autor: Klub
3:2 MŠH Detva
4. kolo, 1.10.2023
DTF team Detva Joxers - FBK AS Trenčín

Aktuálne 29.9.2023

Florbalistky mamičky - pridajte sa k nám!

Nová aktivita, najmä pre členky florbalového klubu AS Trenčín, sa uchytila a mamičky našich...

Mládež 13.9.2023

VÝNIMOČNÝ PRESTUP ! NAJLEPŠÍ STRELEC ČESKEJ JUNIORSKEJ CE LIGY PRESTUPUJE DO FBK AS TRENČÍN

Florbalovému klubu AS Trenčín sa ešte pred...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn