A-tím 24.2.2018

Florbalisti AS Trenčín prehrali v zápase o tretie miesto s Florkom Košice

Na kľúčový zápas tejto sezóny extraligy mužov cestovali Trenčania do Košíc kde sa stretli s Florkom Košice. Po prehre 8:6 sa prepadli až na piate miesto tabuľky, čím prehrali aj výhodu domáceho prostredia vo ¼ finále play off zápasov. Hráči AS sa tak dostali do pozície ohrozeného tímu, ktorý si môžu súperi vo voľbe vybrať do play off.
6:8 (2:2, 2:1, 4:3 - 8:6)
Multihala Košice
21. KOLO, 16:20
FbO Florko Košice vs FBK AS Trenčín

FbO Florko Košice: Kohút(Koval) – Vašíček,Lukáš Blaško, Jakub Blaško, Konečný, Kešelák, Vrábeľ, Kátlovský, Resler, Grich, Hrabčák, Kočkár, Halás, Melega.

FBK AS Trenčín: Melicher (Mésszáros) – Machara, Dávidek – Klapita, Pavol Heleš – Peter Heleš, Matejka, Mikolaj – Meliš, Kusenda, Mišák – Stopka, Múčka, Ellinger.

Góly Florko Košice: 3. Kešelák (Jakub Blaško), 15. Kátlovský (Halás), 26. Lukáš Blaško(Kešelák), 37. Konečný (Halás), 42. Jakub Blaško, 44. Halás(Kátlovský), 49. Halás(Hrabčák), 58. Hrabčák

Góly AS Trenčín: 8. Machara(Ellinger), 8. Peter Heleš(Matejka), 37. Peter Heleš (Machara), 49. Pavol Heleš (Ellinger), 56. Matejka (Melicher), 60. Peter Heleš (Matejka).

Vylúčení: 2:1 Presilovky: 1:0 Oslabenia: 0:0

Diváci: 125

Komentár

Zápas sa začal vo svižnom tempe, pričom domáci Košičania sa od začiatku snažili zatvárať hosťujúcich obrancov a prinútiť ich ku chybe. Prvý gól ale paradoxne nepadol po chybe obrancu, ale stratou loptičky v útočnom pásme. Akciu rozbehol Jakub Blaško ktorý priprával na voľného Kešeláka – 1:0. Trenčanom sa parádne podarilo odpovedať dvomi zlepenými gólmi Macharu a Petra Heleša, ktoré delilo len tridsať sekúnd a rázom bolo 1:2. Pri zahodenom nájazde Kátlovského, ktorého fauloval brankár AS Melicher a následnom odbránenom oslabení AS sa síce vyznamenala obrana Trenčanov, no na akciu Kátlovského zo sedemnástej minúty už nedokázala reagovať a bolo vyrovnané 2:2.

Dva diametrálne odlišné obranné systémy s dvomi odlišnými rozohrávkami na seba narážali ako kosa na kameň a bolo len otázkou času, kto ako prvý spraví chybu v dobre postavenom systéme hry oboch celkov. A bol to Lukáš Blaško ktorému sa z vlastnej polovičky podarilo prestreliť všetko čo mu stálo v ceste a zvýšil na 3:2 pre domácich. Na konci druhej tretiny sa ale podarilo vyrovnať Petrovi Helešovi, ktorému načapoval do prázdnej bránky nezištnú prihrávku Machara, ktorý pred tým prešiel cez troch protihráčov a bolo 3:3. Len dvadsať sekúnd ale potrebovali hráči Florka na odpoveď, keď sa presadil navrátilec na extraligové palubovky Konečný – 4:3.

Tretia tretina bola pre hráčov AS tá najmenej podarená. Napriek enormnej snahe trénera Matejku, ktorý stiahol hru na dve formácie, zvyšoval už po dvoch minútach na 5:3 Jakub Blaško, ktorý využil ponúknuté trestné strieľanie, ktoré mu inak kvalitne pískajúci rozhodcovia z Ukrajiny darovali. Po inkasovanom góle na začiatku tretiny prišiel ďalší z hokejky Halása už po dvoch minútach a rázom bolo 6:3. Po tomto góle vrhli Trenčania všetky sily do útoku a osobnou obrannou hrou s snažili prinútiť hráčov Florka ku chybám. Samozrejme ale vznikali obrovské diery v obrane ktoré fyzicky hrajúči košičania umne využívali. Jednu z nich potrestal opäť Halás v 49. minúte a Florko odskočilo už na 7:7. Ihneď po vyhranom buly sa ale predral dopredu Ellinger ktorého strelu dorazil za Kohútov chrbát Pavol Heleš a znižoval na 7:4. päť minút pred koncom stretnutia využil vyhodenie za obranu od brankára Melichera Matejka a rázom bolo 7:5. V tomto momente sa začali pravé taktické šachy a výsledok bol zrazu otvorený. Nepríjemnou stratou ale v tomto momente bolo zranenie Pavla Heleša, pre ktorého sa pravdepodobne sezóna skončila nárazom kolena na protihráča. Dlhé čakanie Trenčanom nepomohlo a dve minúty pred koncom opäť inkasovali keď sa presadil mladučký len 16 ročný dorastenec Hrabčák- 8:5. Signál pre Trenčanom okamžite stiahnuť brankára a pokúsiť sa v šiestich ešte s výsledkom niečo spraviť. Dvadsať sekúnd pred koncom stretnutia ešte inkasovalo Florko vylúčenie a tak sa hralo 6 na 4. To málo času ešte hráči AS zužitkovali na gól na 8:6 z hokejky druhého najlepšieho hráča kanadského bodovania Petra Heleša.

Nešťastne prehraný zápas v poslednej tretine tak odsunul florbalistov AS až na piate miesto extraligovej tabuľky. Najbližšie sa Trenčania predstavia už túto sobotu 3.3.2018 v Spišskej Novej Vsy, kde sa odohrá posledné kolo základnej časti, po ktorom bude nasledovať telefonický výber súperov do play off.

Autor: Peter Klapita
3:2 MŠH Detva
4. kolo, 1.10.2023
DTF team Detva Joxers - FBK AS Trenčín

Aktuálne 29.9.2023

Florbalistky mamičky - pridajte sa k nám!

Nová aktivita, najmä pre členky florbalového klubu AS Trenčín, sa uchytila a mamičky našich...

Mládež 13.9.2023

VÝNIMOČNÝ PRESTUP ! NAJLEPŠÍ STRELEC ČESKEJ JUNIORSKEJ CE LIGY PRESTUPUJE DO FBK AS TRENČÍN

Florbalovému klubu AS Trenčín sa ešte pred...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn