Aktuality

Mali sme dve vzácne návštevy

Sobotňajší zápas proti FC Petržalka 1898 bol pre AS Trenčín výnimočný nielen vďaka dôležitému víťazstvu. Na štadióne pod Čákovým hradom sme privítali dve vzácne návštevy. Stretnutie prvých dvoch tímov v tom čase aktuálnej prvoligovej tabuľky sledoval aj bývalý tréner Ajaxu Amsterdam, Realu Zaragoza, Realu Madrid, Feyenoordu Rotterdam a reprezentácii Holandska a Poľska Leo Beenhakker. Okrem renomovaného odborníka sledovali stretnutie takmer tridsiati anglickí novinári, bloggeri a fanúšikovia.

Trojnásobný holandský a španielsky trénersky šampión prišiel do Trenčína pozorovať hráčov domáceho mužstva. Technický riaditeľ rotterdamského Feyenoordu ale podrobnosti nechcel prezradiť.  „V mojej súčasnej pozícii je hlavnou úlohou sledovať a vyhľadávať hráčov. Neprišiel som sa pozrieť na nikoho konkrétneho. Každý víkend sledujem nejaký zápas v Európe,“ povedal Beenhakker.

Tri desiatky novinárov spoza kanála La Manche združení okolo internetovej stránky www.europeanfootballweekends.co.uk prišli do Trenčína v rámci akcie „European Football Weekends“. Vo štvrtok odštartovali zápasom Európskej ligy Debrecén – Eindhoven, nasledoval zápas najvyššej maďarskej súťaže Zalaegérszég – Vasas Budapešť, slovenská sobota v Trenčíne s následne na stretnutí Trnava – Zlaté Moravce a víkend uzavrel zápas Újpest – Nyive. Sumár tohto futbalového víkendu nájdete na spomenutej stránke.

Autor: mg
24.10.2010

Partneri

 

Tapety

tapeta