Aktuality

Budeme spolupracovať s holandským AGOVV

AS Trenčín podpísal zmluvu o spolupráci s druholigovým holandským klubom AGOVV Apeldoorn. Kooperácia bude spočívať v odbornej, ale aj hráčskej rovine. Do aktuálne posledného mužstva Jupiler League prichádza ako prvý športový riaditeľ nášho klubu Leo van Veen. Bude mať dozor nad tréningovým procesom.

AGOVV by sa mal stať platformou AS Trenčín v Holandsku. „Spolupráca by sa mala uskutočniť aj na základe hosťovania hráčov. Šancu dostanú futbalisti, ktorí nemajú v našom tíme taký priestor, ako by pre svoj rast potrebovali. Malo by to byť pre nich veľkou výzvou a ďalším impulzom v ich kariére,“ povedal generálny manažér AS Róbert Rybníček.

Spolupráca bude fungovať aj v oblasti prípravy tréningového procesu a ďalších neodmysliteľných súčastí ako je kondičný tréning, stravovanie a doplnková výživa hráčov.

„Je to šanca pre oba kluby. AGOVV nám dá priestor na prezentáciu kvality našich mladých hráčov a systému tréningového procesu. Je to zaujímavý krok pre budúcnosť,“ povedal Rybníček a dodal: „V týchto dňoch sa dolaďujú detaily. Čoskoro by mali byť známe mená troch alebo štyroch hráčov, ktorí pôjdu na hosťovanie do Holandska.“

Autor: mg
25.01.2012

Partneri

 

Tapety

tapeta