A-tím 20.6.2015

Po celozápasovej dominancii v úvode prípravy remíza

V prvom prípravnom stretnutí zverencov trénera Martina Ševelu pred štartom nového ročníka sa proti Spartaku Myjava zrodila remíza 2:2 (1:0). O góly AS sa postarali Dávid Guba a Milan Rundič. Hralo sa v sobotu predpoludním na ihrisku v Nemšovej. Tesne po poludní sa hral druhý prípravný zápas medzi rovnakými súpermi (5:0).
2:2 (1:0)
PRÍPRAVNÝ, 11:00
AS Trenčín - Spartak Myjava

AS Trenčín | Šemrinec – Skovajsa, Rundič, Kleščík, Čögley – Lobotka – Koolwijk, Bero (66. Katsetis) – Guba (66. Reid), Wesley (66. Paisley), Bailey (66. Chia)

Spartak Myjava | Solnička – Chovanec, Častulín, Černáček, Beňo – Kóňa, Marček, Pekár – Kolár, Sládek, Daniel (Jastráb, Švec, Janco)

Góly: 26. Guba, 65. Rundić – 55. Sládek, 74. Sládek

Od začiatku stretnutia smeboli aktívnejším tímom. Držali sme loptu na našich kopačkách a súpera nepúšťali do vážnejších príležitostí. Už v 3. min mal obrovskú šancu Bailey, ktorý tesne minul Skovajsov výborný center. O tri minúty neskôr sa do obrovskej šance dostal Wesley, jeho lob však Solnička vyrazil na roh. Brankár hostí sa musel činiť aj o chvíľu, kedy musel vyraziť Koolwijkov dobre zahraný priamy kop. Ojedinelú príležitosť mali hostia v 17. min, keď si Chovancov center takmer zrazil do siete Skovajsa. Z následného protiútoku zakončoval aktívny Guba, jeho strelu brankár hostí vyrazil na roh. V 26. min sa skóre už menilo. Guba si vymenil loptu s Koolwijkom, prešiel okolo súperovho obrancu do šestnástky a z uhla zakončil pod brvno – 1:0. Naďalej sme hrali našu hru a vytvárali si ďalšie príležitosti. Už o päť minút po vstrelenom góle sa rútil na bránu Wesley, jeho zakončenie ale tesne minulo bránu. V 35. min sa dostal do šance skvele hrajúci Guba, namiesto zakončenia však zvolil spätnú prihrávku na Wesleyho, ktorý trafil iba hosťujúceho obrancu. V záverečných minútach prvého polčasu napriahol z 30 metrov Ramón, jeho dobrú strelu brankár hostí s námahou vytesnil mimo brány.

Do druhého polčasu sme vstúpili aktívne, boli sme však menej dominantný a šance si vypracoval aj súper. V 50. min Wesley našiel v šestnástke Bera, ten bol však príliš z uhla a Solnička jeho strelu vyrazil. O chvíľu nato sme zahrali priamy kop. Loptu si postavil Bailey a vyslal na myjavskú bránu nechytateľný projektil, ktorý zastavilo až brvno už prekonaného Solničku. Naše poľavenie súper v 54. min potrestal gólom, kedy Danielov center z pravého krídla usmernil do brány Sládek – 1:1. V 65. min sa skóre menilo opäť. Rundič sa postavil k priamemu kopu z 25 metrov a jeho strela vymietla pravý roh myjavskej brány – 2:1. Už o dve minúty sme boli svedkami akcie dvoch striedajúcich hráčov. Po skvelom prieniku a následnej prihrávke Paisleyho strieľal Jin. Myjavský obranca loptu tečoval nad bránu. V 70. min zahrávala Myjava štandardnú situáciu, z ktorej nebezpečne zakončoval Častulín. O minútu nato vystrelil z hranice šestnástky Paisley, jeho strelu k žrdi dobrým zákrokom vytesnil hosťujúci brankár. Po našich dobrých príležitostiach a dobrej hre sme paradoxne inkasovali vyrovnávajúci gól. V 74. min chyboval pri lopte za obranu Rundič a Sládek si položil brankára a zakončil – 2:2. Na vyrovnávajúci gól chcel odpovedať Reid. Naviedol si loptu na stred šestnástky, no jeho technická strela tesne minula pravú žrď. Následne nepochodil ani striedajúci Chia a skóre sa tak už nezmenilo.

ASTV 23.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Spartak Trnava (2:2).

ASTV 22.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Petržalka

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Petržalka (1:0).

Fotogalérie 21.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC Košice

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 6. kola nadstavby Niké ligy proti FC Košice (1:2).

A-tím 21.4.2024

Kozlovský | Neviem, čo na to povedať

Po víťaznom zápase proti Zlatým Moravciam prišla domáca prehra proti FC Košice. Zverencom trénera Iliju...