A-tím 24.2.2018

Prešovský betón sme rozbili v záverečnej štvrťhodine

Zverenci trénera Vladimíra Cifraniča vyhrali zápas 21. kola Fortuna ligy, keď na domácom ihrisku zdolali 1.FC Tatran Prešov 2:0 (0:0). O góly AS sa postarali Philippe van Arnhem a Joey Sleegers.
2:0 (0:0)
21. kolo, 14:00
AS Trenčín - 1.FC Tatran Prešov

AS Trenčín | Šemrinec – Čögley, Kleščík, Lawrence, Julien – Ubbink, El Mahdioui, Abdul (75. Van Arnhem) – Hilary, Mance (64. Čatakovič), Azango (46. Sleegers)

1.FC Tatran Prešov | Lukáč – Kačala, Luberda, Udeh, Bartek – Keresteš, Dzurík (89. A. Leško), Sedlák, Dupkala (66. Špyrka) – Streňo, Gatarič (78. Hošek)

Góly: 76. Van Arnhem, 79. Sleegers

Žlté karty: 1. Kačala – 37. Zubairu

Rozhodovali: Glova – Bednár, Jánošík

Diváci: 1349

Mimoriadne dôležitý súboj proti Prešovu sme odohrali v mrazivom počasí, ktoré ešte umocnil arktický vietor. Úvodné minúty priniesli hru najmä v strede poľa. Ani jeden tím si nedokázal vypracovať skutočnú gólovú šancu. Hoci sme boli aktívnejším mužstvom, výrazný rozdiel vidieť nebolo. Až v polovici prvého polčasu sme sa začali dostávať viac pred bránu súpera. Udrieť ale mohlo na opačnej strane. Dupkala vyhral súboj so Šemrincom. Loptu mal však na dlhú nohu a Čögley ju upratal na rohový kop. Naša aktivita síce stúpala, no končila pred šestnástkou. V 27. min vyskúšal tvrdou strelou pozornosť Lukáča Ubbink. O minútu prihrávka za obranu našla Hilaryho, ktorý mieril pod brvno, no brankár Prešova bol pozorný. V 32. min chybovala v rozohrávke obrana Prešova. Azango mohol ísť sám na gólmana, no zaváhal a Udeh mu loptu odkopol.

Aktivita AS pokračovala aj po prestávke. Podobne ako v prvom dejstve končila väčšinou pred pokutovým územím, v ktorom kraľovali Prešovčania. Keď sa už podarilo prepracovať do zakončenia Čögleyovi, včasným zákrokom zasiahol obranca Tatrana. Snaha AS o strelenie gólu gradovala. V 70. min ale vo výhodnej palebnej pozícii poslal Zubairu z hranice jedenástich metrov iba slabú strelu doprostred brány. Gólový moment napokon priniesla 76. minúta, keď Van Arnhemovi stačila iba minúta pobytu na ihrisku na to, aby naklonil misky váh na našu stranu. O dve minúty ponúkol pri brejkovej situácii Hilary loptu Sleegersov, ktorý nemal problémy trafiť prázdnu bránu – 2:0.