A-tím 1.7.2016

Ďalšie cenné víťazstvo proti Sparte Praha

Zverenci trénera Martina Ševelu zvíťazili v druhom prípravnom zápase v rámci sústredenia v Česku nad pražskou Spartou 3:1 (2:0). AS bolo úspešnejšie v premieňaní šancí a po dvoch góloch Gina Van Kessela a pokutovom kope Matúša Bera viedlo už 3:0. Sparťanom sa podarilo iba skorigovať výsledok stretnutia na konečných 1:3, keď skóroval striedajúci Michal Sáček.
1:3 (0:2)
PRÍPRAVNÝ, 11:00
AC Sparta Praha - AS Trenčín

AC Sparta Praha | Bičík - Zaustel, Holek, Mazuch (78. Pulkrab), Costa - Mareček, Matějovský (46. Konaté), Čermák (63. Sáček) - Fatai, M. Frýdek - Schick

AS Trenčín | Chovan (46. Vozár) - Šulek, Skovajsa, Udeh, Holúbek - Lawrence - Rabiu, Bero - Van Kessel (77. Diks), Janga (83. Prekop), Kalu

Góly: 76. Sáček – 6. a 53. Van Kessel, 41. Bero (11 m)

Rozhodovali: Franěk - Vlasjuk, Petřík

V prvom polčase sa hral futbal s množstvom šancí. Už v druhej minúte sa po centri Fataia z pravej strany dostal do sľubnej príležitosti Schick, ale obrana AS dokázala odvrátiť na roh. V 6. min otvoril skóre zápasu Gino van Kessel, ktorý po Kaluovom peknom centri nedal z hranice šestnástky brankárovi Bičíkovi hlavou šancu - 1:0. Hneď po rozohrávke sa rútil na Chovana sám Fatai, ale náš brankár skvele zasiahol. Nigérijský útočník hýril aj naďalej aktivitou, ktorú však na vyrovnávajúci gól nepretavil. V 25. min opäť pohrozilo AS. Van Kessel mohol po rohu pridať svoj druhý gól, no na zadnej tyči nedokázal hlavou umiestniť loptu do brány. V 40. min prenikol do domácej šestnástky Kalu. Po zákroku na neho sa penalta ešte nepískala, no k odrazenej lopte sa dostal Janga, ktorý po ataku obrancu vybojoval pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Bero a strelou k pravej žrdi nedal Bičíkovi najmenšiu šancu - 2:0. Pred koncom polčasu mal po peknej akcii Rabia s Kaluom na kopačke gól Janga, no neuspel.

Druhý polčas sme začali lepšie a v 53. min sa po skrumáži v šestnástke dostal k lopte Van Kessel a pohodlne dorazil do opustenej brány - 3:0. O štyri minúty mohol skompletizovať hattrick, keď sa objavil sám pred brankárom Bičíkom, no ten skvelým vybehnutím šancu zlikvidoval. V 61. min mohol skórovať Čermák, no výborný zákrok predviedol aj Vozár, ktorý v bráne v polčase vystriedal Chovana. Do dvoch dobrých príležitostí sa následne dostal sparťanský útočník Schick, ale Udeh a Vozár boli proti. V 76. min sa predsa podarilo Sparte vsietiť, keď si Sáček narazil na hranici šestnástky s Fataiom a strelou prekonal Vozára - 1:3. Záver zápasu ale patril opäť našim. V 84. min nastrelil striedajúci Diks pravú tyč sparťanskej brány a o dve minúty neskôr po faule na Prekopa mal možnosť z pokutového kopu zvýšiť Bero. Bičík mu však smer strely vystihol a penaltu chytil.

ASTV 23.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Spartak Trnava (2:2).

ASTV 22.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Petržalka

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Petržalka (1:0).

Fotogalérie 21.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC Košice

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 6. kola nadstavby Niké ligy proti FC Košice (1:2).

A-tím 21.4.2024

Kozlovský | Neviem, čo na to povedať

Po víťaznom zápase proti Zlatým Moravciam prišla domáca prehra proti FC Košice. Zverencom trénera Iliju...