A-tím 21.2.2015

V generálke päťka na konte Frýdku-Místku

Zverenci trénera Martina Ševelu vyhrali v poslednom prípravnom zápase pred štartom jarnej časti sezóny 2014/2015 nad MFK Frýdek-Místek 5:2 (3:0). Dva góly proti českému druholigistovi dal Jakub Holúbek a po jednom pridali Ibrahim Rabiu, Jairo a Emmanuel Edmond.
5:2 (3:0)
14:30
AS Trenčín - MFK Frýdek-Místek

AS Trenčín | Šemrinec (74. Vozár) – Čögley (74. Ramón), Kleščík, Rundič, Madu – Lobotka - Bero, Rabiu (67. Koolwijk) – Van Kessel (67. Guba), Holúbek (81. Mondek) – Jairo (59. Edmond)

MFK Frýdek-Místek | Prepsl – Šverček, Mehremič, Coufal, Žídek, Literák, Just, Vašenda, Jurišič (46. Matúš, 68. Staško), Vaněk, Ďuriška

Góly: 30. a 42. Holúbek, 38. Rabiu, 58. Jairo, 86. Edmond – 66. Matúš, 84. Mehremič (11 m)

Rozhodovali: Jaška – Sluk, Tarabus

Divákov: 700

Úvodná štvrťhodina sa niesla v znamení našej aktivity. Gólmana Prepsla sme ale priamo ohroziť nedokázali. V 19. min potiahol loptu po pravom krídle až do šestnástky Jairo. Fauloval ho Žídek. Brazílsky útočník si loptu postavil na biely bod, no trafil iba brvno. O štyri minúty prihral Madu do šance Holúbekovi. Obrana hostí dokázala včas zakročiť. Herná dominancia na strane AS bola zjavná. Mohol ju však schladiť Coufal, pred ktorým včasným zákrokom zasiahol Čögley. Po necelej polhodine hry si na Holúbekov center nabehol Bero. Jeho hlavička zo záklonu mierila mimo troch žrdí. V 30. min po nacvičenom signáli zostal nepokrytý Holúbek a aj keď loptu po priamom kope netrafil dobre, tá sa od nôh viacerých hráčov odrazila za dezorientovaného Prepsla. O päť minút pred Jurišičom zachránil včasným vybehnutím Šemrinec. V 38. min si do voľného priestoru nabehol Rabiu a zoči-voči brankárovi nezaváhal - 2:0. V závere polčasu pridal ďalší gól Holúbek, keď sa najlepšie zorientoval v húštine tiel a nekompromisne prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

Začiatok druhého polčasu sa niesol v podobnom duchu ako prvý. V 52. min bol Holúbek blízko hetriku. Trafil iba žrď. V 58. min využil nedorozumenie v obrane súpera Jairo a do opustenej brány upravil na 4:0. V 66. min predviedli hostia peknú akciu. Na jej konci bol Matúš, ktorý skorigoval na 1:4. Dvanásť minút pred koncom sa uvoľnil na ľavom krídle Lobotka. Zblízka trafil iba bočnú sieť. Šesť minút pred záverečným hvizdom ešte z bieleho bodu upravil na 2:4 Mehremič. Gólovú bodku za zápasom dal v 86. min Edmond, keď ťažil zo spolupráce s Madoum.