A-tím 23.5.2018

V prvom kole baráže sme otočili zápas proti Ružomberku

Zverenci trénera Vladimíra Cifraniča vyhrali zápas prvého kola baráže o postup do Európskej ligy UEFA, keď doma zdolali MFK Ružomberok 4:2 (1:2). O góly AS sa postarali Giorgi Beridze, James Lawrence, Hilary Gong a Hamza Čatakovič. Finále baráže odohráme v nedeľu 27. mája proti MŠK Žilina na jeho ihrisku. Výkop zápasu je o 17.20 h.
4:2 (1:2)
baráž, 17:30
AS Trenčín - MFK Ružomberok

AS Trenčín | Šemrinec - Šulek, Kleščík (6. Čögley), Lawrence, Skovajsa – Van Arnhem (76. Oulad Omar), El Mahdioui, Ubbink – Beridze, Čatakovič, Sleegers (46. Gong)

MFK Ružomberok | Macík – P. Maslo (84. Čurma), Menich, Jonec, Kupec – Daniel, Takáč (Haskič), Kochan, Qose (46. Kostadinov) – Gál-Andrezly, Gerec

Góly: 22. Beridze, 61. Lawrence, 73. Gong, 82. Čatakovič - 12. Jonec (pen.), 28. Gál-Andrezly

Žlté karty: 11. El Mahdioui, 30. Šulek, 48. Čatakovič, 63. Van Arnhem – 32. Kochan, 32. P. Maslo, 45. Daniel, 63. Kupec

Rozhodovali: Chmura - Mókoš, Hrmo

Diváci: 1554

Komentár

Ružomberčania nás prekvapili aktívnym začiatkom. Už v 4. min Daniel poslal prízemný center na Gereca. Ten sa vložil do lopty, no jeho teč skončil iba na pravej žrdi Šemrincovej brány. O päť minút neskôr podnikol nebezpečnú kontru Daniel, opäť hľadal na hranici šestnástky Gereca. Ten to namieril v dobrej pozícii k žrdi, ale jeho pokus zlikvidoval Šemrinec. V 11. min chyboval El Mahdioui a následne fauloval v pokutovom území Takáča. Pokutový kop premenil na gól Jonec – 1:0. Desať minút po úvodnom góle sa nám podarilo vyrovnať. Centrovanú loptu poslal do siete Beridze – 1:1. Prebrali sme iniciatívu, avšak po zlej prihrávke v zadných radoch Gál-Andrezly preloboval Šemrinca a Liptáci opäť viedli – 2:1. V 38. min mohlo byť s nami ešte horšie. Po ďalšom nebezpečnom centri opečiatkoval brvno Gál-Andrezly.

V 56. min sa k odrazenej lopte dostal Daniel, ale napálil to do Skovajsu, ktorý stál na bránkovej čiare. Po hodine hry si Beridze vypýtal loptu za obranu od Lawrenca. Svojim pohybom zmiatol vybiehajúceho Macíka a dlhý pas nášho obrancu skončil v sieti – 2:2. O desať minút Šulek vyviezol loptu až pred šestnástku súpera. Nikto ho nenapádal, no strela sa odrazila od žrde. Následne si poradil s brániacim hráčom Čatakovič, no na pripraveného Macíka nevyzrel. O minútu poslal Ubbink krížnu prihrávku na Gonga, ktorý skvele trafil loptu priamo do siete – 3:2. O tri minúty mohli hostia vyrovnať. Danielov center z vnútra päťky poslal Kostadinov nad bránu. Mužstvo spod Čebraťa hralo v závere vabank, pri ňom sa „utrhla“ dvojica Beridze - Čatakovič a druhý menovaný pridal upokojujúci štvrtý gól Trenčína – 4:2.

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov.

ASTV 21.3.2024

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac február

Fotogalérie 19.3.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti MFK Skalica

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 2. kola nadstavby Niké ligy proti MFK Skalica (1:3).