A-tím 12.11.2022

FL | Horký záver ligovej jesene zakalený troma červenými kartami

Zverenci trénera Mariána Zimena uzavreli ligovú jeseň domácou prehrou proti DAC 1904 Dunajská Streda 0:4. Priebeh zápasu poznačili tri červené karty pre naše mužstvo. Postupne sa vykartovali Chinonso Emeka, Lazar Stojsavljevič a Kelvin Pires.
0:4 (0:0)
Štadión Sihoť
18. kolo, 15:00
AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda

AS Trenčín | Kukučka - Ďuriška, Pires, Stojsavljevič, Kozlovský - Hollý (89. Kupusovič), Bainovič (89. Lavrinčík), Gajdoš (46. Ibrahim) - Kmeť, Emeka, Soares (89. Demitra)

DAC 1904 Dunajská Streda | Petráš - Pinto, Risvanis, Brunetti, Andzouana (5. Muhamedbegovič, 77. Kružliak) - Veselovský (60. Kalmár), Káčer (60. Nebyla), Dimun – Blackman, Leginus (60. Ramadan), Gavrič

Góly | 85. Kalmár, 88. Kalmár (pen.), 90. Kružliak, 90. Blackman

Žlté karty | 8. Emeka, 30. Pires, 40. Kukučka, 43. Stojsavljevič - 15. Gavrič, 28. Risvanis, 43. Dimun

Červené karty | 39. Emeka (po druhej ŽK), 64. Stojsavljevič (po druhej ŽK), 87. Pires (po druhej ŽK)

Rozhodovali | Gemzický - Jánošík, Čajka

Diváci | 1576

Od úvodu to bol zaujímavý futbal, v ktorom oba tímy potvrdzovali svoju vyspelosť. Ako prvý pohrozil po necelej štvrťhodine hry strelou spoza šestnástky tesne vedľa ľavej žrde Gajdoš. V polovici prvého polčasu zlikvidoval dve po sebe nasledujúce šance Kukučka. O chvíľu neskôr Emeka uvoľnil nezištne Hollého, ten ale minul. Po polhodine hry sme mohli ísť do vedenia. Po rohovom kope nedokázali hostia ustrážiť Emeku, avšak jeho hlavičku zastavil na bránkovej čiare Blackman. Niečo viac ako päť minút pred odchodom do kabín vytiahol celých deväťdesiat minút viac ako neistý rozhodca Gemzický druhú žltú a červenú kartu Emekovi. V 64. min išiel po druhej žltej karte pod sprchy Stojsavljevič. Napriek tomu náš tím naďalej statočne bojoval. Až päť minút pred koncom stretnutia využil obrovskú početnú výhodu Kalmár – 1:0. O ďalšie dve minúty prišla tretia červená po druhej žltej karte. Po Piresovom zákroku prišiel aj pokutový kop. Kalmár zvýšil na rozdiel dvoch gólov – 2:0. Bojujúci, avšak doslova zdecimovaný tím okolo kapitána Bainoviča inkasoval ešte dvakrát. Kružliak a Blackman upravili na konečných 4:0.

Ohlasy po zápase

Fotogaléria

A-tím 19.4.2024

Niké liga | Domáca prehra proti Košiciam

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v šiestom zápase nadstavbe Niké ligy na domácom trávniku...