Tridsaťdva gólov žiakov v štyroch víkendových zápasoch

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín:

Starší dorast (U19, I. liga) - 9. kolo:
AS Trenčín – Dubnica 2:2 (0:0)
Góly AS: Bezák 2

AS: Vozár - Šproch, Bednárik, Ranko, Šiko - Bero - Morong, Svatík (Kadera), Kyselica, Červený (Opatovský) - Bezák

Ján Blaháč (tréner): „Prvý polčas derby zápasu nemal požadovanú kvalitu. Nám nevychádzala prechodová fáza z obrany do útoku a tým bola na našej strane menšia aktivita než sme zvyknutí. Súper len nakopával lopty na našu polovicu a opticky mal viac z hry. Druhý polčas bol o niečom inom. Začali sme aktívne, ale dve vytvorené šance sme nevyužili. Súper preto trestal z dvoch brejkových situácií v 52. a 56. minúte a zrazu bolo 0:2. Nepoddali sme sa. Zápas sme plne ovládli, len tá koncovka. Napokon v 78. a 84. minúte dvakrát skóroval Bezák. Mohli sme aj vyhrať, ale Bezákov samostatný únik, respektíve Berova šanca zvnútra pokutového územia, alebo Opatovského zakončenie rovno brankárovi do rúk nerozhodli tento duel.“

Starší dorast (U18, II. liga) - 9. kolo:
AS Trenčín – Inter Bratislava 3:1 (1:0)
Góly AS: Čentéš 2, Jurica

AS: Bohunský (Gladiš) - Šipoš, Šulek (Koňušík), Tóth, Skovajsa - Bariš (Baňák) - Kochan, Čakloš (Funtek), Jurica - Opatovský, Čentéš

Radúz Dorňák (tréner): „Družstvo Interu dokazovalo od úvodu, že nie náhodou sa nachádza na štvrtom mieste tabuľky. Prezentovalo premyslenou defenzívou a nebezpečnými protiútokmi. Mali sme síce optickú prevahu, ale nevypracovali sme si tak výrazný tlak ako v predchádzajúcich zápasoch. Aj náš pressing bol nedôrazný, neskorý a realizovaný v nedostatočnom počte hráčov. Taktiež prechodová fáza do útoku sa často končila už na polovici ihriska. Čentéš  mal na hrote nedostatočnú podporu, pretože ani Bariš, ani Opatovský či Čakloš si neplnili svoje ofenzívne úlohy. Všetci chceli režírovať hru z pozície stredového hráča. Prvý gól sme dosiahli Čentéšom po nedorozumení v obrane hostí a po dôslednom sledovaní lopty. Druhý gól sme dali Juricom po pohotovo rozohranej štandardke, keď Bariš adresoval presnú loptu zabudnutému Juricovi. Aj my sme dostali gól po chybe obrany v strede. Po kontaktnom góle Inter vystriedal a zofenzívnil rozostavenie hráčov. To isté sme však spravili aj my, keď na hrot útoku prišli čerství Funtek a Baňák. Rozhodujúci gól dal nakoniec Čentéš priamo z rohového kopu.“

Mladší dorast (U17, I. liga) - 9. kolo:
AS Trenčín – Dubnica 1:0 (1:0)
Gól AS: Homola

AS: Bačík - Baranovič, Šebest, Chocina, Škarbala - Buček (Kucharík), Benko (Antošík), Richtárech, Mi. Vlček - Polák (Kováčik), Homola

Milan Spurný (tréner): „Očakával som ťažký zápas čo sa v priebehu hry potvrdilo. Súper rýchlo a presne kombinoval, viackrát nás dostal do úzkych. Nás podržal brankár. Čo sa týka našej ofenzívy, nemám čo hodnotiť.“

Mladší dorast (U16, II. liga) - 9. kolo:
AS Trenčín – Inter Bratislava 6:0 (3:0)
Góly AS: Vrábel, Holíček, Juliny, Sedláček, Straňák, Haring

AS: Zemanovič - Vlček, Haring, Peprík (Valaštín), Vasko - Straňák, Holíček (Kováčik) - Juliny - Vrábel, Sedláček (Repa), J. Kohút (Blažej)

Norbert Guľa (tréner): „Zápas nám vyšiel herne aj gólovo. Hráči sa dobre pohybovali a výborne kombinovali. Držali sme loptu na polovici súpera, po strate bola snaha hneď ju získať. S tlakom prišli šance ktoré sme dokázali premeniť a zaslúžene sme vyhrali.“

Starší žiaci (U15, I. liga) - 7. kolo:
AS Trenčín – Dunajská Streda 13:0 (5:0)
Góly AS: Komorovský 6, Jančo 4, Kochan 2, Vatrt

AS: Mihala - Bulejko, Vatrt, Šulek, A. Mizerák - Rolinec (Bariš), Kopecký - Jančo - Mikeš (Škára), Komorovský, Kochan

Eduard Pagáč (tréner): „Chlapci si zápas vychutnali. S výkonom a premieňaním šancí som spokojný. Ešte viac ma potešilo, že po polčase 5:0 sa neuspokojili, ale stále sa bavili futbalom.“

Starší žiaci (U14, I. liga) - 7. kolo:
AS Trenčín – Dunajská Streda 9:0 (6:0)
Góly AS: Jánošík 4, Hrevúš 3, Kurín, Stručka

AS: Minaroviech - Kňažek (Arnold), Grman, Čvanda, Pekár (Gróf), Sedláček (Scheer), Kurín, Valašík, Hrevúš (Gregorovič), Jánošík, Stručka (Valjent)

Roman Marčok (tréner): „V stretnutí vyhralo lepšie družstvo. Spokojný som najmä s prístupom, agresivitou a výkonom chalanov v druhom polčase. Za stavu 6:0 ešte zvýšili obrátky a súpera nepustili za polovicu.“

Mladší žiaci (U13, I. liga) - 8. kolo:
Myjava – AS Trenčín 0:5 (0:0)
Góly AS: Ambrož 2, Klemens, Štefánik, Beďatš

AS: Svrbík - Repa, Tabak, Šišovský - Kozák, Štefánik, Beďatš, Špaček - Klemens
Striedali: Gutič, Ambrož, Švajka, Nitrianský, Oravec, Ševela, Veselák

Vladimír Cifranič (tréner): „Zápas sme mali od začiatku plne pod kontrolou, aj keď prvý polčas domáci pozorne bránili a do veľkých šancí nás nepustili. V druhom sme zvýšili pohyb a začali sme sa presadzovať aj strelecky. Po pekných akciách sme strelili štyri góly a zaslúžene vyhrali.“

Mladší žiaci (U12, I. liga) - 8. kolo:
Myjava – AS Trenčín 1:5 (1:1)
Góly AS: Zedek 2, Kadák, Kopilec, Zemanovič

AS: Šebák - Petro (Vrábel), Sekerka, Drexler (Zemanovič) - Petráš, Svečula (Bundala), Kadák, Zedek - Kopilec (Žiška)

Marek Dobiáš (tréner): „Počas celého zápasu sme boli lepším mužstvom. Som spokojný s výsledkom a najmä s predvedenou hrou.“