Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín:

Starší dorast (U19, I. liga) - 26. kolo:
AS Trenčín – Dukla B. Bystrica 4:1 (1:0)
Góly AS: Szabó, Bezák, Bučko, Mondek

AS: Feriančík - Mich. Gajdošík, Ivicze, Kvasnica, Bučko - Rybanský - Mondek (Mat. Gajdošík), Szabó, Holúbek, Mišák (Trebatický) - Horčičák (Bezák)

Radúz Dorňák (tréner): „Súper začal bez zábran, preto nás napádal v trojici už pred našim pokutovým územím a komplikoval nám založenie útoku. Súčasne s tým ale uvoľnil priestor v strede ihriska, kde sme mohli kombinovať na väčšom a nie toľko zahustenom priestore. B. Bystrica mala mimoriadne technických hráčov so zmyslom pre kombináciu a súhru, čo nám robilo problémy, pretože len ťažko sme získavali loptu naspäť. Dôležitý gól pred polčasovou prestávkou dosiahol Szabó po kombinácii na ľavej strane. Po prestávke sme síce zlepšili po pohovore  s hráčmi dostupovanie k súperovi s loptou a tesnejšie obsadzovanie hráčov bez lôpt, ale gól dosiahol paradoxne súper a to po štandardke. Nakoniec sme po prestriedaní dosiahli v priebehu šiestich minút tri góly a rozhodli tak o výsledku. Veľký podiel na tomto úspechu mal striedajúci Bezák, ktorý jeden gól vypracoval a druhý sám realizoval.“

Starší dorast (U18, II. liga) - 26. kolo:
Dubnica – AS Trenčín 0:4 (0:1)
Góly AS: Bartoš, Kozic, Ďuriška, Bretschneider

AS: Vozár - Hrnčár, Vozár, Dzurilla, Svatík - Vlnka (Pagáč), Ďuriška, Pupiš, Bretschneider - Bartoš, Kebísek (Kozic)

Marián Zimen (tréner): „Začiatok zápasu bol pre nás trochu nervózny. V defenzíve sme nezachytávali kolmé prihrávky cez stredových hráčov a nedostávali sme sa ani k druhým (odrazeným loptám). V ofenzíve nám naopak chýbal hráč, ktorý by loptu podržal a išiel do spolupráce s hráčmi z druhej línie. Zareagovali sme preto preskupením hráčov zo 4-4-2 na 4-5-1 a naša hra sa výrazne zmenila. Zachytili sme stred ihriska a aktívnejší sme boli smerom dopredu po stranách. V druhom polčase úlohu hrotového útočníka veľmi dobre plnil Kozic, ktorý vystriedal v tomto zápase nevýrazného Kebíska. Súper na naše preskupenie nezareagoval a my sme sa presadzovali stredom aj po stranách výsledkom čoho boli naše strelené góly. Vytvorili sme si aj ďalšie gólové príležitosti ale neboli sme trpezliví vo finálnej fáze. Chlapci pristúpili k zápasu veľmi dobre a zaslúžene vyhrali.“

Mladší dorast (U17, I. liga) - 26. kolo:
AS Trenčín – Dukla B. Bystrica 2:3 (1:3)

Góly AS: Šiko, Morong

AS: Vozár (Žáčik) - Škvarka, Ranko, Hrošovský (Kadera), Mazáň - Morong, Kyselica, Lobotka, Šiko - Šproch, Mazák (Schroner)

Ján Blaháč (tréner): „Po dvojtýždňovom voľne sme doma privítali hráčov Dukly Banská Bystrica. Prvý polčas naznačil akými hernými štýlmi sa chcú obidva tímy prezentovať. Zatiaľ čo domáci hráči predvádzali aktívny celoplošný ofenzívny spôsob hry, hostia sa zamerali na zhustenú defenzívu a využívali rýchle protiútoky. Už v 6. min využili jednu z kontier po ľavej strane a po dvojitom domácom zaváhaní (slabý dôraz v osobných súbojoch), vsietili krížnou strelou prvý gól - 0:1. Väčšia časť hry prebiehala na súperovej polovici, ale nedokázali sme sa dlho-predlho gólovo presadiť. Naopak súper neustále hrozil a z vytvorených brejkov mohol zvýšiť svoje vedenie. Gól sa nám podarilo dať až v 37. min, keď Šprochovu centrovanú loptu do pokutového územia v gól premenil Šiko. Ale gól nám nepridal na pokoji, naopak v našom pokutovom území robil zbytočnú kľučku Kyselica, súper mu loptu vypichol a v 39. min strelil druhý gól. Dezorientovaní, sme v poslednej minúte prvého polčasu dostali aj tretí gól, pretože každý sa spoliehal na druhého, ale súper sa nespoliehal a skóroval - 1:3. Druhý polčas sme začali ako keď pes-buldog stratí svoju korisť a snaží sa ju opäť dolapiť a zožrať. Presne takto sa prezentoval v 42. min Morong, keď prebral loptu, spravil si slalom medzi súperovými stopérmi a bombou do pravej šibenice nechytateľne skóroval - 2:3. To čo nasledovalo potom nám pripomínalo súboj Barcelony doma v lige majstrov proti Interu Miláno. Neustále dobíjanie súperovej brány s deviatimi brániacimi hráčmi pred pokutovým územím a neúspešne realizovanými šancami. Skúšali sme to sprava, zľava, zo stredu, ale nič nevychádzalo. Druhopolčasový buldočí nadšený výkon si zaslúži veľkú pochvalu, ale čo z toho, keď sme neskórovali, tak ako Barcelona v semifinále ligy majstrov a vypadla. Ani buldog sa neuspokojí s tým, že len hryzie. On musí prehltnúť, aby bol spokojný! A preto aj my sme zostali po tomto stretnutí hladní!“

Mladší dorast (U16, II. liga) - 26. kolo:
Dubnica – AS Trenčín 1:2 (0:1)

Góly AS: Baňák 2

AS: Žáčik - Malík, Šulek (Kováčik), Bednárik, Skovajsa - Opatovský, Michalík (Koňušík), Bariš, Kochan (Jurdík) - Čenteš, Baňák (Priecel)

Milan Spurný (tréner): „Po dlhom čase musím povedať, že sme dobre zahrali na súperovom ihrisku - žiaľ len I. polčas. Výber miesta bol solídny, preto bolo vždy komu prihrať, hrali sme dopredu jednoducho a rýchlo. Dokázali sme si vypracovať viacero gólových situácií, ale efektivita je momentálne žalostná. Gól sme dali po kolmej prihrávke zo stredu ihriska, na ktorú nabehol Baňák a na dvakrát prekonal domáceho brankára. V II. polčase za domácich nastúpil Mego, ktorý nám robil veľké problémy svojou rýchlosťou a technikou. Poistiť naše vedenie mohol Opatovský, ale po samostatnom úniku netrafil bránku. Domáci vyrovnali z pokutového kopu, keď už predtým mali niekoľko náznakov. Paradoxne, keď nás domáci dostali pod tlak, my sme dali víťazný gól opäť stredom súperovej obrany. Hráči Dubnice v snahe vyrovnať, nakopávali vysoké lopty do nášho pokutového územia, ktoré dobre riešil náš brankár Žáčik. Vysloviť spokojnosť môžem aj s riešením obranných štandardných situácií a na útočných ešte popracujeme.“

Starší žiaci (U15, I. liga) - 28. kolo:
AS Trenčín – ŠKP Inter 7:0 (4:0)

Góly AS: Ábel 2, Kováčik 2, Bero, Ďuráči, Hoťko

AS: Zemanovič - Antošík, Bezunk, Vlado, Škarbala (Krasňan) - Ábel, Bero, Ďuráči, D. Stránsky (Stankovič) - Kováčik (Kucharík), Hoťko (Repa)

Eduard Pagáč (tréner): „Odohrali sme zápas, v ktorom sme vo všetkých činnostiach prevýšili súpera. V zápase sme si vypracovali veľa gólových príležitostí, z ktorých sme dokázali sedem premeniť. Z našej strany to bol dobrý výkon, s dobrým nasadením a čo som spokojný, že sme sa po prvom polčase neuspokojili a odohrali sme celých 70 min. v dobrom tempe.“

Starší žiaci (U15, I. liga) - 29. kolo:
Dubnica – AS Trenčín 1:1 (0:0)

Gól AS: Juliny

AS: Zemanovič - Antošík, Bezunk, Vlado, Škarbala - Ďuráči, Bero, Juliny, Krasňan - Kováčik (Repa), Kucharík (Hoťko)

Eduard Pagáč (tréner): „Obidve mužstvá chceli hrať aktívny kombinačný futbal a hneď po strate lopty napádať. Celý zápas sa odohral v dobrom tempe s vysokým nasadením, aj keď chýbala na oboch stranách vo finálnej fáze väčšia presnosť. O výsledku rozhodli štandardné situácie, keď Dubnica dala 3 min. pred koncom gól z rohu, nám sa to isté podarilo v nastavenom čase a zápas skončil zaslúženou remízou. S prístupom a nasadením všetkých hráčov som bol spokojný.“

Starší žiaci (U14, I. liga) - 28. kolo:
AS Trenčín – ŠKP Inter 6:0 (2:0)

Góly AS: Hrušovský 2, Valaštín 2, Jančo, Pastírik

AS: Amcha - Vlček (Kohout), Blažej, Valaštín, Polhorský - Pastírik, Jančo, Holíček, Jánošík (Macko) - Sedláček, Hrušovský

Ľubomír Paraska (tréner): „V zápase sme od začiatku do konca dominovali. Súperovi sme nedovolili vypracovať si žiadnu šancu. My sme si vypracovali viacero šancí a strelili sme 6 gólov. Nebolo to bez chýb, ale boli tam aj slušné individuálne výkony. Vyčnieval Pastirík.“

Starší žiaci (U14, I. liga) - 29. kolo:
Dubnica – AS Trenčín 7:0 (1:0)

AS: Amcha - Vlček (Kohout), Blažej, Valaštín, Vasko - Pastírik (Macko), Jančo, Holíček, Jánošík (Polhorský) - Sedláček (Hrušovský), Polák

Ľubomír Paraska (tréner): „Zápas sme začali zakríknuto a super nás zatlačil a dostal sa aj zaslúžene do vedenia. Okrem toho mal 2-3 ďalšie šance. V druhej polovici polčasu sme prevzali iniciatívu, vyhrávali sme osobné súboje a dokázali sme aj podržať loptu, ale svoje šance sme nepremenili. Do druhého polčasu sme šli s cieľom vyrovnať, ale to čo sme predviedli si zaslúžilo podobný debakel. Druhému a tretiemu gólu predchádzali hrubé individuálne chyby a to nás zlomilo. Potvrdilo sa, že v družstve je málo víťazných typov a hlavne pri nepriaznivom vývoji strácajú motiváciu a disciplínu.“

Najbližší program – jar 2009/2010:
Starší dorast (U19): MFK Ružomberok – AS Trenčín (18. mája, 14.00)

Starší dorast (U19): Podbrezová – AS Trenčín (22. mája, 11.00)

Starší dorast (U18): AS Trenčín – ŠKP Inter (23. mája, 14.00)

Mladší dorast (U17): MFK Ružomberok – AS Trenčín (18. mája, 16.15)

Mladší dorast (U17): Podbrezová – AS Trenčín (22. mája, 13.15)

Starší žiaci (U15): AS Trenčín – Kostolište (22. mája, 10.00)
Starší žiaci (U14): AS Trenčín – Kostolište (22. mája, 12.00)

Mladší žiaci (U13): Dubnica – AS Trenčín (19. mája, 15.00)

Mladší žiaci (U13): AS Trenčín – Topoľčany (22. mája, 10.00)

Mladší žiaci (U12): Dubnica – AS Trenčín (19. mája, 16.30)

Mladší žiaci (U12): AS Trenčín – Topoľčany (22. mája, 11.30)

Mladší dorast (U16): AS Trenčín – ŠKP Inter (23. mája, 16.15)

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca február

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Zákrok mesiaca. Pozrite...

ASTV 22.3.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov.

ASTV 21.3.2024

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac február

Fotogalérie 19.3.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti MFK Skalica

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 2. kola nadstavby Niké ligy proti MFK Skalica (1:3).