Tri góly Lobotku a jeden Díaza v drese devätnástky

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín:

Starší dorast (U19, I. liga) - 16. kolo:
Bardejov – AS Trenčín 1:4 (0:1)
Góly AS: Lobotka 3, Diaz

AS: Vozár - Svatík (Diaz), Ranko, Skovajsa, Mazáň - Bero - Morong (Bednárik), Lobotka, Kyselica (Bohunský), Šiko - Bezák

Ján Blaháč (tréner): „Úvodné stretnutie jarnej časti súťaže sa nám vydarilo. Umelá tráva nemala dostatočnú šírku, čo nám prekážalo pri zakladaní útoku. Súper umne zhusťoval priestor. V 10. min predviedol výbornú individuálnu akciu cez stred najlepší hráč na ihrisku Lobotka a vsietil úvodný gól zápasu – 0:1. Snažili sme sa o kombinačný futbal, ale nedarilo sa nám to podľa predstáv. Súper hrozil nakopávanými loptami za našu obrannú líniu. Jednu z nich zle vyhodnotil brankár Vozár a po faule pred pokutovým územím bol vylúčený. Do druhého polčasu sme nastúpili desiati a nekoncentrovaní. Z prvej nakopnutej lopty sme inkasovali vyrovnávajúci gól. Našťastie nás to nezlomilo, ale zdravo nabudilo. Hráči prepli na rýchlejší prevodový stupeň. Lobotka zopakoval dvakrát desiatu minútu a v 58. a 68. min strelil ďalšie dva takmer identické góly, keď upratal súperových hráčov i brankára. Konečný rezultát stanovil striedajúci Díaz. Obišiel aj brankára a vsietil do prázdnej brány.“

Mladší dorast (U17, I. liga) - 16. kolo:
Bardejov – AS Trenčín 1:0 (0:0)

AS: Chovan - Plevka, Tóth, Stankovič (Benko), Repa - Straňák (Kováčik), Antošík, Ďuráči - Homola (Bednárik), Bakši, Vlček (Buček)

Milan Spurný (tréner): „Bol to bojovný, ale podpriemerný zápas tejto vekovej kategórie. V prvom polčase prišli domácich gólové príležitosti po chybách pri našom zakladaní útoku. Hrozili aj zo štandardných situácií. V druhom sme si dokázali vypracovať dve gólové príležitosti, ktoré sme ale zahodili. Domáci dali gól po rýchlom protiútoku, keď sme v medzihre stratili loptu v strednej zóne ihriska. Po góle Bardejov zakopával lopty a zdržiaval hru. Solídne výkony u nás podali Plevka, Ďuráči a v druhom polčase Antošík.“