Aktuality - archiv 26.9.2012

Smutní po prehre, no šťastní, že hrali

Matúš Skovajsa: "Je to pre mňa obrovská motivácia, časom sa chcem stať pevnou súčasťou seniorského tímu"

Po vypadnutí v osemfinále Slovnaft Cupu vychádzali naši hráči zo žilinského štadióna so zvesenými hlavami. Na výrazoch v ich tvárach bolo vidieť veľké sklamanie. Azda jediní, ktorí mali z utorňajšieho zápasu aspoň čiastočne dobré dojmy, boli Matúš Opatovský a Lukáš Skovajsa. Obaja totiž zažili premiéru medzi mužmi v majstrovskom zápase.

Ako prvý do zápasu naskočil Lukáš Skovajsa. Osemnásťročný obranca nastúpil na posledných trinásť minút ako stopér. Na lavičke sedel už v súboji s Banskou Bystricou, no možnosť ukázať svoje schopnosti dostal až pod Dubňom. „Tréner sa ma pýtal, či som pripravený. Moja odpoveď bola jednoznačné áno. Na takúto príležitosť čaká mladý futbalista celý život. Ďakujem mu za prejavenú dôveru. Na jednej strane ma mrzí, že sme prehrali, na druhej som šťastný, že som mohol hrať,“ povedal Skovajsa.

Do kontaktu s loptou sa síce dostal iba niekoľkokrát, no zápas bol pre neho veľkým zážitkom. „Mal som asi štyri lopty. Snažil som sa zachovať chladnú hlavu a hľadať voľných spoluhráčov,“ pridal stoosemdesiatdva centimetrov vysoký odchovanec AS.

Druhým z dvojice členov devätnástky Ľuboša Nosického, ktorí okúsili príchuť súboja s majstrom a obhajcom Slovnaft Cupu, bol Matúš Opatovský. „Deň pred zápasom mi volal náš dorastenecký tréner. Povedal mi, aby som šiel na tréning s prvým mužstvom. Podotkol, že budem v nominácii na zápas. Tajne som dúfal, že zasiahnem aj do zápasu,“ prezradil mladý stredopoliar.

Tesne po góle Davida Depetrisa vymenil na pozícii defenzívneho záložníka Alda Baéza. „Do konca stretnutia zostávalo desať minút. Tréner mi dal za úlohu rozbehať stred poľa. Snažil som sa hrať čo najviac konštruktívne,“ pokračoval Opatovský a jedným dychom dodal: „Nastúpiť v takomto zápase je snom každého mladého hráča. Je to pre mňa obrovská motivácia. Časom sa chcem stať pevnou súčasťou seniorského tímu.“

Autor: mj
Rozpis zápasov
18:00 Senica
Fortuna liga, 30. kolo, 11.7.2020
AS Trenčín - FC Nitra
Prípravný, 5.7.2020
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 6.7.2020

Kadák | Viac ako góly ma poteší úspešná baráž

Vekom stále iba tínedžer Jakub Kadák zažíva skvelú ligovú jar. Odchovanec This is my sen...

Fotogalérie 6.7.2020

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Seredi

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti MŠK iClinic Sereď (3:2).

ASTV 5.7.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Seredi

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 4. kola nadstavby Fortuna ligy proti ŠKF iClinic...

A-tím 5.7.2020

Príprava | Víťazstvo na ihrisku druholigového Púchova

Tím vedený Jurajom Ančicom vyhral prípravný zápas na ihrisku MŠK Púchov 2:0 (0:0)....

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak