Aktuality - archiv 3.2.2013

Ďalší dorastenci si otvorili strelecký účet v „áčku“

Martin Jurica: „Je dobré, keď mladí dostávajú toľko príležitostí ako v AS“

Aktuálne prípravné obdobie praje „mladým puškám“ v drese AS Trenčín. Hráči „devätnástky“ Ľuboša Nosického dostávajú veľký priestor v tíme Adriána Guľu. Viacerí z nich ukazujú, že už čoskoro môžu začať preberať na seba zodpovednosť aj za výsledky prvého mužstva.

Potvrdil to aj sobotňajší zápas s Podbrezovou, ktorá je hlavným  kandidátom na postup do najvyššej súťaže. Tím zložený prevažne z dorastencov zdolal lídra druhej ligy (4:2). Dva presné zásahy zaznamenali práve naši mladíci. Michal Ranko a Martin Jurica si otvorili gólový účet v „áčku“. Doplnili tak Matúša Opatovského, ktorý sa dvakrát presadil do siete Opavy ešte počas sústredenia v Starom Měste.

„Mal som veľkú radosť,“ povedal za oboch Jurica a k svojmu gólu dodal: „Nabiehali sme tam spolu so Samom (Čentéšom). Zakričal som mu, aby mi loptu prepustil. Nechal to na mňa a našťastie to padlo do siete.“

Osemnásťročný stopér Ranko sa presadil hlavou po situácii, ktorá nasledovala po taktickom zahraní rohového kopu. „Videl som, že na prvej žrdi nikto nebol, tak som tam nabehol. Podarilo sa mi odpútať od protihráča, pri zakončení ma nikto nebránil. Padlo mi to na hlavu a následne do brány.“

Sobotňajší zápas proti súperovi z Horehronia bol podľa Rankových slov asi „najčudnejším v jeho kariére“. „Najskôr som išiel na pravého obrancu, kde som takmer rok nehral. Po pár minútach som išiel  dole. Následne som sa vrátil na stopéra a k tomu všetkému ešte gól,“ komentoval s úsmevom osemnásťročný mladík.

Obaja dorastenci si nielen svoj priestor v prvom mužstve pochvaľujú. „Je dobré, keď mladí dostávajú toľko príležitostí ako v AS. Mužský futbal je iný ako ten dorastenecký. Tréningy a zápasy nás posúvajú. Navyše, káder je celkovo mladší. Asi aj to nám pomáha sa adaptovať,“ povedal za oboch Jurica.

 

Autor: mg
Rozpis zápasov
0:0 Trenčín
Fortuna liga, 32. kolo, 24.5.2019
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.5.2019

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Trnave

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy FC Spartak Trnava - AS Trenčín...

ASTV 25.5.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Trnave

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Fortuna ligy FC Spartak Trnava - AS Trenčín (0:0).

A-tím 25.5.2019

FL | Na záver nadstavby remíza v Trnave, čaká nás baráž

Zverenci trénera Ivana Galáda remizovali v súboji záverečného 10. kola nadstavbovej...

ASTV 24.5.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV

ASTV vám prináša ďalšie tohtoročné vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS Trenčín....

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  VRM  slovlak