Aktuality - archiv 14.2.2013

Proti Brašovu inak ako s Goverlou

Adrián Guľa: „V stretnutí s Brašovom čakám od mužstva koncentrovanejší výkon“

Zverencov trénerského kvarteta Guľa - Zimen - Ševela - Hodál čaká vo štvrtok podvečer druhý prípravný zápas v rámci sústredenia v tureckom Beleku. Našim súperom je rumunský FC Brašov. Výkop zápasu je posunutý z pôvodného času o dve a pol hodiny na 17.30 h.

„V stretnutí s Brašovom čakám od mužstva koncentrovanejší výkon,“ povedal pred blížiacim sa zápasom tréner Adrián Guľa. „V prvom stretnutí sme neboli tímoví, čo súper po dvoch štandardných situáciách využil. Najmä prvý polčas nespĺňal kritériá, ktoré sú pre nás dôležité. V úvodnej štyridsaťpäťminútovke s Goverlou to nebolo ani o zbieraní skúseností. Niektorí chlapci to prístupom nezvládli.“

Druhý polčas utorňajšieho zápasu bol podstatne lepší a práve od neho by sme sa mali odraziť v zostávajúcich dvoch zápasoch v Turecku. „Zlepšili sme agresivitu, pohyb a rýchlosť práce s loptou. Môžeme vybrať veci, ktoré nám môžu pomôcť,“ povedal šéf realizačného tímu.

Súboje počas zimného sústredenia sú pre náš mladý tím veľkou skúsenosťou a uvedomuje si to aj tréner Guľa. „Je dobré, že sme na vlastnej koži zažili typologicky iného súpera. Agresívnejšieho, skúsenejšieho a silného v štandardkách. Sme tu, aby sme sa kvalitne pripravili na sezónu. Je dobré, keď nám ťažké zápasy ukážu nedostatky, ktoré sú v našej hre.“

Ôsmy tím jesennej časti rumunskej najvyššej súťaže delí od piateho CFR Kluž, ktorý v tohtoročnej edícii Ligy majstrov vyhral na ihrisku Manchestru United, šesť bodov. Na suverénnu Steavu Bukurešť však stráca priepastných 21 bodov. Brašov štartoval v pohárovej Európe dvakrát a v oboch prípadoch sa jednalo o Pohár UEFA. V ročníku 1974/1975 vyradil v prvom kole Besiktas Istanbul, no v druhom nestačil na Hamburg. V ročníku 2001/2002 vypadol po úspešnej kvalifikáci v úvodnom kole s Interom Miláno.

Autor: mg
Rozpis zápasov
0:0 Trenčín
Fortuna liga, 32. kolo, 24.5.2019
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.5.2019

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Trnave

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy FC Spartak Trnava - AS Trenčín...

ASTV 25.5.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Trnave

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Fortuna ligy FC Spartak Trnava - AS Trenčín (0:0).

A-tím 25.5.2019

FL | Na záver nadstavby remíza v Trnave, čaká nás baráž

Zverenci trénera Ivana Galáda remizovali v súboji záverečného 10. kola nadstavbovej...

ASTV 24.5.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV

ASTV vám prináša ďalšie tohtoročné vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS Trenčín....

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  VRM  slovlak