Aktuality - archiv 15.2.2013

Čögley: Oprášili sme svoj štýl hry

Matúš Opatovský: „Hoci to je iba príprava, je to asi najdôležitejší gól v mojej doterajšej kariére“

Druhý prípravný zápas na sústredení v tureckom Beleku bol opakom to prvého. Pokiaľ proti ukrajinskej Goverle (2:4) sme pôsobili ustráchaným a nekoncentrovaným dojmom, so silným rumunským Brašovom (2:0) sme zohrali viac ako vyrovnanú partiu. Súperovi sme sa vyrovnali v agresivite, rýchlosti, hre s loptou a prevýšili sme ho v bojovnosti.

„Boli sme tímovejší než v prvom zápase,“ povedal po stretnutí Peter Čögley a pokračoval: „Všetci sme vedeli, čo máme hrať. Bolo to o dôvere medzi nami. Aj v ťažkých situáciách sme sa mohli oprieť jeden o druhého. Práve to robí dobrý tím.“

Krajný obranca AS odohral prvý polčas a druhý už sledoval v pozícii diváka, takže môže poskytnúť skutočne komplexný pohľad na vydarené stretnutie. „Do prvého zápasu sme nevstúpili dobre, ale v druhom sme oprášili svoj štýl hry. Ukázali sme, že vieme vyhrávať nielen vďaka futbalovosti a tímovosti. Našimi zbraňami sú dnes už aj agresivita, bojovnosť a srdce. Vieme držať loptu, ale vieme taktiež vyrážať z blokov do protiútoku,“ povedal Čögley.

Súboje so silnými a skúsenejšími tímami sú pre všetkých hráčov bonusom do budúcnosti. „Prvý polčas proti Goverle nás trochu vyfackal. Takto sa však hrá v Európe. Protihráči majú kvalitné krytie lopty, sú silní jeden na jedného a odolní v súbojoch. Na ihrisku musíte reagovať rýchlejšie, nie je príliš veľa času na spracovanie lopty.“

Príležitosť dostali viacerí hráči z našej „devätnástky“. Postupne sa zapracovávajú do mužstva. Hoci ich preveria až ligové boje, už v príprave ukazujú svoje schopnosti. Chváli ich aj jeden z najskúsenejších v kabíne AS. „U nás nerobíme rozdiel medzi základnou jedenástkou a náhradníkmi. Sme jeden tím. Navyše, myslenie náhradníkov nie je postavené na tom, že nehrajú pre slabšiu výkonnosť. Každý z nich vie naskočiť do zápasu a nahradiť spoluhráča. Ukázal to aj zápas s Brašovom, v ktorom prišiel Tomáš Brigant na pár minút a oba góly išli napokon z jeho strany,“ komentoval Čögley.

Najdôležitejší gól v kariére, hoci ide len o prípravu

Nečakanú bilanciu v prípravných zápasoch má stredopoliar Matúš Opatovský. Na svojom konte má už štyri góly. Posledný pridal proti Brašovu, keď súpera načal strelou z hranice pokutového územia. „Tréner chcel, aby som vyhľadával ťažké pozície a zrážal sa v súbojoch. Snažil som sa dodržať jeho pokyny. Tesne pred koncom stretnutia potiahol akciu Brigi (Brigant). Nabiehal som z druhej vlny. Sústredil som sa na kop. Chcel som obstreliť brankára a vyšlo mi to. Hoci to je iba príprava, je to asi najdôležitejší gól v mojej doterajšej kariére,“ povedal Opatovský.

Autor: mg
Rozpis zápasov
19:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 6. kolo, 24.8.2019
FK Pohronie - AS Trenčín
1:2 Trnava
Fortuna liga, 5. kolo, 17.8.2019
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 21.8.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#25)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

Rozhovory 20.8.2019

A-tím | Van Kessel sa vrátil do AS Trenčín

Na hosťovanie s následnou opciou prichádza zo Spartaka Trnava krídelník Gino van Kessel....

Rozhovory 20.8.2019

A-tím | V kabíne obranca so skúsenosťou z Premier League

Anglický obranca Cole Kpekawa podpísal viacročný kontrakt s AS Trenčín....

Rozhovory 19.8.2019

A-tím | Novou tvárou Kneževič z Dinama Záhreb

Novou tvárou v kabíne AS Trenčín je dvadsaťročný stredopoliar Tomislav Kneževič. Odchovanec...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak