Aktuality - archiv 27.2.2013

Konkurencia v tíme posúva Ďurišku vpred

Lukáš Ďuriška: "Obdobie, kedy som pauzoval mi ukázalo, že treba byť maximálny profesionál a starať sa o seba"

Už viac ako polroka neokúsil boj o ligové body. V príprave pred začiatkom sezóny si v Trenčianskych Tepliciach poranil koleno tak nešťastne, že ho čakala plastická operácia. Dnes je už Lukáš Ďuriška pripravený na plnú zápasovú záťaž.

„Cítim sa dobre. Viem, že to už nikdy nebude také ako predtým, ale hovorí sa, že hráči po zranení bývajú ešte lepšie pripravení, ako pred ním. Koleno drží a v príprave makám spoločne s ostatnými spoluhráčmi na sto percent. Všetko zlé je na niečo dobré. Obdobie, kedy som pauzoval mi ukázalo, že treba byť maximálny profesionál a starať sa o seba,“ povedal na úvod v dobrej nálade Lukáš Ďuriška.

Zo začiatku bolo pre dvadsaťročného stredopoliara náročné zvyknúť si na veci, ktoré predtým nepoznal. „Bolo to iné. Cítil som akoby mi v kolene občas niečo preskakovalo. Radil som sa aj s chalanmi, ktorí majú podobné skúsenosti a tí ma ubezpečili, že je to normálne. Po porade s trénermi som na chvíľku zvoľnil. Keď sa koleno ustálilo, opäť som šiel naplno,“ pokračoval rodák zo Soblahova.

Hoci v úvode koleno chránil špeciálnou bandážou, po porade s fyzioterapeutom ho nadobro odložil. „Povedal mi, nech to radšej nenosím. Koleno by si mohlo zvyknúť na oporu a neskôr by nemuselo zvládať záťaž,“ poznamenal Ďuriška.

Verí v úspešný reštart

Na svojom konte má dve cenné mládežnícke trofeje. V roku 2011 sa dostal medzi najlepších futbalistov na Copa Amsterdam a v klube ho vyhlásili za najlepšieho futbalistu do 19 rokov. Po niekoľkomesačnej odmlke, tak návrat na futbalové trávniky môže vnímať ako novú kapitolu vo svojej kariére. „Budem to mať náročné. V tíme je silná konkurencia. Aj to je jednou z vecí, ktoré ma posúvajú vpred. Hoci sme v Trenčíne poväčšinou mladí hráči, v modernom futbale nerozhoduje vek, ale kvalita,“ prízvukoval Ďuriška.

Motivácia na lavičke

V poslednom prípravnom zápase pred jarnou corgoňligovou premiérou sa Lukáš Ďuriška prepracoval na zápasovú súpisku. Do zápasu nezasiahol, no už nominácia na „generálku“ mu vliala nové sily. „Potešil som sa, keď mi tréner oznámil, že budem figurovať v zápise o stretnutí. Cítim, že som späť v kabíne, že môžem tímu pomôcť. Bral som to ako malý motivačný darček,“ dodal na záver futbalista, ktorý polroka hosťoval v holandskom Apeldoorne.

Autor: mj
Rozpis zápasov
19:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 6. kolo, 24.8.2019
FK Pohronie - AS Trenčín
1:2 Trnava
Fortuna liga, 5. kolo, 17.8.2019
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 20.8.2019

A-tím | Van Kessel sa vrátil do AS Trenčín

Na hosťovanie s následnou opciou prichádza zo Spartaka Trnava krídelník Gino van Kessel....

Rozhovory 20.8.2019

A-tím | V kabíne obranca so skúsenosťou z Premier League

Anglický obranca Cole Kpekawa podpísal viacročný kontrakt s AS Trenčín....

Rozhovory 19.8.2019

A-tím | Novou tvárou Kneževič z Dinama Záhreb

Novou tvárou v kabíne AS Trenčín je dvadsaťročný stredopoliar Tomislav Kneževič. Odchovanec...

Rozhovory 19.8.2019

Skovajsa | Mali sme to rozhodnúť skôr

V prvom ligovom kole odohral celých deväťdesiat minút proti Senici. Následne sa na tri zápasy vytratil...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak