Aktuality - archiv 29.6.2008

La Ling zodpovedný za formu Van der Vaarta

Opora reprezentácie Holandska Rafael van der Vaart vymenil hamburgery za nabehané kilometre.

Problémom Rafaela van der Vaarta počas rokov strávených v Ajaxe Amsterdam bola nadváha. Dvadsaťpäťročný ofenzívny stredopoliar patril medzi najväčšie talenty holandského futbalu, ale pred troma rokmi prestúpil „iba“do Hamburgu. Dnes však patrí nielen medzi lídrov HSV, ale aj holandskej reprezentácie. Zaujímavosťou je, že k futbalovým danostiam pridal aj skvelú kondíciu a počas nedávneho európskeho šampionátu patril medzi najbehavejších hráčov. A to pred štyrmi rokmi pred šampionátom v Portugalsku tvoril podľa slov Dicka Advocaata sedemnásť percent jeho váhy tuk.

Mužom zodpovedným za túto zmenu nie je nikto iný ako jeden z majiteľov AS Trenčín Tschen La Ling. Práve tento nekompromisný Holanďan dal dokopy nové stravovacie návyky pre kreatívneho stredopoliara. Pred niekoľkými rokmi to bolo celkom iné. „Urobili sme niekoľko testov a hneď sme prišli k zásadnému problému. Išlo o jeho stravovanie. Van der Vaart bol špičkovým športovcom a osemdesiat percent jeho stravy obsahovalo tuky a iba zlomok boli karbohydráty a proteíny. Práve karbohydráty su potrebné ako palivo pri intervalovom športe ako je futbal. V nasledujúcich dňoch urobil Rafael všetko pre svoj talent,“ povedal pre AD Sportwereld  La Ling.

Van der Vaart počas pôsobenia v Ajaxe absolvoval po tréningoch často hamburgerové kúry s mäsovými guličkami. „Športovcove telo je jeho kapitálom a podľa toho by sa o mal o seba starať. Je to jednoduché. Ak budete dávať do monopostu F1 obyčajný benzín, ťažko dosiahnete úspech,“ komentoval Ling, ktorého doplnil futbalista zo španielsko-holandského manželstva: „Stravujem sa lepšie ako za čias v Ajaxe. Predtým som mal často problémy so svalovými zraneniami. Toto je prvá sezóna takmer bez problémov. Mám za sebou asi 60 stretnutí a stále sa cítim, že by som ešte mohol pokračovať.“ La Ling sa stará aj o dvojicu John Heitinga a Wesley Sneijder a podľa jeho slov potrebujú zmenu napríklad aj hráči ako Robin van Persie a Arjen Robben.

Autor: mg
Rozpis zápasov
17:00 Žilina
Fortuna liga, 12. kolo, 20.10.2019
AS Trenčín - FK Senica
2:2 Žilina
Fortuna liga, 11. kolo, 6.10.2019
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 18.10.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#31)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

ASTV 18.10.2019

Hviezdy deťom | Tohtoročný výťažok prekročil 30 000 €

Jedenásty ročník charitatívneho podujatia Hviezdy deťom priniesol všetko, čo ho...

Rozhovory 17.10.2019

Kohler | Chcem, aby sa klub vrátil k svojim koreňom

Šiesta priečka je vysvedčením prvého mužstva AS Trenčín po polovici základnej časti...

ASTV 16.10.2019

ASTV | Nicolas Kapuš strelil gól mesiaca august

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za august....

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak