Aktuality - archiv 29.6.2008

La Ling zodpovedný za formu Van der Vaarta

Opora reprezentácie Holandska Rafael van der Vaart vymenil hamburgery za nabehané kilometre.

Problémom Rafaela van der Vaarta počas rokov strávených v Ajaxe Amsterdam bola nadváha. Dvadsaťpäťročný ofenzívny stredopoliar patril medzi najväčšie talenty holandského futbalu, ale pred troma rokmi prestúpil „iba“do Hamburgu. Dnes však patrí nielen medzi lídrov HSV, ale aj holandskej reprezentácie. Zaujímavosťou je, že k futbalovým danostiam pridal aj skvelú kondíciu a počas nedávneho európskeho šampionátu patril medzi najbehavejších hráčov. A to pred štyrmi rokmi pred šampionátom v Portugalsku tvoril podľa slov Dicka Advocaata sedemnásť percent jeho váhy tuk.

Mužom zodpovedným za túto zmenu nie je nikto iný ako jeden z majiteľov AS Trenčín Tschen La Ling. Práve tento nekompromisný Holanďan dal dokopy nové stravovacie návyky pre kreatívneho stredopoliara. Pred niekoľkými rokmi to bolo celkom iné. „Urobili sme niekoľko testov a hneď sme prišli k zásadnému problému. Išlo o jeho stravovanie. Van der Vaart bol špičkovým športovcom a osemdesiat percent jeho stravy obsahovalo tuky a iba zlomok boli karbohydráty a proteíny. Práve karbohydráty su potrebné ako palivo pri intervalovom športe ako je futbal. V nasledujúcich dňoch urobil Rafael všetko pre svoj talent,“ povedal pre AD Sportwereld  La Ling.

Van der Vaart počas pôsobenia v Ajaxe absolvoval po tréningoch často hamburgerové kúry s mäsovými guličkami. „Športovcove telo je jeho kapitálom a podľa toho by sa o mal o seba starať. Je to jednoduché. Ak budete dávať do monopostu F1 obyčajný benzín, ťažko dosiahnete úspech,“ komentoval Ling, ktorého doplnil futbalista zo španielsko-holandského manželstva: „Stravujem sa lepšie ako za čias v Ajaxe. Predtým som mal často problémy so svalovými zraneniami. Toto je prvá sezóna takmer bez problémov. Mám za sebou asi 60 stretnutí a stále sa cítim, že by som ešte mohol pokračovať.“ La Ling sa stará aj o dvojicu John Heitinga a Wesley Sneijder a podľa jeho slov potrebujú zmenu napríklad aj hráči ako Robin van Persie a Arjen Robben.

Autor: mg
Rozpis zápasov
19:00 Senica
Fortuna liga, 1. kolo, 20.7.2019
FK Senica - AS Trenčín
1:2 Kielce
Prípravný, 12.7.2019
AEK Atény - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 18.7.2019

A-tím | Cieľom konsolidácia, vrchné priečky a návrat domov

Generálny manažér klubu Róbert Rybníček, tréner Matthias Kohler a nový kapitán...

ASTV 18.7.2019

ASTV | Tlačová konferencia pred štartom nového ročníka Fortuna ligy

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu pred štartom nového ročníka Fortuna...

Rozhovory 16.7.2019

A-tím | Sleegers prestúpil, Chovan a Pišoja na hosťovanie

Ešte pred štartom novej sezóny Fortuna ligy prichádza aj pohyb smerom von z kádra...

ASTV 15.7.2019

ASTV | Ján Veselý strelil gól mesiaca máj/jún

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za máj/jún....

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  VRM  slovlak