A-tím 12.11.2014

AS Trenčín vo štvrťfinále Slovnaft Cupu

Zverenci trénera Martina Ševelu postúpili do štvrťfinále Slovnaft Cupu. V zápase 5. kola domácej pohárovej súťaže vyhrali na ihrisku ViOn Zlaté Moravce 3:1 (2:1). O góly AS sa postarali Haris Hajradinovič, Jairo a Moses Simon. Štvrťfinálový zápas Slovnaft Cupu je na programe 17. alebo 18. marca 2015. Podľa žrebu by sme mali hrať doma a našim súperom bude jeden z tria Slovan Bratislava, MFK Skalica a FC Nitra.
1:3 (1:2)
5. kolo, 17:30
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín

FC ViOn Zlaté Moravce | Kováč – Pilát (46. Nikolič), Pavlenda, Charizopulos, Pintér, Mujkoš, Sabo (75. Sukisa), Orávik, Pavelka, Mikinič, Valenta (19. Szöke)

AS Trenčín | Šemrinec – Čögley, Kleščík, Rundič, Lawrence – Lobotka – Mondek (69. Guba), Mišák (76. Holúbek), Hajradinovič, Simon – Jairo (84. Bero)

Góly: 39. Charizopulos – 7. Hajradinovič, 15. Jairo, 84. Simon

Žlté karty: 38. Pavelka, 40. Mujkoš, 46. Szöke – 38. Rundič, 42. Kleščík, 64. Lobotka

Rozhodovali: Mastiš – Roszbeck, P. Kováč

Divákov: 386

Do stretnutia sme vstúpili vynikajúco. Držaním lopty a aktívnym napádaním sme súpera prakticky nepustili k hre, čo prinieslo veľmi rýchlo svoje ovocie. V 7. min vysunul Čögley za obranu Mondeka, ktorý spätnou prihrávkou našiel na hranici šestnástky Hajradinoviča. Bosniansky mladík trafil z prvej do siete a poslal AS do vedenia – 1:0. Už o osem minút neskôr brankár ViOnu iba vyrazil priamy kop Mišáka a Jairo dostal loptu po druhý raz do siete – 2:0. Nasledujúce chvíle sa odohrali bez šancí. Až v 32. min to vyskúšal z diaľky Mišák, ale gól z toho nebol. O chvíľu neskôr sa v obrovskej príležitosti ocitol Mondek. Postupoval sám na bránku po prihrávke od Jaira, ale minul pravú žrď. Ďalšiu príležitosť AS mal Simon. Po peknej uličke za obranu od Hajradinoviča sa ocitol osamotený pred bránkou. Nebol však v ideálnej pozícii a domáci gólman dobre zasiahol. Ešte pred odchodom do šatní ViOn znížil na rozdiel gólu. Charizopulos využil po nakopnutej lopte a vyhranom súboji zmätok v našej šestnástke – 1:2.

Úvod druhého polčasu patril na chvíľu domácim. V 47. min sa po štandardnej situácii dostal jeden z útočiacich hráčov k nacentrovanej lopte, ale hlavičkoval vedľa bránky. Po necelej hodine hry to skúsil z dvadsiatich metrov Mišák, no Kováč nemal s jeho strelou väčšie problémy. V 73. min sa po ľavej strane presadil striedajúci Guba. Poslal prudký center po zemi, ale Simonovi chýbal krok, aby loptu zasunul do siete. Desať minút pred záverečným hvizdom Simon v dobrej pozícii po rýchlom brejku vystrelil spoza šestnástky nad bránku. Definitívnu poistku sme dali v 84. min po rýchlom brejku. Guba prebral loptu v strede ihriska, vyviezol ju až po pokutové územie, kde prihral Simonovi. Ten sa v čistej pozícii nemýlil – 3:1.

Ohlasy po zápase

ASTV 29.3.2024

Gong | Musíme ďalej tvrdo pracovať a ťahať za jeden povraz

Naše mužstvo pod taktovkou trénera Iliju Stolicu čaká po reprezentačnej prestávke...