Aktuálne 3.2.2015

Van Kessel má vysoké ambície, chce naháňať Žilinu

V uplynulej sezóne bol s desiatimi gólmi a deviatimi prihrávkami najproduktívnejším hráčom tímu. V letnom období bol na skúške v Austrii Viedeň, no napokon zakotvil vo francúzskom Arles-Avignon. Po polroku však druholigistu opustil a vrátil sa do známeho prostredia.

V pamäti fanúšikov AS Trenčína zanechal skvelý dojem nielen produktivitou, ale aj výkonmi a prístupom k hre. Po vydarenej sezóne sa rozhodol vyskúšať šťastie inde. Zo začiatku za Arles-Avignon nastupoval pravidelne a strelil aj dva góly. Postupom času sa ale zo základnej zostavy vytratil a cítil, že potrebuje zmenu. „S trénerom som si veľmi nerozumel. Tréningy boli zvláštne. Neboli náročné ako v Trenčíne. V AS sa trénuje oveľa viac a na sto percent, čo mi vo Francúzsku chýbalo. Viete ako to chodí, keď sa vyhráva, všetko je v poriadku. Náš tím ale veľa prehrával a tak sa hľadali chyby vo všetkom,“ povedal po návrate 21-ročný ofenzívny hráč.

V novom roku sa začal zaoberať náročnou otázkou. Mal niekoľko možností. Napokon sa rozhodol pre klub, ktorý ho priviedol do veľkého futbalu. „V polovici sezóny nie je jednoduché adaptovať sa v novom klube. Vybral som si Trenčín. Tá voľba nebola náročná. Poznám prostredie. Viem, čo môžem očakávať a aj to, čo bude klub čakať odo mňa,“ pokračoval Van Kessel.

Ambiciózny Holanďan tak získava novú motiváciu. Ako sám poznamenal, páči sa mu, že Trenčín neustúpil zo starých pozícií. „Ciele sú tu ešte vyššie ako keď som odchádzal. Cítim, že máme šancu bojovať o majstrovský titul. Trojbodové manko na Žilinu nič neznamená. Chcem tímu pomôcť. Pôjdeme od zápasu k zápasu a uvidíme, ako to dopadne.“

Do Trenčína prišiel počas víkendu a hneď sa zúčastnil akcie s fanúšikmi, s ktorými si zahral FIFA 15. „Podobné akcie patria k modernému futbalu a páčia sa mi. Máme skvelých fanúšikov, ktorí nás podporujú, aj keď sa nedarí podľa predstáv. Troška ma prekvapil stav štadióna. Staré tribúny chýbajú. Verím, že ich zbúranie bude na dobrú vec a čo najskôr budú stáť nové,“ zakončil rozhovor Van Kessel.

Autor: mj
Rozpis zápasov
19:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 6. kolo, 24.8.2019
FK Pohronie - AS Trenčín
1:2 Trnava
Fortuna liga, 5. kolo, 17.8.2019
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 21.8.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#25)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

Rozhovory 20.8.2019

A-tím | Van Kessel sa vrátil do AS Trenčín

Na hosťovanie s následnou opciou prichádza zo Spartaka Trnava krídelník Gino van Kessel....

Rozhovory 20.8.2019

A-tím | V kabíne obranca so skúsenosťou z Premier League

Anglický obranca Cole Kpekawa podpísal viacročný kontrakt s AS Trenčín....

Rozhovory 19.8.2019

A-tím | Novou tvárou Kneževič z Dinama Záhreb

Novou tvárou v kabíne AS Trenčín je dvadsaťročný stredopoliar Tomislav Kneževič. Odchovanec...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak