Aktuálne 3.2.2015

Van Kessel má vysoké ambície, chce naháňať Žilinu

V uplynulej sezóne bol s desiatimi gólmi a deviatimi prihrávkami najproduktívnejším hráčom tímu. V letnom období bol na skúške v Austrii Viedeň, no napokon zakotvil vo francúzskom Arles-Avignon. Po polroku však druholigistu opustil a vrátil sa do známeho prostredia.

V pamäti fanúšikov AS Trenčína zanechal skvelý dojem nielen produktivitou, ale aj výkonmi a prístupom k hre. Po vydarenej sezóne sa rozhodol vyskúšať šťastie inde. Zo začiatku za Arles-Avignon nastupoval pravidelne a strelil aj dva góly. Postupom času sa ale zo základnej zostavy vytratil a cítil, že potrebuje zmenu. „S trénerom som si veľmi nerozumel. Tréningy boli zvláštne. Neboli náročné ako v Trenčíne. V AS sa trénuje oveľa viac a na sto percent, čo mi vo Francúzsku chýbalo. Viete ako to chodí, keď sa vyhráva, všetko je v poriadku. Náš tím ale veľa prehrával a tak sa hľadali chyby vo všetkom,“ povedal po návrate 21-ročný ofenzívny hráč.

V novom roku sa začal zaoberať náročnou otázkou. Mal niekoľko možností. Napokon sa rozhodol pre klub, ktorý ho priviedol do veľkého futbalu. „V polovici sezóny nie je jednoduché adaptovať sa v novom klube. Vybral som si Trenčín. Tá voľba nebola náročná. Poznám prostredie. Viem, čo môžem očakávať a aj to, čo bude klub čakať odo mňa,“ pokračoval Van Kessel.

Ambiciózny Holanďan tak získava novú motiváciu. Ako sám poznamenal, páči sa mu, že Trenčín neustúpil zo starých pozícií. „Ciele sú tu ešte vyššie ako keď som odchádzal. Cítim, že máme šancu bojovať o majstrovský titul. Trojbodové manko na Žilinu nič neznamená. Chcem tímu pomôcť. Pôjdeme od zápasu k zápasu a uvidíme, ako to dopadne.“

Do Trenčína prišiel počas víkendu a hneď sa zúčastnil akcie s fanúšikmi, s ktorými si zahral FIFA 15. „Podobné akcie patria k modernému futbalu a páčia sa mi. Máme skvelých fanúšikov, ktorí nás podporujú, aj keď sa nedarí podľa predstáv. Troška ma prekvapil stav štadióna. Staré tribúny chýbajú. Verím, že ich zbúranie bude na dobrú vec a čo najskôr budú stáť nové,“ zakončil rozhovor Van Kessel.

Autor: mj
Rozpis zápasov
0:0 Trenčín
Fortuna liga, 32. kolo, 24.5.2019
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.5.2019

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Trnave

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy FC Spartak Trnava - AS Trenčín...

ASTV 25.5.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Trnave

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Fortuna ligy FC Spartak Trnava - AS Trenčín (0:0).

A-tím 25.5.2019

FL | Na záver nadstavby remíza v Trnave, čaká nás baráž

Zverenci trénera Ivana Galáda remizovali v súboji záverečného 10. kola nadstavbovej...

ASTV 24.5.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV

ASTV vám prináša ďalšie tohtoročné vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS Trenčín....

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  VRM  slovlak