Zápasy - archiv 26.9.2008

Víťazstvo nad Humenným tretím v rade

AS Trenčín - 1. HFC Humenné 2:0 (1:0).

AS dokázalo po tretí raz v rade vyhrať a po sérii nepriaznivých výsledkov sa pomaly posúva v tabuľke bližšie k najvážnejším konkurentom v boji o postup. Na prvý Inter Bratislava však stále stráca päť bodov. Trenčania zdolali v sobotu na domácom trávniku Humenné 2:0 (1:0), ale súperovi, ktorý doma boduje a vonku body rozdáva, mohli naložiť ešte niekoľko kúskov. Počas nasledujúceho víkendu sa AS predstaví svojim fanúšikom opäť, keďže súboj proti rezerve Dunajskej Stredy sa na žiadosť súpera odohrá v Trenčíne.

AS od úvodných okamihov duelu narážalo na obranný val Humenného, ktoré prišlo najmä s cieľom neinkasovať. Po dvadsiatich minútach nezáživného futbalu udreli Trenčania po prvý raz. Hlohovský využil zaváhanie hosťujúcej obrany a príliš vybehnutého brankára Pillára a presným lobom otvoril skóre stretnutia - 1:0. Po polhodine hry si na priamy kop naskočil najlepšie Križko, ale hlavou tesne minul. O chvíľu sa zastreľoval z dvadsiatich metrov Gergel, ale zatiaľ mieril mimo. Na rozdiel dvoch gólov mohol zvýšiť Depetris, keď si nabehol na pas za chrbát obrany, ale sám zoči-voči hosťujúcemu gólmanovi zaváhal. Pillár totiž veľmi dobre reagoval na pridlhú loptu, ktorú si mladý Argentínčan nechal odskočiť od nohy.

O výsledku definitívne rozhodol úvod druhého polčasu. Už v 52. min napriahol z viac ako 20 metrov Gergel a gólman Humenného na loptu k žrdi nedočiahol. O pár minút neskôr predviedli peknú kombináciu Godál s Gergelom, no prvý menovaný mieril tesne vedľa. Po hodine hry sa dostali k slovu aj hostia. D. Pyrka sa predral stredom obrany, ale v poslednom momente jeho strelu zblokoval Križko. V 83. min našiel Gergel krásnym pasom Hlohovského, ale tomu už nebolo súdené skórovať, dokonca ani na dvakrát. O minútu vypracoval akciu mladý trenčiansky zakončovateľ a autor prvého gólu. Prízemný center z ľavej strany mieril na dvojicu Trenčanov, ale Peciar loptu dobre netrafil. Za chrbtom však mal ešte lepšie postaveného Depetrisa. V závere duelu potešila fanúšikov ešte spolupráca Gergela s Baézom, keď argentínsky stredopoliar pekne uvoľnil svojho kolegu, no hosťujúci brankár strelu vyrazil.

AS Trenčín - 1. HFC Humenné 2:0 (1:0)

Góly: 23. Hlohovský, 52. Gergel

Žlté karty: 16. M. Pyrka (Humenné)

Domáci: Volešák – Peciar, Križko, Godál, Kleščík – Gergel, Knapp (76. Báez), Lukšík, Bubenko (21. Chanti) – Depetris (85. Pagkalis), Hlohovský

Hostia: Pillár – Liviška, Lukáč, Hanc, D. Pyrka – M. Hricov (89. Guba), Opiela, Poljak (55. Bačík), Leško – Cicman, M. Pyrka

Rozhodovali: Horváth – Kubačka, Poláček

Divákov: 775

Ivan Galád (tréner AS): "Naši mladí hráči ukázali svoju perspektívu. Škoda, že sme nepridali ďalšie góly. Bol to však dobrý zápas. Bubenko si narazil rebrá a preto musel striedať."

Autor: mg, foto: sita

ASTV 24.4.2024

Akadémia | Gatorade hráčom mesiaca Nicolas Nižňanský

Gatorade hráčom mesiaca mládežníckej akadémie AS Trenčín sa stal Nicolas Nižňanský z...

ASTV 23.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Spartak Trnava (2:2).

ASTV 22.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Petržalka

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Petržalka (1:0).

Fotogalérie 21.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC Košice

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 6. kola nadstavby Niké ligy proti FC Košice (1:2).