Zápasy - archiv 1.11.2008

Križko zlomil Inter tesne pred konečným hvizdom

AS Trenčín - Inter Bratislava 1:0 (0:0).

Trenčín sa po dvoch prehrách na súperových trávnikoch po takmer mesiaci predstavil na domácom ihrisku a v dôležitom stretnutí proti Interu Bratislava vyhral 1:0 (0:0). O víťazstve zverencov Ivana Galáda rozhodol až v 87. min obranca Juraj Križko, ktorý si naskočil na rohový kop Filipa Hlohovského. AS tak zostáva v kontakte so špicou tabuľky i. ligy.

Hosťujúci Inter od úvodných minút potvrdzoval, že hroziť bude najmä z brejkových situácií. Už v 6. min sa dostal za chrbát trenčianskej obrany Hodek. Volešák riešil situáciu vybehnutím mimo pokutové územie a možno iba vďaka tomu strelec „žlto-čiernych“ obstrelil nielen brankára AS, ale aj jeho svätyňu. O pár minút neskôr sa v dobrej streleckej pozícii ocitol opäť zakončovateľ Interu, ale Majtánovu prihrávku poslal mimo. Trenčania po prvý raz vystrašili súpera až po polhodine hry, keď teč Báezovej strely hosťujúcim obrancom skončil tesne vedľa bránky Krnáča. Domáci hrali do týchto momentov nepresne a ťažko sa dostávali cez stred poľa. Navyše pre zranenie kolena prišli o dispečera Knappa. Naopak Bratislavčania hrali jednoducho a niekoľkými narážačkami prekonávali súperovu obranu. S pribúdajúcim časom sa však začal presadzovať aj Trenčín. V 33. min nevyužilo AS závar po priamom kope Hlohovského aj ďalšie dva náznaky gólových príležitostí neviedli k vytúženému gólu.

Aj v druhom polčase pokračoval Inter v jednoduchej hre a občas až sa príliš ľahko dostával do streleckých pozícií. So zakončením si však v ten večer nepotykal. Vrcholom bola nepresná hlavička Majtána na päťke, keď preskočil Peciara. V 58. min bol sám v strede pokutového územia aktívny Hodek, no opäť to poslal mimo bránky AS. Hosťujúceho brankára vystrašil najviac spoluhráč Burza, keď centrovanú loptu nasmeroval tesne vedľa svojej brány. Po hodine hry poslal domáci kormidelník na ihrisko skúseného Bubenka a jeho príchod bol ihneď citeľný. V 77. min uvoľnil Hlohovského, ale po jeho strele z toho bol iba roh. Päť minút pred záverečným hvizdom začala akcia opäť u Bubenka, cez Hlohovského lopta doputovala až pred bránku Interu, ale Depetrisova kĺzačka bola prikrátka. Trenčín sa však nevzdával a v 87. min si na roh Hlohovského naskočil Križko a rozhodol.

AS Trenčín - Inter Bratislava 1:0 (0:0)

Góly: 87. Križko

Žlté karty: 34. Križko

Domáci: Volešák - Kleščík, Godál, Križko, Peciar - Knapp (28. Szórád) - Báez (81. Šebek), Lukšík, Kasálek (60. Bubenko) - Hlohovský, Depetris

Hostia: Krnáč - Staško (56. Kosmeľ), Šedivý, Ševela, Polgár - Burza (88. Kuba), V. Horváth, P. Sedlák, Čirik - Majtán (64. Tomčák), Hodek

Rozhodovali: Olšiak - Schmidt, Vorel