A-tím 4.11.2015

V piatom kole domáceho pohára víťazstvo v Dolnom Kubíne

Zverenci trénera Martina Ševelu po víťazstve na ihrisku MFK Dolný Kubín 4:1 (2:1) postúpili do štvrťfinále Slovnaft Cupu. O góly AS sa zaslúžili Mitchell Schet, Gino van Kessel, Matúš Bero a Jakub Holúbek. Našim štvrťfinálovým súperom bude na jar tím VSS Košice.
1:4 (1:2)
Dolný Kubín
5. kolo, 13:30
MFK Dolný Kubín - AS Trenčín

MFK Dolný Kubín | Sakar – Kutlík, Severino, Čučka, Kmeť, Bugan (46. Chromek) – Otruba – Biasini (74. Beňuš), Pantone, Laura – Sani (79. Briestenský)

AS Trenčín | Chovan – Šulek, Skovajsa, Rundič, Madu – Koolwijk – Bero, Rabiu (72. Opatovský) – Schet (46. Guba), Wesley, Van Kessel (80. Holúbek)

Góly: 7. Laura – 26. Mitchell, 41. Van Kessel, 59. Bero, 84. Holúbek

Žlté karty: 66. Sani – 76. Šulek, 89. Koolwijk

Rozhodovali: R.Weiss – E. Weiss, Jenčura

Divákov: 513

Od úvodného výkopu sme súpera zatlačili na jeho polovicu ihriska. Prvú vyloženú šancu mal v 9. min Bero, ktorý sa snažil obstreliť brankára. Lopta ale mierila tesne vedľa ľavej žrde. Dolný Kubín hral hlboko na svoje polovici. Napriek tomu si v 14. min na kolmú prihrávku nabehol Laura, nechal za sebou všetkých našich hráčov a okolo Chovana otvoril skóre zápasu – 0:1. Naďalej sme hrali najmä na polovici MFK. V 26. min si na rohový kop nabehol Schet a hlavou vyrovnal – 1:1. O dve minúty neskôr vypálil z diaľky Skovajsa, domácemu brankárovi lopta vypadla, no na druhý pokus ju dokázal spacifikovať. V 34. min sa predral stredom Bero, ale Sakar jeho strelu reflexívne vyrazil. Dobre mierili spoza šestnástky aj Wesley a Madu, no domáci brankár svoj tím vždy podržal. Necelých päť minút pred koncom prvého polčasu vybojoval loptu Koolwijk. Tá sa následne cez Wesleyho dostala k Berovi, ktorý sa v gólovej pozícii neulakomil a vyzval k zakončeniu Van Kessela – 2:1.

Rozdiel v kvalite oboch tímov bol badateľný aj naďalej. Dolný Kubín sa napriek tomu snažil svojou priamočiarosťou ohrozovať našu bránku. V úvode druhého polčasu chytil bravúrnym zákrokom strelu z diaľky Chovan, keď lopta pred ním ešte nepríjemne skočila. V 59. min prešiel stredom obrany Bero a okolo brankára zvýšil na rozdiel dvoch gólov – 3:1. Následne sa dvakrát vo skvelom svetle ukázal Chovan. Najskôr po priamom kope a následne reflexívnym zákrokom po rohu. V 75. min priťukol Guba loptu Berovi, ale tomu dobre vybehol brankár domácich. O dve minúty nastrelil Pantone z priameho kopu brvno Chovanovej bránky. Na druhej strane poslal Koolwijk kolmicou do šance Holúbek a ten nezaváhal – 4:1. Už o chvíľu neskôr hľadal strelec posledného gólu Gubu, no obrana poslala tesne pred ním loptu do bezpečia.