Nemšová 9.11.2015

Víťazstvo Nemšovej vonku zariadil Vlček

Náš partnerský klub FKS Nemšová vyhral počas víkendu nad FK Spartak Vráble. Zverenci trénera Vladimíra Cifraniča triumfovali v nedeľňajšom súboji 14. kola III. ligy (skupina Západ) 1:0 (0:0). Jediný gól zápasu zaznamenal necelých desať minút pred záverečným hvizdom Martin Vlček zásluhou premeneného pokutového kopu.

V úvodných minútach sa hralo zväčša pred bránkou Nemšovej. Väčšiu šancu si však Spartak nevyprodukoval. Následne prinieslo vzruch nepekné zranenie Brajoviča. Až v 22. min to v hľadisku opäť zahučalo, keď Tužinského priamy kop neúspešne dočahovali Šlachta a Brath. Potom Nemšová získala nakrátko hernú prevahu. Z diaľky napriahol sľubne Jin, ale bránku minul. V 32. min to skúsil viac na krásu ako nebezpečne do stredu brány Ojim. Dej sa potom vzácne vyrovnal. V 42. min závar pred Bobotom gólom neskončil. Na konci polčasu gólman FKS vyrazil tesne pred čiarou dobre zatočený roh.

Aj druhé dejstvo začal lepšie domáci Spartak. Tužinský zatočil priamy kop nad bránku. V 67. min sa po hrúbke žlto-modrých ocitol v dobrej pozícií hosťujúci Vlček, no nezakončil razantne. V 73. min na druhej strane pálil zo skrumáže po zemi krížne Šlachta, pri sklze do prázdnej bránky chýbali Fekiačovi k lopte milimetre. Desať minút pred koncom nepresnú rozohrávku Tužinského hasil Husár v šestnástke nedovolene a penaltu s prehľadom premenil Vlček. Ofenzívny vabank domácich bol vodou na mlyn technickým hosťom. Holišov pokus chytil Pichňa, ktorý vynikol aj pri úniku Ojima.

FK Spartak Vráble – FKS Nemšová 0:1 (0:0)
Gól: 81. Vlček (11 m)
Žlté karty: 41. Husár, 52. Hamar – 53. Richtárech
Červená karta: 79. Husár (Vráble) po druhej ŽK
Rozhodovali: Fehér – Birkus, Ferencz, 315 divákov

Spartak: Pichňa - Fekiač, Husár, Šlachta, Dzurek (88. Marek), Bakaľár, Brath, Tužinský, Hamar, Grebač (46. Mjuller), Brajovič (16. Feješ)

FKS: Bobot - Schiszler, Udeh, Ranko, Holíček - Ojim, Richtarech, Amrich, Vlček - Jin (66. Ruiz), Obaje (74. Holiš)