A-tím 13.3.2016

Cenné víťazstvo na trávniku Michaloviec

Zverenci trénera Martina Ševelu zdolali v nedeľňajšej dohrávke Fortuna ligy MFK Zemplín Michalovce na jeho trávniku 3:1 (1:0). O góly AS sa postarali Matúš Bero, Stefan Maierhofer a Matúš Opatovský.
1:3 (0:1)
Michalovce
23. kolo, 14:30
MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín

MFK Zemplín Michalovce | Kelemen – Perez, Chubutia, Morlacchi, Sviarčinskij - Kunca, Sedlák, Grič (46. Bayón, 72. Hamuľak), Koscelník (63. Serečin) - Votinov, Lukič

AS Trenčín | Šemrinec – Šulek, Kleščík, Skovajsa, Madu – Koolwijk - Bero (85. Opatovský), Holúbek – Van Kessel, Maierhofer (83. Lawrence), S. Kalu (75. Guba)

Góly: 70. Lukič (11 m) – 11. Bero, 62. Maierhofer, 90. Opatovský

Žlté karty: 34. Chubutija, 89. Morlacchi– 66. Bero, 69. Kleščík, 80. Koolwijk

Červená karta: 84. Chubutija (Michalovce) po druhej žltej karte

Rozhodovali: Pavlík – Somoláni, Jankovič

Diváci: 2765

Komentár

Vedenia sme sa ujali už v jedenástej minúte. Maierhofer v šestnástke vrátil loptu nekrytému Berovi, na ktorého strelu bez prípravy brankár Kelemen nedosiahol. Krátko na to mal brankár Trenčína Šemrinec problémy s priamym kopom Morlacchiho, ale aj s pomocou spoluhráčov dostal loptu do bezpečia. Najväčšia šanca domácich v prvom polčase prišla v 22. min, keď Votinov sa dostal k zakončeniu hlavou. Loptu však poslal iba do náručia pripraveného Šemrinca.

V 62. min využil nedôraz michalovskej obrany Maierhofer, ktorý po Berovej prihrávke najskôr trafil len žrď, no z následnej dorážky pridal druhý gól – 2:0. Michalovčania sa však nevzdávali. V 69. min Kleščík v šestnástke fauloval Votinova a videl žltú kartu. Nariadenú penaltu premenil Nikola Lukič a to aj napriek tomu, že ju na pokyn rozhodcu musel opakovať – 1:2. Búrlivá kulisa hnala vpred domácich futbalistov, no naša obrana nepúšťala súpera do výhodných streleckých pozícií. V záverečnej desaťminútovke pracovali najmä emócie a po druhej žltej karte Chubutiju domáci dohrávali s desiatimi hráčmi. Napriek tomu veľkú šancu mal najmä Votinov v 88. minúte, ale Šemrinec jeho pokus zmaril. Konečnú podobu výsledku dal v nadstavenom čase Opatovský – 3:1.

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov.

ASTV 21.3.2024

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac február

Fotogalérie 19.3.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti MFK Skalica

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 2. kola nadstavby Niké ligy proti MFK Skalica (1:3).