Aktuality - archiv 4.2.2009

Do jarnej časti prvej ligy pravdepodobne so štyrmi novými hráčmi

Posilami AS Trenčín aj Martin Ševela a Sebastian Ereros.

Trenčín má pred jarnou časťou súťaže tie najvyššie ambície. Okrem športových úspechov chce klub naďalej pokračovať v zvyšovaní profesionality na každej úrovni. Prioritou v zimnom období bolo udržať si káder bez výraznejších zmien pokope. Tento zámer sa vedeniu klubu podarilo naplniť. Bonusom navyše je príchod štyroch nových hráčov.

Devätnásťročný František Kubík zarezáva s tímom od začiatku zimnej prípravy. Ofenzívny ľavý záložník alebo útočník je ale zatiaľ hráčom Prievidze, nakoľko kluby sa na prestupovej sume nedohodli. O jej výške rozhodne pred začiatkom jari zmierovacia komisia SFZ. Ak sa napokon prestup uskutoční, Kubík by sa mal stať hráčom AS na dva roky s prípadnou opciou.

Ďalším novým ofenzívnym hráčom je Sebastian Ereros. Bývalý hráč Velezu Sarsfield bol v roku 2006 najlepším strelcom Copa Libertadores (juhoamerická obdoba Ligy majstrov). Nevysoký futbalista vyniká technikou a rýchlosťou. Argentínčan podpísal s Trenčínom zmluvu do konca aktuálneho ročníka.

Záložnú formáciu obohatí Ján Čirik. Na jeseň patril medzi kľúčových hráčov bratislavského Interu. Po jeseni mu vypršalo na Pasienkoch hosťovanie a vrátil sa do Šale. Po utorkových tvrdých rokovaniach sa technicky vyspelý ľavák stal do konca sezóny hráčom AS. V prípade trenčianskeho záujmu sa môže v lete zmeniť hosťovanie na prestup.

Štvrtou novou tvárou v kabíne AS, ktorú dotiahol generálny manažér AS Róbert Rybníček, je Martin Ševela. Aj skúsený obranca pôsobil na jeseň v Interi. Jeho materským klubom je ale Slovan, s ktorým AS v týchto dňoch dolaďuje administratívne záležitosti. Ševela by mal prísť na Sihoť na polročné hosťovanie. Podobne ako v prípade Čirika sa v lete môže zmeniť hosťovanie na tvrdý prestup. Martin Ševela pôsobil v Trenčíne už v minulosti. Už vtedy sa prejavil nie len ako skvelý futbalista, ale aj ako silná osobnosť v kabíne. Pred náročnými bojmi o postup do Corgoň ligy sú takéto typy hráčov veľmi vzácne.

foto: interbratislava.sk, archív AS

Autor: ms
Rozpis zápasov
19:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 6. kolo, 24.8.2019
FK Pohronie - AS Trenčín
1:2 Trnava
Fortuna liga, 5. kolo, 17.8.2019
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 21.8.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#25)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

Rozhovory 20.8.2019

A-tím | Van Kessel sa vrátil do AS Trenčín

Na hosťovanie s následnou opciou prichádza zo Spartaka Trnava krídelník Gino van Kessel....

Rozhovory 20.8.2019

A-tím | V kabíne obranca so skúsenosťou z Premier League

Anglický obranca Cole Kpekawa podpísal viacročný kontrakt s AS Trenčín....

Rozhovory 19.8.2019

A-tím | Novou tvárou Kneževič z Dinama Záhreb

Novou tvárou v kabíne AS Trenčín je dvadsaťročný stredopoliar Tomislav Kneževič. Odchovanec...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak