Aktuality - archiv 4.2.2009

Do jarnej časti prvej ligy pravdepodobne so štyrmi novými hráčmi

Posilami AS Trenčín aj Martin Ševela a Sebastian Ereros.

Trenčín má pred jarnou časťou súťaže tie najvyššie ambície. Okrem športových úspechov chce klub naďalej pokračovať v zvyšovaní profesionality na každej úrovni. Prioritou v zimnom období bolo udržať si káder bez výraznejších zmien pokope. Tento zámer sa vedeniu klubu podarilo naplniť. Bonusom navyše je príchod štyroch nových hráčov.

Devätnásťročný František Kubík zarezáva s tímom od začiatku zimnej prípravy. Ofenzívny ľavý záložník alebo útočník je ale zatiaľ hráčom Prievidze, nakoľko kluby sa na prestupovej sume nedohodli. O jej výške rozhodne pred začiatkom jari zmierovacia komisia SFZ. Ak sa napokon prestup uskutoční, Kubík by sa mal stať hráčom AS na dva roky s prípadnou opciou.

Ďalším novým ofenzívnym hráčom je Sebastian Ereros. Bývalý hráč Velezu Sarsfield bol v roku 2006 najlepším strelcom Copa Libertadores (juhoamerická obdoba Ligy majstrov). Nevysoký futbalista vyniká technikou a rýchlosťou. Argentínčan podpísal s Trenčínom zmluvu do konca aktuálneho ročníka.

Záložnú formáciu obohatí Ján Čirik. Na jeseň patril medzi kľúčových hráčov bratislavského Interu. Po jeseni mu vypršalo na Pasienkoch hosťovanie a vrátil sa do Šale. Po utorkových tvrdých rokovaniach sa technicky vyspelý ľavák stal do konca sezóny hráčom AS. V prípade trenčianskeho záujmu sa môže v lete zmeniť hosťovanie na prestup.

Štvrtou novou tvárou v kabíne AS, ktorú dotiahol generálny manažér AS Róbert Rybníček, je Martin Ševela. Aj skúsený obranca pôsobil na jeseň v Interi. Jeho materským klubom je ale Slovan, s ktorým AS v týchto dňoch dolaďuje administratívne záležitosti. Ševela by mal prísť na Sihoť na polročné hosťovanie. Podobne ako v prípade Čirika sa v lete môže zmeniť hosťovanie na tvrdý prestup. Martin Ševela pôsobil v Trenčíne už v minulosti. Už vtedy sa prejavil nie len ako skvelý futbalista, ale aj ako silná osobnosť v kabíne. Pred náročnými bojmi o postup do Corgoň ligy sú takéto typy hráčov veľmi vzácne.

foto: interbratislava.sk, archív AS

Autor: ms
Rozpis zápasov
0:0 Trenčín
Fortuna liga, 32. kolo, 24.5.2019
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.5.2019

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Trnave

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy FC Spartak Trnava - AS Trenčín...

ASTV 25.5.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Trnave

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Fortuna ligy FC Spartak Trnava - AS Trenčín (0:0).

A-tím 25.5.2019

FL | Na záver nadstavby remíza v Trnave, čaká nás baráž

Zverenci trénera Ivana Galáda remizovali v súboji záverečného 10. kola nadstavbovej...

ASTV 24.5.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV

ASTV vám prináša ďalšie tohtoročné vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS Trenčín....

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  VRM  slovlak