Aktuality - archiv 5.2.2009

Káder na jarnú časť súťaže uzavretý

Viacerí hráči AS dostali pri hľadaní si nových pôsobísk voľnú ruku.

Prípravné obdobie na blížiacu sa jarnú časť I. ligy sa preklopilo do svojej druhej polovice. Od novoročného pochodu z Beckova do Trenčína ubehol takmer mesiac, rovnaký časový priestor delí futbalistov AS od prvého súťažného zápasu v Košiciach. V piatok 5. februára cestujú Trenčania na osemdňové sústredenie do Nymburku. Cestou do tréningového centra odohrajú duel proti Bohemiansu 1905. V českom športovom komplexe ich potom čakajú ešte dva ďalšie duely – proti gambrinusligovému Bohemiansu a Sokolovu. V doterajšom priebehu prípravy odohrali Trenčania osem stretnutí s bilanciou – 2 výhry, 3 remízy a 3 prehry. Počas prípravy sa profiluje aj hráčska súpiska.

Vo štvrtok sme priniesli informácie o hráčskych príchodoch. Dnes sa zameriavame na odchody. Z jesenného kádra opustil tím Juan Taglioretti. Argentínsky záložník sa nedokázal dostať na požadovanú úroveň. Keďže sa iba pred niekoľkými týždňami stal čerstvým otcom, ťahalo ho to domov aj zo súkromných dôvodov. Po vzájomnej dohode s ním klub rozviazal zmluvu.

Na odchode sú aj Martin Kasálek a Csaba Szórád. Klub dal obom defenzívnym hráčom povolenie, aby si hľadali nové pôsobiská. Szórád je na skúške v Dunajskej Strede, Kasálek sa pokúša upútať v Hradci Králové.

Počas jari nebude v kádri AS figurovať ani Lukáš Šebek. Najbližšieho polroka strávi na hosťovaní v Novom Meste nad Váhom. V tíme Ivana Galáda sa zatiaľ pripravuje Tomáš Olej. Aj jeho ale s najväčšou pravdepodobnosťou čaká hosťovanie. Jarným pôsobiskom by mala byť, rovnako ako na jeseň, Poruba. Hosťovanie si hľadá aj Tomáš Marček. Bývalý mládežnícky reprezentant nedostáva v zápasoch veľa príležitostí. Pre jeho rast je dôležité, aby hrával pravidelne. Na hosťovaní v Lučenci je Martin Zubo. Tím opustil aj Juraj Ančic. Po vyliečení jeho svalových problémov prišlo ďalšie zranenie a odchod späť do Žiliny.

Počas prípravy sa na Sihoti objavilo viacero nových hráčov. Väčšina z nich po krátkom čase tím opustila. Tomáš Glos, Roman Častulín, Nikita Maljarov a Anton Ninburg sa predstavili v jednom, Patrik Pavlenda v dvoch stretnutiach. Káder pre jarnú časť ročníka by mal byť týmto pádom definitívne uzavretý.

Autor: ms
Rozpis zápasov
19:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 6. kolo, 24.8.2019
FK Pohronie - AS Trenčín
1:2 Trnava
Fortuna liga, 5. kolo, 17.8.2019
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 20.8.2019

A-tím | Van Kessel sa vrátil do AS Trenčín

Na hosťovanie s následnou opciou prichádza zo Spartaka Trnava krídelník Gino van Kessel....

Rozhovory 20.8.2019

A-tím | V kabíne obranca so skúsenosťou z Premier League

Anglický obranca Cole Kpekawa podpísal viacročný kontrakt s AS Trenčín....

Rozhovory 19.8.2019

A-tím | Novou tvárou Kneževič z Dinama Záhreb

Novou tvárou v kabíne AS Trenčín je dvadsaťročný stredopoliar Tomislav Kneževič. Odchovanec...

Rozhovory 19.8.2019

Skovajsa | Mali sme to rozhodnúť skôr

V prvom ligovom kole odohral celých deväťdesiat minút proti Senici. Následne sa na tri zápasy vytratil...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak