A-tím 18.10.2016

Po penaltovom rozstrele sme v Slovnaft Cupe vyradili Ružomberok

Zverenci trénera Martina Ševelu postúpili do štvrťfinále Slovnaft Cupu, keď v 5. kole domácej pohárovej súťaže vyradili MFK Ružomberok. Po bezgólovej remíze dokázali triumfovať po strelách zo značky pokutového kopu (5:3). Hrdinami rozstrelu boli brankár Adrián Chovan, ktorý chytil jednu penaltu, a Filip Halgoš, autor rozhodujúceho pokutového kopu. Mladučkého stredopoliara nerozhodil ani provokujúci brankár domácich.
0:0 pn (0:0)
Slovnaft Cup, 17:30
MFK Ružomberok - AS Trenčín

MFK Ružomberok | Hajdúch – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kupec – Kolčák – E. Daniel (79. Lačný), Ďubek (83. Sapara), Chrien (77. Nagy), Gal Andrezly – Mareš

AS Trenčín | Chovan – Šulek, Maduka, Kleščík, Lawrence - Gabriel - Halgoš, Paur - Bala (79. Kvocera), Janga, Kalu

Žlté karty: 90. Hajdúch - 20. Bala, 35. Maduka, 81. Šulek, 85. Kleščík

Rozhodovali: R. Weiss – E. Weiss, Ádám

Diváci: 1125

Penalty: Lawrence 0:1, Sapara 1:1, Paur 1:2, J. Maslo 1:2 (Chovan chytil), Kleščík 1:3, Kružliak 2:3, Gabriel 2:4, Mareš 3:4, Halgoš 3:5

Po opatrnom úvode pohrozili ako prví domáci futbalisti. V 8. min sa dostal do zakončenia Chrien, ale jeho strela skončila na pravej žrdi. O pár minút neskôr si na dlhú loptu nabehol Janga. Strela k vzdialenejšej strane brány ale skončila vedľa ľavej žrde. Po štvrťhodine hry bol pri ďalšej šanci AS opäť Janga. Kalu našiel vysokého útočníka v pokutovom území. Následnú strelu Hajdúch iba vyrazil pre Balu, no ten trafil ľavú žrď. V 28. min napriahol z diaľky Lawrence. Brankára domácich síce poriadne vystrašil, ale priamo neohrozil.

Hneď úvod druhého polčasu priniesol šancu Kaluho, no z hranice pokutového územia nemieril presne. AS spresnilo kombinácie a stále častejšie sa dokázalo prepracovať pred šestnástku súpera. Finálna fáza však stále viazla. Na opačnej strane pohrozil Chrien, ale nenamieril presne. Následne to vyskúšal takmer z tridsiatich metrov Halgoš a sám pred brankárom súpera napálil iba do jeho nôh Janga. Niekoľko lôpt poslal pred bránku Kalu, no ani raz nenašiel spoluhráča. Halgoš trafil z uhla iba do Hajdúcha a Gabrielovu strelu opäť zneškodnil dobre chytajúci brankár Ružomberka. Desať minút pred záverečným hvizdom mohlo byť rozhodnuté, ale Kolčák a P. Maslo vykopli loptu tesne po sebe z bránkovej čiary. V 86. min sa domáci radovali z gólu, avšak ten pre postavenie mimo hru neplatil. Nasledovali strely zo značky pokutového kopu, v ktorých mali lepšie nervy hráči AS.

Fotogalérie 15.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC ViOn Zlaté Moravce

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 5. kola nadstavby Niké ligy proti FC ViOn...