A-tím 3.12.2016

Po solídnom prvom polčase a nepremenených šanciach prehra v Žiline

Zverenci trénera Martina Ševelu prehrali na ihrisku MŠK Žilina 0:3 (0:0). Po solídnom prvom polčase sme v druhom trikrát inkasovali. Pod nepriaznivý výsledok stretnutia sa podpísali aj nepremenené príležitosti Rangela Jangu a Jakuba Paura.
3:0 (0:0)
18. kolo, 17:00
MŠK Žilina - AS Trenčín

MŠK Žilina | Mandous – Herrera, Vavro, Králik, Letič – Diaz – Káčer, Škvarka (90. Cociuc) – Špalek (88. Vallo), Haskič (77. Jánošík), Hlohovský

AS Trenčín | Chovan – Ket, Udeh, Kleščík, Skovajsa – Gabriel – Kvocera (72. Johnson), Paur, Prekop (77. Mikeš), Kalu – Janga

Góly: 51. Haskič, 78. Špalek, 90. Hlohovský

Žlté karty: 44. Diaz, 60. Káčer – 20. Kalu, 21. Kvocera, 26. Paur, 90. Ket

Rozhodovali: Somoláni – Hrčka, Ferenc

Diváci: 2009

Prvá dvadsaťminútovka priniesla síce dobrý futbal, ale bez vážnejších šancí. Oba tímy hrajúce rovnakým štýlom hľadali spôsob, ako súpera prekvapiť. Po priamom kope Hlohovského v 20. min to vyzeralo, že recept našli ako prví domáci. Gólová hlavička Vavra však neplatila pre ofsajd. Ani v ďalších minútach nemali zmrznutí diváci veľa dôvod na potlesk. Tímy si dokázali vybojovať iba rohové kopy a ani po nich sa nič zaujímavé neudialo. V 40. min dostal loptu vo veľkom vápne na nohu domáci Škvarka, ale mieril iba do miest, kde stál dobre postavený Chovan. O tri minúty sa dostal po rýchlej akcii do dobrej palebnej pozície na pravej strane Špalek. Jeho krížna strela ale minula bránu.

Lepšie do druhého dejstva vstúpili domáci, keď musel pri Špalekovej tvrdej strele v 47. min zasahovať Chovan, ale poradil si bez problémov. V 51. min však už Žilinčania viedli. Hlohovský z ľavej strany vystrelil, Chovan nohou loptu vyrazil iba pred nabiehajúceho Haskiča, ktorý pohodlne otvoril skóre – 0:1. V 65. min sme mohli po centri z ľavej strany a hlavičke Jangu vyrovnať, no Mandous loptu vytlačil na roh. AS mohlo skórovať zásluhou Kaluho, ktorého krížna strela minula tesne bránu. Gól padol na opačnej strane. Chovan rozohral loptu cez Kleščíka, ten o ňu prišiel v súboji so Špalekom a domáci krídelník zvýšil v na rozdiel dvoch gólov. V 90. min skóroval priamo z priameho kopu z ľavej strany takmer od ľavej autovej čiary Hlohovský – 0:3.

Ohlasy po zápase

Autor: tasr, foto: tasr

A-tím 19.4.2024

Niké liga | Domáca prehra proti Košiciam

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v šiestom zápase nadstavbe Niké ligy na domácom trávniku...