A-tím 12.3.2017

Vysoké víťazstvo po skvelom prvom polčase

Zverenci trénera Martina Ševelu vyhrali v zápase 23. kola Fortuna ligy nad MFK Zemplín Michalovce 4:1 (4:1). O góly AS sa postarali Rangelo Janga, Issa Adekunle, Desley Ubbink a Jakub Paur.
4:1 (4:1)
23. kolo, 15:20
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce

AS Trenčín | Šemrinec – R. Klooster, Kleščík, Lawrence (85. Šulek), Julien – Abdul – Paur (81. Halgoš), Ubbink – Adekunle, Janga, Beridze (75. M. Klooster)

MFK Zemplín Michalovce | Macej – Qose (80. Kolesár), Kavka, Sedlák, Šimčák – Grič – Serečin, Dimitriadis, Danko (69. Leško), Regáli (46. Vajs) - Kushta

Góly: 15. Janga, 19. Adekunle, 41. Ubbink, 44. Paur – 13. Kushta

Žlté karty: 50. Kleščík – 58. Vajs, 60. Qose

Rozhodovali: Ziemba – Slyško, Hrčka

Diváci: 2100

AS vstúpilo do zápasu aktívnejšie a už po siedmich minútach hry sa mohlo ujať vedenia. Po sérii prihrávok Ubbink posunul loptu na Adekunleho, no ten v dobrej pozícii napálil loptu iba do brankára Maceja. O šesť minút neskôr sa do vedenia prekvapujúco dostali Michalovce. Odrazenú loptu poslal do siete Kushta. Vedenie hostí netrvalo dlho, už o dve minúty bolo vyrovnané. Paur posunul loptu na Jangu a ten umiestnenou strelou k pravej žrdi vyrovnal - 1:1. Rušnú šesťminútovku uzavrel Adekunle, keď do siete poslal prízemný rohový kop v podaní Ubbinka – 2:1. Novotvoriaci sa tím pokračoval v aktívnom futbale. Útoky ťahal najmä cez obratného Beridzeho, no vyložené šance nepribúdali. Naopak, Michalovce mohli vyrovnať po polhodine hry. K hlavičke sa po štandardnej situácii dostal Šimčák. Z ideálnej pozície nenamieril hlavou medzi tri žrde. Päť minút pred naplnením prvého polčasu pridalo AS tretí gól. Beridze ponúkol loptu Ubbinkovi a holandský stredopoliar nemal problém strelou po zemi prekonať bezmocného Maceja. O tri minúty bolo už 4:1. Ubbinkovu strelu zvnútra šestnástky dokázal brankár Zemplína ešte vyraziť, ale odrazenú loptu poslal do siete pohotový Paur.

Po prestávke AS pokračovalo v aktívnom výkone, ale ďalšie góly už neprichádzali. V 67. min Rodney Klooster centrom našiel hlavu Jangu, jeho nebezpečný pokus vyrazil Macej do bezpečia. Zdramatizovať priebeh zápasu mohol onedlho Kushta. V poslednej chvíli ho od lopty odstavil Abdul. Na opačnej strane Janga nastrelil žrď michalovskej bránky. V 77. min aktívny Ubbink ponúkol centrovanú loptu do pokutového územia. Macej ju podbehol, ale prekvapený Paur ju poslal mimo priestoru troch žrdí.