Aktuality - archiv 30.3.2009

Starší dorast uspel v Košiciach

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín.

Štvorica najsledovanejších mládežníckych tímov AS Trenčín nastupujúca v najvyšších súťažiach počas víkendu neprehrala. Starší dorastenci bodovali naplno v Košiciach (4:2). Mladší dorastenci si odtiaľ po remíze (1:1) priviezli cenný bod. Starší žiaci po vzore prvého mužstva a jeho výsledku v Dunajskej Strede doslova deklasovali na vlastnom ihrisku Púchov (5:0). Nepotešila iba domáca remíza mladších žiakov s Puchovčanmi (1:1).

Starší dorast bodoval naplno v troch z ostatných štyroch stretnutí. V uplynulých dvoch zápasoch navyše zdolali silnú Nitru a ako sme už spomenuli, vyhrali v Košiciach. „Domáci sa vedenia ujali už v 2. min po rohovom kope. Vyvinuli enormný tlak, ale postupne začali bezstarostne útočiť s nekontrolovateľným počtom hráčov a zabudli na obrannú činnosť. Toho sme v maximálnej miere využili a v priebehu šiestich minút dali tri góly. Domáci si v druhom polčase vynútili s prispením vetra opäť tlak, ale nedostali sa do gólových šancí. Košičania boli v závere nervózni z neúspechu a po neférovom zákroku išiel pod sprchy kapitán mužstva. Najlepší výkon podali na našej strane defenzívni hráči Taraba, Bizub, Zvala a Izakovič,“ zhodnotil úspešné vystúpenie tréner ôsmeho tímu ligy Radúz Dorňák.

Mladší dorastenci zaznamenali tretiu remízu v rade a spolu s dvoma jesennými výhrami už päť kôl nepoznali trpkosť prehry. Cenný je aj víkendový bod z ihriska druhých Košíc. Trenčín sa momentálne nachádza na deviatej priečke. „Hrať 75 minút o jedného hráča menej je ťažké v kategórii dospelých,  nieto v mladšom doraste. Celé družstvo sa však zomklo a podalo nadšený výkon, za ktorý mu patrí absolutórium. Mrzí ma iba, že to je tretia remíza 1:1 za sebou,“ nechal sa počuť tréner Jozef Šino.

Starší žiaci potvrdili úlohu lídra a Púchovu nasádzali päťku. „Gól v úvode zápasu nás upokojil. Výkon družstva však nebol na 100 percent. Hráči si rýchlo zvykli na komfort, ktorý im súper doprial a poľavili vo svojom nasadení. Hostia tak odcestovali domov azda s prijateľnou prehrou,“ povedal asistent trénera AS Roman Marčok.

Mladší žiaci doma iba remizovali s Púchovom (1:1), hoci viedli.
V prvom polčase mali viac z hry, ale s húževnatou obranou súpera si dlho nevedeli rady. Až v 15. min sa do šance dostal Erik Polák, svoj samostatný únik však nepremenil. S pribúdajúcim časom domáci stupňovali tlak a v 26. min sa zaslúžene radovali. V druhom dejstve vsadil Púchov všetko na jednu kartu a začal hrať s tromi útočníkmi. Tento ťah trénerovi hostí vyšiel a postupne obrancom AS dochádzal dych, pretože stredoví hráči a ani útočníci im smerom dozadu nepomáhali. Vyrovnávajúci gól visel na vlásku, až napokon lopta rozvlnila sieť. Z družstva AS si pochvalu zaslúžia brankár Jozef Zemanovič a obranca Roman Holíček.

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín:
Starší dorast (U19, I. liga) - 19. kolo:
MFK Košice – AS Trenčín 2:4 (1:4)
Góly AS: Adi, Holúbek, Mazan, Štefánik

AS: Draškovec - Zvala, Bizub, Taraba, Valla - Ďanovský, Mazan, Izakovič, Štefánik, Holúbek - Adi, striedal: Kosiba, Královič, Mondek

Mladší dorast (U17, I. liga) - 19. kolo:
MFK Košice – AS Trenčín 1:1 (1:0)
Gól AS: Bretschneider

AS: Hunka - Hrnčár, Žabár, Ďuriška, Vlnka - Šiko, Szabo, Pupiš, Bartoš - Bretschneider, Malec, striedali: Fraňo, Gajdoš, Kebísek, Kozic

Starší žiaci (U15, I. liga) - 16. kolo:
AS Trenčín – FK Púchov 5:0 (4:0)
Góly AS: Bero, Habánek, Klačanský, Mazáň, Opatovský

AS: Vozár - Habánek, Bero, Ranko, Mazáň - Orság, Čenteš, Klačanský, Skovajsa - Opatovský, Petreje, striedali: Bariš, Čakloš, Jurdík, Jurica

Mladší žiaci (U13, I. liga) - 16. kolo:
AS Trenčín – FK Púchov 1:1 (1:0)
Gól AS: Prostredník

AS: Zemanovič - Kohout, Holíček, Valaštín, Polhorský - Sedláček, Juliny, Jančo, Jánošík J. - Polák, Prostredník, striedal: Hladký

Najbližší program:
Starší dorast (U19): AS Trenčín – BŠK Bardejov (3. apríla, 13.00)
Starší dorast (U18): AS Trenčín – Považská Bystrica (5. apríla, 10.00)

Mladší dorast (U17): AS Trenčín – BŠK Bardejov (3. apríla, 15.15)
Mladší dorast (U16): AS Trenčín – Považská Bystrica (5. apríla, 12.30)

Starší žiaci (U15): MFK Dubnica – AS Trenčín (4. apríla, 10.00)
Starší žiaci (U14): AS Trenčín – Levice (4. apríla, 10.00)

Mladší žiaci (U13): MFK Dubnica – AS Trenčín (4. apríla, 12.00)
Mladší žiaci (U12): AS Trenčín – Levice (4. apríla, 12.00)

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Spartak Trnava (2:2).

ASTV 22.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Petržalka

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Petržalka (1:0).

Fotogalérie 21.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC Košice

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 6. kola nadstavby Niké ligy proti FC Košice (1:2).

A-tím 21.4.2024

Kozlovský | Neviem, čo na to povedať

Po víťaznom zápase proti Zlatým Moravciam prišla domáca prehra proti FC Košice. Zverencom trénera Iliju...