A-tím 31.3.2018

Vysoké víťazstvo na ihrisku aktuálneho majstra

Zverenci trénera Vladimíra Cifraniča vyhrali v treťom zápase ligovej nadstavby na ihrisku MŠK Žilina 5:1 (3:1). Na svoje konto si pripísali prvé body v druhej časti aktuálneho ročníka Fortuna ligy. Po dva góly dali Antonio Mance a Hilary Gong, jeden pridal Achraf El Mahdioui.
1:5 (1:3)
25. kolo, 15:00
MŠK Žilina - AS Trenčín

MŠK Žilina | Volešák – Chvátal, Kaša, Hancko (45. Králik), Holúbek – Diáz, Pečovský (74. Bičachčjan), Škvarka – Jánošík, Mráz, Mihalík (53. Kubík)

AS Trenčín | Šemrinec – Čögley, Kleščík, Lawrence, Skovajsa – El Mahdioui - Paur (76. Beridze), Ubbink – Hilary, A. Mance (84. Čatakovič), Azango (90. Van Arnhem)

Góly: 12. Mihalík – 11. a 50. Mance, 14. El Mahdioui, 41. a 75. Gong

Žlté karty: 51. Holúbek, 81. Škvarka – 23. Čögley, 56. Paur

Rozhodovali: Ziemba - T. Somoláni, Ádám

Diváci: 3298

V 11. min poslal Hilary z pravej strany center na bližšiu žrď a Mance hlavičkou otvoril skóre stretnutia – 1:0. Ubehla iba minúta. Domáci získali v strede poľa loptu, Škvarka našiel Jánošíka, ten prihral naľavo voľnému Mihalíkovi a bolo vyrovnané – 1:1. Rovnovážny stav nevydržal dlho. Pri rohovom kope sa lopta dostala až na zadnú žrď, kde stál El Mahdioui. Po jeho hlavičke sme opäť viedli – 2:1. AS hralo veľmi dobre. V 20. min sme kopali už ôsmy roh. S každým mala domáca obrana na čele s Volešákom problémy. „Šošoni“ odpovedali v 24. min priamym kopom Škvarku z hranice šestnástky, ktorý opečiatkoval pravú spojnicu a šancou Mihalíka o dve minúty neskôr, s ktorou si Šemrinec skvele poradil. Po polhodine hry našiel Holúbek dobre v šestnástke Škvarku, ktorý síce vypálil tvrdý projektil, ale Šemrinec bol opäť dobre postavený a loptu vyrazil. Žilinčania získavali istotu pod nohami. V 34. min mal gól na kopačke opäť Škvarka, ale Šemrinec proti jeho strele opäť výborne zasiahol. O minútu Hancko už aj prekonal brankára AS, lenže na čiare stojaci Čögley loptu odkopol do bezpečia. V závere prvého polčasu sme predviedli ukážkový rýchly protiútok. Ubbink zľava nacentroval pred bránu a Hilary pohotovo zasunul loptu po tretí raz do brány – 3:1.

Domáci sa nestihli poriadne spamätať z prvého polčasu a v 50. min im AS zasadilo ďalšiu gólovú ranu. Ubbink odcentroval z pravej strany do šestnástky, kde Mance predskočil Kašu a hlavou zvýšil - 4:1. AS si pohodlne strážilo svoj náskok. V 55. min sa do lopty oprel Hilary, lenže Volešák tentoraz jeho pokus reflexívne zneškodnil. Domáci boli bezradní, hra sa im nedarila, kazili veľmi veľa a keď sa aj dostali pred bránu, nevedeli z toho nič vyťažiť. V 75. min našiel Ubbink perfektnou prihrávkou Hilaryho, ten sa zbavil v šestnástke Králika a strelou k pravej žrdi zvýšil už na 5:1. Desať minút pred koncom sa pripomenula aj Žilina, keď striedajúci mladík Bičachčjan zakrútil dobre loptu z priameho kopu, ale Šemrinec ju dokázal vytlačiť na roh. V 88. min Mráz vypálil z hranice šestnástky na bránu, ale lopta opečiatkovala iba brvno.

Ohlasy po zápase

Autor: tasr

Fotogalérie 15.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC ViOn Zlaté Moravce

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 5. kola nadstavby Niké ligy proti FC ViOn...