A-tím 9.3.2019

Posledné kolo základnej časti iba potvrdilo sezónny trend

Zverenci trénera Vladimíra Cifraniča prehrali aj v záverečnom kole základnej časti Fortuna ligy, keď na ihrisku Zemplínu Michalovce podľahli 2:4 (1:3). Mužstvo tak čaká desať kôl v nadstavbe o šieste až dvanáste miesto a tým aj boj o zotrvanie v súťaži.
4:2 (3:1)
Michalovce
22. kolo, 14:00
MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín

MFK Zemplín Michalovce | Kira - Rota, Carrillo, Beskorovajnij, Vojtko - Casado - Diarra, Danko (71. Trusa), Žofčák (58. Kountouriotis), Kolesár - Tounkara (81. Zacharkiv)

AS Trenčín | Chudý - Yem, Laczkó, Mašovič, Skovajsa (46. Slávik) - Van Arnhem (46. Umeh), Lamine, Čatakovič - Kvocera (69. Sleegers), Paur, Corryn

Góly: 17. Tounkara, 23. Carrillo, 32. a 55. Diarra - 45. Rota (vl.), 68. Umeh

Žlté karty: 54. Rota – 53. Umeh, 69. Corryn, 89. Paur, 90. Mašovič

Rozhodovali: Ochotnický - Pozor, Galo

Diváci: 1340

Domáci nastúpili s istotou účasti v prvej šestke a na ich hre v prvom polčase sa to prejavilo. Od úvodu boli aktívnejším mužstvom a pomerne rýchlo rozhodli o svojom víťazstve. V 17. min Žofčák dlhým centrom vysunul Tounkaru. Chudý zle vybehol a Tounkara otvoril skóre - 1:0. O šesť minút predviedli domáci ďalší úspešný ofenzívny výpad, keď Rotovu spätnú prihrávku na kraj šestnástky zužitkoval nekrytý Carrillo - 2:0. Skóre sme mohli skorigovať po necelej polhodine hry. Kvocera však svoju akciu nedoviedol do želaného konca. V 32. min bolo o tri góly, keď okno v našej obrane využil Diarra. Gólovo úrodný prvý polčas vyvrcholil v nadstavenom čase, keď priamy kop usmernil za chrbát vlastného brankára Rota – 1:3.

V úvode druhého dejstva sme sa dostali niekoľkokrát do šestnástky domácich, vážnejšiu gólovú príležitosť sme si však nevypracovali. Na opačnej strane pohrozil z priameho kopu Žofčák, ktorý tesne minul bránku. V 55. min sme sa dopustili ďalšej chyby v defenzíve. Kolesár prihral nekrytému Diarrovi, ktorý pohodlne upravil na 4:1. V 68. min Umeh vyhral hlavičkový súboj s Rotom a poslal loptu za Kiru – 2:4. O desať minút mohlo byť opäť o tri góly, Tounkara však po úniku za obranu hostí neprekonal Chudého. V dobrej šanci zaváhal aj Corryn.