A-tím 26.10.2019

FL | Remíza pod ružomberským Čebraťom

Zverenci trénera Norberta Hrnčára remizovali v zápase 13. kola Fortuna ligy na ihrisku MFK Ružomberok 2:2 (1:1). Naše góly dali Hamza Čatakovič a Osman Bukari.
2:2 (1:1)
Ružomberok
13. kolo, 16:00
MFK Ružomberok - AS Trenčín

MFK Ružomberok | Macík – Čurma, J. Maslo, Mojžiš – Kojnok, Kostadinov, Zsigmund, Takáč (90. Múdry), Twardzik – Regáli (73. Gerec), T. Bobček (81. Jedinák)

AS Trenčín | Chudý – Slávik, Križan, Skovajsa, Julien – El Mahdioui (64. Abdul), Koolwijk, Roguljič – Osman (85. Corryn), Čatakovič (75. Depetris), Van Kessel

Góly | 21. Kojnok, 64. J. Maslo – 41. Čatakovič (pen.), 80. Osman

Žlté karty | 40. Kostadinov, 45. Twardzik – 63. El Mahdioui, 83. Koolwijk

Rozhodovali | Bálint – Štrbo, Bednár

Diváci | 1235

Domáci boli od začiatku aktívni. Už v 5. min mali prvú tutovku, keď sa Regáli ocitol za chrbtom našej obrany. Chudý ale včasným vybehnutím zachránil svoj tím. Za dvadsať minút Liptáci zahrávali sedem rohových kopov. Dočkali sa aj gólového zápisu. Po Takáčovom centri Kojnok z prvej trafil k žrdi – 1:0. V 39. min sa zrodila prvá nebezpečná akcia AS. Osman sa presadil cez Twardzika a Masla. Spätnou prihrávkou vyzval k strele Čatakoviča a po ruke Kostadinova z nariadenej penalty Čatakovič vyrovnal – 1:1.

V úvodných fázach druhého polčasu sa o vzruch pred našou bránou postaral Bobček. Najprv sa mu do strely z bezprostrednej blízkosti vrhol Skovajsa, potom ho o koncovku obral Križan a do tretice ružomberský útočník hlavou mieril vedľa. V 66. min Maslo z priameho kopu opäť dostal MFK do vedenia – 2:1. Van Kessel mal potom dve veľké príležitosti na gólovú odpoveď, ale trafil vždy len žrď. Najskôr pravú a o tri minúty neskôr ľavú. S nulovým ziskom sme sa nechceli zmieriť. V 79. min Twardzik hlavou zblízka mieril len do pozorného Chudého a z protiakcie sme vyrovnali. Macík najprv vedľa seba vyrazil strelu Abdula a Osman pohodlne trafil voľný kút domácej brány – 2:2.