Aktuality - archiv 8.2.2010

V boji o miesta pokračuje kvarteto dorastencov

Samuel Štefánik: "Šanca udržať sa v mužstve určite existuje"

Samuel Štefánik, Jakub Holúbek a Patrik Mišák. Opory staršieho dorastu AS, ktorému po jesennej časti patrí druhá priečka v najvyššej súťaži, sa do tréningového procesu prvého mužstva zapojili už dávnejšie. Pred odchodom na sústredenie v Uherskom Hradišti ich doplnil ďalší z nádejných trenčianskych mladíkov Tomáš Malec. Všetkých štyroch čaká vôbec prvé veľké sústredenie so seniorským mužstvom.

"Celkom sa teším. Bude to pre mňa opäť niečo nové," povedal tesne pred odchodom autobusu smer Slovácko stredopoliar Holúbek. Nielen doterajšie a nasledujúce prípravné zápasy, ale aj samotný tréningový proces rozhodnú o podobe kádra pre jarnú časť sezóny. "Šanca udržať sa v mužstve určite existuje. Či ju využijem, záleží iba na mne," doplnil ďalší z mladíkov bojujúcich o miesto v strede poľa Štefánik.

Optimizmus mladíkom vlieva aj postoj trénera Adriána Guľu. Ten je s prístupom dorastencov spokojný a viackrát sa vyjadril, že určite nie sú v mužstve iba do počtu. "Som rád, že tréner nás berie. Môžeme sa pobiť o miesta. Aj vďaka tomu verím, že by som mohol zostať v tíme," komentoval Holúbek cítiaci, že boj o miesta sa začína priostrovať: "Cítiť to aj na tréningoch. Chalani hrajú tvrdšie, rýchlejšie a snažia sa presadiť. Hrajú o svoje posty."

Po odchode elitného strelca Davida Depetrisa sa o jeho hernú a gólovú porciu môžu uchádzať aj dvaja nádejní útočníci - Mišák a Malec. "Teším sa a zároveň som z toho trochu nervózny," povedal pred odchodom Mišák zvykajúci si s pribúdajúcim časom na rýchlejšie tempo a tvrdšie súboje. Napriek iba sedemnástim rokom silové resty nemusel mať takmer dvojmetrový Malec. "Neviem si predstaviť, čo ma čaká. Uvidíme ako to dopadne. Chalani z dorastu hovoria, že to je rýchlejšie a taktiež tvrdšie. S tímom absolvujem prvé tréningy, tak až potom môžem odhadovať svoje šance. V devätnástke som síce spokojný, ale rád sa pobijem aj o miesto v prvom tíme," dodal na záver vytiahnutý strelec.

Autor: mg
Rozpis zápasov
19:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 6. kolo, 24.8.2019
FK Pohronie - AS Trenčín
1:2 Trnava
Fortuna liga, 5. kolo, 17.8.2019
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 20.8.2019

A-tím | Van Kessel sa vrátil do AS Trenčín

Na hosťovanie s následnou opciou prichádza zo Spartaka Trnava krídelník Gino van Kessel....

Rozhovory 20.8.2019

A-tím | V kabíne obranca so skúsenosťou z Premier League

Anglický obranca Cole Kpekawa podpísal viacročný kontrakt s AS Trenčín....

Rozhovory 19.8.2019

A-tím | Novou tvárou Kneževič z Dinama Záhreb

Novou tvárou v kabíne AS Trenčín je dvadsaťročný stredopoliar Tomislav Kneževič. Odchovanec...

Rozhovory 19.8.2019

Skovajsa | Mali sme to rozhodnúť skôr

V prvom ligovom kole odohral celých deväťdesiat minút proti Senici. Následne sa na tri zápasy vytratil...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak