Aktuality - archiv 8.2.2010

V boji o miesta pokračuje kvarteto dorastencov

Samuel Štefánik: "Šanca udržať sa v mužstve určite existuje"

Samuel Štefánik, Jakub Holúbek a Patrik Mišák. Opory staršieho dorastu AS, ktorému po jesennej časti patrí druhá priečka v najvyššej súťaži, sa do tréningového procesu prvého mužstva zapojili už dávnejšie. Pred odchodom na sústredenie v Uherskom Hradišti ich doplnil ďalší z nádejných trenčianskych mladíkov Tomáš Malec. Všetkých štyroch čaká vôbec prvé veľké sústredenie so seniorským mužstvom.

"Celkom sa teším. Bude to pre mňa opäť niečo nové," povedal tesne pred odchodom autobusu smer Slovácko stredopoliar Holúbek. Nielen doterajšie a nasledujúce prípravné zápasy, ale aj samotný tréningový proces rozhodnú o podobe kádra pre jarnú časť sezóny. "Šanca udržať sa v mužstve určite existuje. Či ju využijem, záleží iba na mne," doplnil ďalší z mladíkov bojujúcich o miesto v strede poľa Štefánik.

Optimizmus mladíkom vlieva aj postoj trénera Adriána Guľu. Ten je s prístupom dorastencov spokojný a viackrát sa vyjadril, že určite nie sú v mužstve iba do počtu. "Som rád, že tréner nás berie. Môžeme sa pobiť o miesta. Aj vďaka tomu verím, že by som mohol zostať v tíme," komentoval Holúbek cítiaci, že boj o miesta sa začína priostrovať: "Cítiť to aj na tréningoch. Chalani hrajú tvrdšie, rýchlejšie a snažia sa presadiť. Hrajú o svoje posty."

Po odchode elitného strelca Davida Depetrisa sa o jeho hernú a gólovú porciu môžu uchádzať aj dvaja nádejní útočníci - Mišák a Malec. "Teším sa a zároveň som z toho trochu nervózny," povedal pred odchodom Mišák zvykajúci si s pribúdajúcim časom na rýchlejšie tempo a tvrdšie súboje. Napriek iba sedemnástim rokom silové resty nemusel mať takmer dvojmetrový Malec. "Neviem si predstaviť, čo ma čaká. Uvidíme ako to dopadne. Chalani z dorastu hovoria, že to je rýchlejšie a taktiež tvrdšie. S tímom absolvujem prvé tréningy, tak až potom môžem odhadovať svoje šance. V devätnástke som síce spokojný, ale rád sa pobijem aj o miesto v prvom tíme," dodal na záver vytiahnutý strelec.

Autor: mg
Rozpis zápasov
19:00 Trenčín
Fortuna liga, 32. kolo, 24.5.2019
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
4:0 Myjava
Fortuna liga, 31. kolo, 18.5.2019
AS Trenčín - Železiarne Podbrezová
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 21.5.2019

Kleščík | Chlapci sa obetovali jeden za druhého

Istota v osobných súbojoch a presnosť v rozohrávke. Tak vyzeralo víkendové predstavenie...

Fotogalérie 19.5.2019

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Podbrezovej

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FK Železiarne Podbrezová (4:0).

ASTV 19.5.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Podbrezovej

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Fortuna ligy AS Trenčín - FK Železiarne...

ASTV 18.5.2019

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Podbrezovej

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy AS Trenčín - FK...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  VRM  slovlak