Aktuality - archiv 16.2.2010

Futbalisti AS Trenčín gratulujú Anastasii Kuzminovej

Kabína AS žije olympijskými úspechmi Slovenska.

Pred stredajším ranným tréningom sa v kabíne AS skloňovala najmä olympijská téma. Biatlon v podaní Anastasie Kuzminovej sa preberal hádam zo všetkých strán. Jej zlato a striebro rezonovalo vo všetkých pádoch. „Nastenke srdečne blahoželáme a držíme jej palce pri jej ďalších olympijských štartoch,“ posielali hráči srdečný pozdrav do Vancouveru.

„Nebola to sranda. Neuveriteľne som to prežíval. Akoby nebežala a nestrieľala ona, ale ja. Dosiahla famózny úspech,“ rozplýval sa spokojný Vojto Horváth. „Po prvých pretekoch sa radovala zo zlata a hoci v stíhačke dosiahla striebro, tešila sa akoby skončila prvá. Bolo mi to veľmi sympatické. Olympiádu sledujem veľmi pozorne. Keď som doma, trojka mi beží nonstop,“ vyjadril svoj vzťah k zimnému športovému vrcholu stredný záložník Trenčína.

Peter Kleščík pochádza z Kysúc. Najmä v minulosti trávil na bežkách celé zimy. „K bežkám mám veľmi kladný vzťah. Je to asi môj najobľúbenejší šport. Ale biatlon? Ten som ešte neskúšal,“ rozhovoril sa rodák z Čadce. Samozrejme, ani on si Kuzminovej olympijské vystúpenie nenechal ujsť. „Jej prvé preteky som prespal, ale otec ma hneď ako som sa zobudil o fantastickom úspechu informoval. Potom som si to celé pozrel niekoľkokrát v záznamoch. Na stíhačku som bol už ale v strehu. Počas celých pretekov som bol veľmi nervózny. Škoda tých dvoch chybných výstrelov. Dohnať stratu s takou kvalitnou bežkyňou, akou je Neunerová, bolo už nad Kuzminovej sily.

Medailovú radosť má aj Čech Lubor Knapp. Rýchlokorčuliarka Martina Sábliková získala zlato, bežkár Lukáš Bauer bronz. „S víťazstvom Sáblikovej som počítal. Ale skôr na jej obľúbenej päťke. To, že vyhrala na trojkilometrovej trati, je príjemným bonusom navyše. Uvidíme, snáď sa jej zadarí aj pri jej ďalšom štarte. Neprekvapil ma ani bronz Bauera. Tretie miesto v jeho podaní je solídne. Verím, že ešte nejaký kov pre Česko získa,“ pochválil svojich úspešných krajanov Knapp. „Samozrejme, pozorne som sledoval aj oba štarty Kuzminovej. Veľmi som jej fandil. Škoda tej stíhačky. Mohla pokojne vyhrať. Aj druhé miesto je ale obrovským úspechom,“ uzavrel olympijské debaty jeden z najskúsenejších členov kabíny AS.

Autor: ms, foto: sita
Rozpis zápasov
19:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 6. kolo, 24.8.2019
FK Pohronie - AS Trenčín
1:2 Trnava
Fortuna liga, 5. kolo, 17.8.2019
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 20.8.2019

A-tím | Van Kessel sa vrátil do AS Trenčín

Na hosťovanie s následnou opciou prichádza zo Spartaka Trnava krídelník Gino van Kessel....

Rozhovory 20.8.2019

A-tím | V kabíne obranca so skúsenosťou z Premier League

Anglický obranca Cole Kpekawa podpísal viacročný kontrakt s AS Trenčín....

Rozhovory 19.8.2019

A-tím | Novou tvárou Kneževič z Dinama Záhreb

Novou tvárou v kabíne AS Trenčín je dvadsaťročný stredopoliar Tomislav Kneževič. Odchovanec...

Rozhovory 19.8.2019

Skovajsa | Mali sme to rozhodnúť skôr

V prvom ligovom kole odohral celých deväťdesiat minút proti Senici. Následne sa na tri zápasy vytratil...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak