Aktuality - archiv 24.2.2010

Tomáš Malec podpísal s AS Trenčín profesionálny kontrakt

O sedemnásťročného dorastenca záujem aj v zahraničí, prednosť dal Trenčínu.

Tomáš Malec spojil svoju budúcnosť s AS Trenčín. Takmer dvojmetrový útočník podpísal vo štvrtok, krátko po 10.00 h, s klubom profesionálny kontrakt. Talentovaný zakončovateľ oslavoval v januári iba 17. narodeniny, napriek tomu javia o jeho služby záujem kluby zo všetkých kútov Európy.

„Je to môj prvý profesionálny kontrakt,“ uviedol krátko po spečatení budúcnosti s klubom dosiaľ najlepší dorastenecký strelec AS. Po dôležitom akte sa mu na tvári objavil úprimný úsmev. „Som rád, že sme to uzavreli. Dúfam, že to bude v mojej kariére dôležitý medzník,“ doplnil a s novou zmluvou vo vrecku sa ponáhľal na tréning.

Meno Tomáša Maleca je zapísané v zápisníčkoch mnohých európskych trénerov a skautov. „Pred niekoľkými týždňami bol na skúške v FC Janov. Neskôr si na vlastnej koži vyskúšal fungovanie mládežníckej akadémie dánskeho klubu FC Midtjylland. O Tomáša sa veľmi živo zaujímajú aj v Lokomotíve Moskva,“ uviedol portfólio nápadníkov o služby sedemnásťročného mládenca jeho hráčsky agent Michal Holeščák. „Okrem uvedených klubov sme v úzkom kontakte aj s niekoľkými zástupcami Premier League a najvyššej holandskej súťaže,“ doplnil generálny manažér klubu Róbert Rybníček zoznam adries, kde by mohol Malec v neskoršom období pokračovať vo svojej futbalovej kariére.

Kým bude nadaný hrotový hráč pomýšľať na nové výzvy, určite sa bude chcieť presadiť najskôr v prvom tíme AS Trenčín. Útočný potenciál naznačil už vo svojej seniorskej premiére. Na sústredení v Uherskom Hradišti nastúpil do súboja proti Opave do druhého polčasu ako striedajúci hráč. Svoju prvú veľkú príležitosť síce nevyužil, ale druhú šancu chladnokrvne premenil a rozhodol o najtesnejšej výhre AS 1:0. „Podpis kontraktu s Tomášom považujeme za ďalší krok v uplatňovaní našich plánov. Aj naďalej chceme pracovať predovšetkým s našimi mladými hráčmi. Cesta z dorasteneckých tímov AS do seniorského výberu je otvorená pre všetkých. Okrem Maleca sme počas uplynulého obdobia podpísali profesionálne kontrakty aj so Samuelom Štefánikom a Patrikom Mišákom, ktorí sú ďalšími mladíkmi z devätnástky. Podobne ako u nich, aj u Tomáša platí, že ako využije novú príležitosť, je teraz už iba na ňom,“ uviedol na záver Róbert Rybníček.

Autor: ms
Rozpis zápasov
19:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 6. kolo, 24.8.2019
FK Pohronie - AS Trenčín
1:2 Trnava
Fortuna liga, 5. kolo, 17.8.2019
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 20.8.2019

A-tím | Van Kessel sa vrátil do AS Trenčín

Na hosťovanie s následnou opciou prichádza zo Spartaka Trnava krídelník Gino van Kessel....

Rozhovory 20.8.2019

A-tím | V kabíne obranca so skúsenosťou z Premier League

Anglický obranca Cole Kpekawa podpísal viacročný kontrakt s AS Trenčín....

Rozhovory 19.8.2019

A-tím | Novou tvárou Kneževič z Dinama Záhreb

Novou tvárou v kabíne AS Trenčín je dvadsaťročný stredopoliar Tomislav Kneževič. Odchovanec...

Rozhovory 19.8.2019

Skovajsa | Mali sme to rozhodnúť skôr

V prvom ligovom kole odohral celých deväťdesiat minút proti Senici. Následne sa na tri zápasy vytratil...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak