Aktuality - archiv 25.2.2010

Veľké šachové partie v kabíne AS Trenčín

Najväčšími odborníkmi Čögley a Ševela, potenciálnym vyzývateľom Knapp.

Pred niekoľkými týždňami začali hráči AS využívať oddychovú miestnosť v hoteli na Ostrove. Futbalisti v nej trávia predovšetkým čas medzi tréningami. Počas relaxu sa im ponúkajú rôzne formy relaxu. Najsilnejšiu skupinu tvoria hráči playstation a kartári. V tíme sú však aj šachisti. Veľké partie sa odohrávajú predovšetkým medzi Petrom Čögleyom a Martinom Ševelom.

Myšlienka o šachových partiách sa zrodila pri horúcom vývare. „Pri jednom z obedov Peter vyzvedal, či vieme hrať šach. Táto myšlienka ma okamžite zaujala. Nepatrím medzi kartárov. Nič mi nehovorí ani plejko. Povedal som si, že okná medzi tréningami by sme mohli využívať pri šachovnici,“ opísal začiatok dramatických súbojov Martin Ševela. „Nie je na škodu občas si pretrénovať mozgové závity. Šachové hodiny síce nemáme, ale myslím si, že partie majú zatiaľ veľmi solídnu úroveň,“ pokračoval skúsený obranca.

„Šach som hrával už ako dieťa. Som rád, že som si po čase našiel súpera. So Ševom je to super. Raz vyhrá on, inokedy ja,“ vyznal sa zo svojho vzťahu ku hre kráľov mladší z dvojice. „Jasné, že navrch mávam väčšinou ja, veď na vzájomné zápasy vyhrávam 3:1,“ kontroval kapitán tímu. Pri analýze svojej jedinej prehry ale súpera športovo pochválil: „Čegyho som si nahnal do rohu. Zdalo sa, že nemá šancu. Potom ale, neviem odkiaľ, vytiahol geniálny ťah a dal mi mat.“

Okolo dvojice šachistov sa najčastejšie motá Lubor Knapp. „Patrí medzi najvážnejších vyzývateľov,“ konštatuje Ševela. Čögley pohotovo s úsmevom na tvári dodáva: „Súbojov s Lubom sa neobávam. On toho vždy viac narozpráva ako urobí.“ Obaja hráči ale vyžadujú pri ľútych bojoch absolútne súkromie. „Kibicovať so do toho nenecháme. Na hru potrebujeme maximálny pokoj,“ uviedol zatiaľ úspešnejší hráč.

O šachových schopnostiach oboch futbalistov nepochybujeme. Skúsili sme si však overiť ich teoretické znalosti. Kým 21 ročný pravák si na meno žiadneho slávneho šachistu nespomenul, 34 ročný stopér reagoval okamžite. „Veľmi dobre si pamätám na šachové maratóny medzi Anatolijom Karpovom a Garrim Kasparovom. Po nich nastúpil nejaký Ind, ale na jeho meno si nespomínam,“ hľadal Martin Ševela v pamäti meno veľmajstra Viswanathana Ananda.

Autor: ms
Rozpis zápasov
19:00 Trenčín
Fortuna liga, 32. kolo, 24.5.2019
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
4:0 Myjava
Fortuna liga, 31. kolo, 18.5.2019
AS Trenčín - Železiarne Podbrezová
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 21.5.2019

Kleščík | Chlapci sa obetovali jeden za druhého

Istota v osobných súbojoch a presnosť v rozohrávke. Tak vyzeralo víkendové predstavenie...

Fotogalérie 19.5.2019

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Podbrezovej

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FK Železiarne Podbrezová (4:0).

ASTV 19.5.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Podbrezovej

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Fortuna ligy AS Trenčín - FK Železiarne...

ASTV 18.5.2019

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Podbrezovej

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy AS Trenčín - FK...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  VRM  slovlak