Aktuality - archiv 25.2.2010

Veľké šachové partie v kabíne AS Trenčín

Najväčšími odborníkmi Čögley a Ševela, potenciálnym vyzývateľom Knapp.

Pred niekoľkými týždňami začali hráči AS využívať oddychovú miestnosť v hoteli na Ostrove. Futbalisti v nej trávia predovšetkým čas medzi tréningami. Počas relaxu sa im ponúkajú rôzne formy relaxu. Najsilnejšiu skupinu tvoria hráči playstation a kartári. V tíme sú však aj šachisti. Veľké partie sa odohrávajú predovšetkým medzi Petrom Čögleyom a Martinom Ševelom.

Myšlienka o šachových partiách sa zrodila pri horúcom vývare. „Pri jednom z obedov Peter vyzvedal, či vieme hrať šach. Táto myšlienka ma okamžite zaujala. Nepatrím medzi kartárov. Nič mi nehovorí ani plejko. Povedal som si, že okná medzi tréningami by sme mohli využívať pri šachovnici,“ opísal začiatok dramatických súbojov Martin Ševela. „Nie je na škodu občas si pretrénovať mozgové závity. Šachové hodiny síce nemáme, ale myslím si, že partie majú zatiaľ veľmi solídnu úroveň,“ pokračoval skúsený obranca.

„Šach som hrával už ako dieťa. Som rád, že som si po čase našiel súpera. So Ševom je to super. Raz vyhrá on, inokedy ja,“ vyznal sa zo svojho vzťahu ku hre kráľov mladší z dvojice. „Jasné, že navrch mávam väčšinou ja, veď na vzájomné zápasy vyhrávam 3:1,“ kontroval kapitán tímu. Pri analýze svojej jedinej prehry ale súpera športovo pochválil: „Čegyho som si nahnal do rohu. Zdalo sa, že nemá šancu. Potom ale, neviem odkiaľ, vytiahol geniálny ťah a dal mi mat.“

Okolo dvojice šachistov sa najčastejšie motá Lubor Knapp. „Patrí medzi najvážnejších vyzývateľov,“ konštatuje Ševela. Čögley pohotovo s úsmevom na tvári dodáva: „Súbojov s Lubom sa neobávam. On toho vždy viac narozpráva ako urobí.“ Obaja hráči ale vyžadujú pri ľútych bojoch absolútne súkromie. „Kibicovať so do toho nenecháme. Na hru potrebujeme maximálny pokoj,“ uviedol zatiaľ úspešnejší hráč.

O šachových schopnostiach oboch futbalistov nepochybujeme. Skúsili sme si však overiť ich teoretické znalosti. Kým 21 ročný pravák si na meno žiadneho slávneho šachistu nespomenul, 34 ročný stopér reagoval okamžite. „Veľmi dobre si pamätám na šachové maratóny medzi Anatolijom Karpovom a Garrim Kasparovom. Po nich nastúpil nejaký Ind, ale na jeho meno si nespomínam,“ hľadal Martin Ševela v pamäti meno veľmajstra Viswanathana Ananda.

Autor: ms
Rozpis zápasov
19:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 6. kolo, 24.8.2019
FK Pohronie - AS Trenčín
1:2 Trnava
Fortuna liga, 5. kolo, 17.8.2019
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 20.8.2019

A-tím | Van Kessel sa vrátil do AS Trenčín

Na hosťovanie s následnou opciou prichádza zo Spartaka Trnava krídelník Gino van Kessel....

Rozhovory 20.8.2019

A-tím | V kabíne obranca so skúsenosťou z Premier League

Anglický obranca Cole Kpekawa podpísal viacročný kontrakt s AS Trenčín....

Rozhovory 19.8.2019

A-tím | Novou tvárou Kneževič z Dinama Záhreb

Novou tvárou v kabíne AS Trenčín je dvadsaťročný stredopoliar Tomislav Kneževič. Odchovanec...

Rozhovory 19.8.2019

Skovajsa | Mali sme to rozhodnúť skôr

V prvom ligovom kole odohral celých deväťdesiat minút proti Senici. Následne sa na tri zápasy vytratil...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak