Starší dorast vyhral v Trnave, ale nestačil na Dubnicu

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín.

Prehľad výsledkov stretnutí  mládežníckych tímov AS Trenčín:

Starší dorast (U19, I. liga) - 23. kolo:
Trnava – AS Trenčín 0:2 (0:1)
Góly AS: Horčičák, Malec

AS: Feriančík - Vl. Gajdošík, Ivicze, Kvasnica, Bučko - Rybanský - Horčičák, Mišák, Holúbek, Mondek - Malec

Radúz Dorňák (tréner): „Súboj dvoch mužstiev z popredia tabuľky mal do značnej miery taktický podtext. Domáci mali neplodnú optickú prevahu, zatiaľ čo my sme hrali na rýchle kontry do voľných priestorov. Mužstvo podalo disciplinovaný výkon najmä v defenzíve, keď kompaktný náš blok sa včas presúval do ťažiska hry a znemožnil domácim kombinácie.“

Starší dorast (U19, I. liga) - 20. kolo:
Dubnica – AS Trenčín 1:0 (0:0)

AS: Feriančík - Vl. Gajdošík, Ivicze, Kvasnica, Bučko - Rybanský - Horčičák, Štefánik, Holúbek, Mondek - Malec

Radúz Dorňák (tréner): „Derby zápas mal veľmi dobrú úroveň, najmä v prvom polčase. O tesnom víťazstve domácich rozhodla strata lopty v strede ihriska v 82. minúte.“

Starší dorast (U18, II. liga) - 20. kolo:
Senica – AS Trenčín 3:2 (0:1)
Góly AS: Kozic 2

AS: Hunka - Hrnčár, Szabó, Dzurilla, Grejták (Lacko) - Bezák, Ďuriška, Pupiš, Vlnka - Bartoš - Kozic

Marián Zimen (tréner): „Zápas sme začali veľmi dobre, hrali sme aktívne a vytvorili si hneď niekoľko gólových príležitostí. Polčas sme zaslúžene vyhrali 1:0. Až na jednu príležitosť si súper v prvej polovici zápasu nevytvoril gólovú príležitosť a ohrozoval nás len po štandardných situáciách. V druhom polčase sme sa snažili pokračovať v rýchlej, agresívnej hre, ale zabrzdili nás tri strelené góly súpera v priebehu štrnástich minút. Prvé dva boli po rohových kopoch, kedy súper zakončoval v priestore päťky, a tretí gól padol po kolmej prihrávke cez stred obrany. Hru sme otvorili, čím sa súper dostal do ďalších rýchlych protiútokov, ktoré však už nepremenil. Nám sa podarilo vytvoriť si tlak a niekoľko gólových príležitostí, ale výsledkom nášho snaženia bol len nariadený pokutový kop, ktorý premenil Kozic. Chlapcov môžem pochváliť za dobrý kolektívny výkon. Vyčítať môžem opäť zlú prácu vo vlastnom pokutovom území pri štandardných situáciách súpera.“

Mladší dorast (U17, I. liga) - 23. kolo:
Trnava – AS Trenčín 5:0 (4:0)

AS: Žáčik - Matejka (Škvarka), Ranko, Sluka (Hrošovský), Mazáň - Morong, Kyselica, Lobotka, Šiko – Šproch (Čenteš), Červený (Jurica)

Ján Blaháč (tréner): „V 12. min to bolo už 3:0 pre domácich. Súper trikrát zbehol za chrbát obrannej línie a trikrát skóroval. Na prebudenie sme museli použiť zvýšený hlas, ktorý zabral, ale bez gólovej odpovede. Prvopolčasové brvno, vykopnutá lopta z prázdnej brány, neúspešné zakončenie z bezprostrednej blízkosti a kopa nevyužitých šancí. Naopak v poslednej minúte prvého polčasu sme inkasovali štvrtýkrát. Prvopolčasová studená sprcha zabrala. Nechceme negovať výkon súpera, ale v druhom polčase bol na našej polovici ihriska možno päťkrát. Svoju prevahu sme, ale vôbec nedokázali zúročiť, pretože ani tie najvyloženejšie šance zostali nevyužité. Nabudúce sa musíme skôr zobudiť a koncentrovať. Hrať 68 minút nestačí, pretože práve tých málo zostávajúcich minút rozhodne v náš neprospech. Súper bol maximálne efektívny a preto vyhral.“

Mladší dorast (U17, I. liga) - 20. kolo:
Dubnica – AS Trenčín 3:3 (1:2)

Góly AS: Šiko (11 m), Lobotka, Morong

AS: Žáčik - Svatík, Ranko, Hrošovský, Mazáň - Šiko, Kyselica, Lobotka (Čenteš), Červený (Morong) - Šproch, Jurica (Mazák)

Ján Blaháč (tréner): „Na derby stretnutie sme sa tešili. Náš cieľ – zvíťaziť a popritom podať kvalitný výkon sme, ale splnili iba spolovice. Samotné stretnutie malo od začiatku vysoké tempo, k čomu prispeli obidva kolektívy. Hodnotiť jednotlivcov by nebolo správne, pretože ku kvalite zápasu prispel každý iným spôsobom, ale rovnakým dielom. Skóre stretnutia bolo ako na hojdačke.  V 26. min sa domáci ujali vedenia. V 29. min sme vyrovnali z pokutového kopu a v 34. min sme už viedli. Druhý polčas sa pre nás nezačal dobre. Po našich individuálnych chybách sme inkasovali v 44. a 47. min dva lacné góly a zrazu súper opäť viedol. Našťastie o dve minúty sme vyrovnali. Stretnutie naberalo na obrátkach a každý chcel uspieť. My sme boli kombinačnejší a presnejší, súper dôraznejší a jednoduchší. Zápas bol až do konca napínavý, ale skóre sa už nemenilo ani pri našej poslednej super šanci v 68. min. Veľmi dobré stretnutie sa skončilo spravodlivo.“

Mladší dorast (U16, II. liga) - 20. kolo:
Senica – AS Trenčín 2:0 (2:0)

AS: Valovič - Líška, Bednárik, Šulek (Kováčik), Jurdík (Kochan) - Molnár, Bariš, Čenteš, Skovajsa - Szabó (Baňák), Opatovský (Bilka)

Milan Spurný (tréner): „Domáci nás zaskočili agresivitou, nasadením a rýchlim gólom - vyhrali zaslúžene. Strelili dva góly a ďalšie šance ostali nevyužité. Z našej strany to bol chladný výkon podobný počasiu. Šancu zápasu zahodil v druhom polčase Kochan po perfektnom centri z pravej strany. Snahu nemôžem niektorým hráčom uprieť, ale nedotiahli sme útočné akcie do konca a problémy sme mali hlavne s nepresnými prihrávkami v šestnástke súpera. Chýbala my častejšia streľba, keď sme hrali s vetrom. Nič sme nevyťažili ani zo štandardných situácií.“

Starší žiaci (U15, I. liga) - 21. kolo:
Malacky – AS Trenčín 2:2 (0:1)

Góly AS: Kucharík, Krasňan

AS: Zemanovič - Stankovič, Bezunk, Škarbala, D. Stránsky (Vlado) - Antošík (Krasňan), Juliny, Bero, Ďuráči - Kováčik, Kucharík (Hoťko)

Eduard Pagáč (tréner): „V prvom polčase sme hrali v útočnej fáze dobre, jednoducho na jeden-dva dotyky. Dokázali sme sa presadiť v hre jedna na jedna. Horšie to bolo s hrou v súperovej šestnástke, kde sme sa nevedeli presadiť. Malacky hrali jednoducho, na jedného útočníka, ktorý bol fyzicky vyspelý, čo nám robilo problémy. Dali sme gól hneď v 2. min po strele spoza pokutového územia - Kucharík. Na začiatku druhého polčasu sme inkasovali gól po hrubej individuálnej chybe. Aj keď nám vylúčil rozhodca v 51. min hráča, stále sme boli lepším mužstvom. Dali sme gól po výbornej individuálnej akcii Ďuráčiho na ľavej strane, zakončil Krasňan. Súper hral v druhom polčase so silným vetrom, čo využíval pri každej štandardke na nakopnutú loptu do našej šestnástky. Týmto spôsobom aj vyrovnali, keď po nedôraze našich hráčov dokopli loptu z päťky do brány.“

Starší  žiaci (U14, I. liga) - 21. kolo:
Malacky – AS Trenčín 0:5 (0:1)

Góly AS: Polák 2, Jančo, Hladký, vlastný

AS: Amcha - Vlček, Blažej, Valaštín (Pastyrík), Vasko - Hladký, Jančo, Holíček, Jánošík (Kohout) - Hošták (Polhorský), Polák

Ľubomír Paraska (tréner): „V zápase proti slabučkému súperovi sme neukázali všetko, čo sme mohli. V prvom polčase sme síce strelili štyri góly a súpera sme k ničomu nepustili, ale príliš sme sa uchyľovali k individuálnemu spôsobu zakončovania a zbytočne sme sa veľmi skoro pokúšali o streľbu z veľkej vzdialenosti. Vyzeralo to, že každý chce dať gól. Absentovala mi hra v krajných priestoroch a trpezlivosť v prípravnej fáze. V druhom polčase, aj keď sme dali len jeden gól, sa naša hra zlepšila. Problémom bola len finálna a občas aj predfinálna fáza. Celkovo sme mohli podať aj lepší výkon, ale boli tam aj svetlé momenty.“

Mladší  žiaci (U13, I. liga) - 12. kolo:
FC Nitra – AS Trenčín 5:1 (1:1)

Gól AS: Škára

AS: Miškolci - Jakúbek (Marušinec), Šulek, A. Mizerák - L. Mizerák, Bariš, Kolesár (V. Škultéty) - Škára (Švehla), Prekop

Roman Rýdzi (tréner): „V prvom polčase sme boli hráčom Nitry viac ako vyrovnaným súperom a vypracovali sme si viac gólových príležitostí, ktoré sme ale nepremenili. V druhom polčase po prestriedaní sme boli oveľa slabší a hráči z lavičky nenahradili vystriedaných hráčov. Za druhý polčas sme si ani nezaslúžili bodovať.“

Mladší  žiaci (U12, I. liga) - 12. kolo:
FC Nitra – AS Trenčín 1:0 (1:0)

AS: Minaroviech - Gróf, Čvanda, Pekár - Zemanovič, Halgoš, Marcinát, Gyurek - Štefánik

Striedali: Arnold, Blízik, Cenkner, Gregorovič, Palman, Ševčík

Vladimír Cifranič (tréner): „Zápas sme zvládli najmä z pohľadu defenzívy veľmi dobre. Aj keď sme inkasovali gól pomerne skoro po rohovom kope už v 6. min, tak od tohto momentu si domáci vyloženú šancu nevypracovali. Naopak my sme mohli vyrovnať po tutovke Štefánika. Domáci mali síce celý zápas územnú prevahu, no dobrou defenzívou celého družstva sme ich tlak eliminovali. Hráči sa prekonávali v bojovnosti, dobre sa posúvali do ťažiska hry a neustále vytvárali tlak na loptu a súpera. Výkonom vynikali najmä Čvanda, ktorý perfektne dirigoval celú obranu. Taktiež Halgoš, celkovo náš najlepší hráč. Za tento zápas si však pochvalu zaslúži celé družstvo.“