A-tím 31.10.2021

FL | Prehra so vztýčenou hlavou

Zverenci trénera Petra Hlinku prehrali v zápase 13. kola Fortuna ligy proti ŠK Slovan Bratislava 2:3 (1:0). Naše góly dali Jakub Kadák a Philip Azango.
2:3 (1:0)
Štadión Sihoť
13. kolo, 17:00
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava

AS Trenčín | Kukučka - Yem, Pires, Pirinen, Kozlovský - Gaži (90. Kmeť), Lavrinčík, Hollý (66. Zubairu), Azango - Kadák - Jendrišek (79. Ikoba)

ŠK Slovan Bratislava | Chovan - Medveděv, Kašia, Božikov, De Marco (88. Abena) - Kankava - Henty, Rabiu (77. Mráz), Zmrhal (88. Weiss) - Dražič (46. Čavrič) - Green (46. Da Silva)

Góly | 42. Kadák, 64. Azango - 50. Henty, 52. Zmrhal, 81. Henty

Žlté karty | 90. Kukučka - 31. De Marco, 68. Rabiu, 89. Kankava, 90. Weiss, 90. Henty

Rozhodovali | Ziemba – Hancko, Štrbo

Diváci | 1000

Do zápasu sme vstúpili bez rešpektu a počas prvého polčasu sme udávali tón hry. Už v 2. min sa dostal k zakončeniu Jendrišek, no hlavou minul bránu. Neustálym pohybom na polovici súpera sme robili Slovanu najväčšie problémy. V 33. min zakrútil Kadák loptu ideálne okolo múru, no trafil iba žrď. Náš kapitán napokon rozvlnil sieť a to exportnou strelou spoza pokutového územia tri minúty pred odchodom do šatní – 1:0. Slovan po polčase vymenil ofenzívnych hráčov a do druhej štyridsaťpäťminútovky vstúpil ako vymenený. Striedajúci Čavrič sa už po dvoch minútach predral do šestnástky, no z uhla trafil iba brankára Kukučku. V 50. min sa už skóre menilo. Zvnútra šestnástky zamieril Henty presne k žrdi – 1:1. Ubehli iba dve minúty a majster viedol. Po rohovom kope sa lopta dostala k Zmrhalovi a ten rozvlnil sieť – 2:1. Po hodine hry sme sa spamätali z nepriaznivého vývoja a vrátili k ofenzívnej snahe. V 64. min sme sa opäť vybrali do šestnástky súpera vo väčšom počte. Kadák vrátil loptu na hranicu šestnástky Azangovi a Nigérijčan peknou strelou pod brvno vyrovnal – 2:2. V 70. min sa štadión Na Sihoti tešil z ďalšieho obratu, no gól Kadáka neplatil. Zasiahol videorozhodca, ktorý pred gólom objavil ruku Jendriška položenú na chrbte Božikova. Tri body si napokon odniesol Slovan, keď v 81. min Zmrhal nacentroval do šestnástky a Henty hlavičkou rozhodol – 3:2.