Aktuálne 23.10.2019

​Muži poskočili v extraligovej tabuľke na štvrté miesto po víťazstve nad Spišskou novou Vsou 5:8.

Majster pritom cestoval na Spiš v oklieštenej zostave, v základe dostal šancu zhodou okolností juniorský odchovanec Young Arrows Adam Wágner, v obrane musel zaskakovať Mandinec.
FbC Young Arrows Spišská Nová Ves – FBK AS Trenčín 5:8 ( 0:2, 2:4, 3:2)
Vylúčení 5:2
Využité 0:4
Oslabenia 0:0
Divákov 73
Rozhodovali : Juhás, Roba
Góly AS: 10. Mrázik(Matejka), 13. Dávidek (Machara), 21. Mrázik (Matejka), 25. Mikolaj
(Matejka), 30. Matejka(Dávidek), 34. Mikolaj (Dávidek), 45. Matejka (Machara), 49. Mikolaj
(Matejka).

Úvod zápasu bol opatrný, postupom času získavali čoraz väčšiu prevahu Trenčania.
V 10. minúte zakončil okulahodiacu akciu prvého útoku Mrázik do odkrytej bránky a onedlho využil presilovku Dávidek. Ďalšie viaceré šance Trenčína v tretine zostali nevyužité, domáci ohrozovali bránku AS iba sporadicky, a tak skóre 0:2 zostalo do konca prvej časti hry v platnosti.

Domáci sa na nástup zo šatní neponáhľali a ich tímový trest za zdržovanie hry potrestal po 55 sekundách Mrázik. V 25. minúte „dozametal“ loptičku za Ondasov chrbát Mikolaj. – 0:4 V 28. minúte bol vylúčený domáci Kalafut. AS nezačal presilovku najlepšie, rodiaci sa brejk zastavil za cenu vysokej hokejky Mandinec a Spišská Nová Ves zahrávala trestné strieľanie. Rády ale strelou na ľavú ruku Mészárosa nepochodil. Platilo tak známe klišé nedáš – dostaneš, keď ešte v tej istej presilovke zvýšil na 5:0 Matejka. To ale už domáci vystrkovali rožky a v rozmedzí minúty prekonal brankára AS najprv na tretí pokus Ferenčík a potom po zaváhaní Dávideka aj Hanzely. Posledné slovo v druhej tretine mal ale Mikolaj, AS Trenčín viedol po dvoch tretinách 6:2.

Gól Juraja Matejku v 45. minúte mal priniesť definitívny kľud na trenčianske hokejky,
no stal sa presný opak. Po minútovej nekoncentrácií v zadných radoch súper znížil na 4:7 a zacítil šancu. Opäť ho však zbrzdilo vylúčenie. Trenčania využili v 49. minúte aj štvrtú presilovku z celkových piatich v zápase. Mikolaj sa najlepšie zorientoval v bránkovisku a nekompromisne zo vzduchu upratal loptu do siete.
Spišiaci sa snažili ešte zo všetkých síl s výsledkom niečo urobiť, a Mészáros musel vytiahnuť niekoľko kvalitných zákrokov, aby udržal súpera na dištanc.
Napokon sa domáci dočkali až neskoro – v 59. minúte stál na konci rýchleho protiútoku troch proti dvom Rády. V poslednej minúte bol ešte vylúčený Kováč a Spišiaci znásobili presilovku odvolaním brankára, no bez gólového efektu.

AS Trenčín dokázal potvrdiť rolu favorita víťazstvom 8:5 a vyhupol sa na priebežnú štvrtú

Mladší žiaci zbierali cenné skúsenosti na Švédskom Gothia innebandy cupe

Nová generácia mladých florbalistov si vyžaduje nové hráčske výzvy...

Martin Žilinský prichádza na hosťovanie!

Z FBK Púchov sa na štvormesačné hosťovanie vracia známa tvár.

Aktuálne 1.1.2020

Kusenda už strieľa góly za Králův dvůr!

Po EuroFloorball cupe, na ktorom obsadili florbalisti AS Trenčín tretie miesto, sa rozhodol útočník...