Aktuálne 7.11.2018

AS Trenčín zaznamenal tretiu prehru v rade a je mimo play-off pozícií

Po prehrách s prvým a tretím tímom z minulej sezóny čakal Trenčanov nedeľný zápas proti vicemajstrovi FK Florko Košice, ktorý zavŕšil šnúru troch zápasov počas ôsmich dní. AS Trenčín sa okrem iného chcel revanšovať Florku za vypadnutie vo štvrťfinále play-off uplynulej sezóny, keď sa v dramatickej sérii radovali Košičania po výhre 3:2 na zápasy. Vyrovnaný zápas sa očakával aj v nedeľu.

Florbalový klub AS Trenčín – FK Florko Košice 3:5 (0:1,2:2,1:2)

Vylúčení 0:0, divákov : 94

Góly: Baroš (Kusenda), Matejka (Heleš), Matejka (Klapita)

Zápas sa od začiatku nevyvíjal pre domácich dobre. Z prvej vážnejšej príležitosti hostí skóroval Blaško a v 2. minúte už bolo 0:1. Divákov, ktorí na zápas meškali tak čakal už pri príchode do haly nepríjemný pohľad na svetelnú tabuľu. V prvej tretine sa hralo opatrne, územnú aj streleckú prevahu mali Trenčania, väčšie šance však Košice. Stav sa do konca prvej tretiny nemenil. A výrazne sa obraz hry nezmenil ani v druhej tretine. AS Trenčín sa ťažko presadzoval cez pozornú obranu hostí, ktorí umne bránili a všetko dirigoval v bránke pozorný Kohút, ktorý sa okrem iného blysol efektným zákrokom pri strele Matejku. Naopak, nepozornosť domácej obrany pri bránení štandardnej situácie Florko využilo a Vašíček do odkrytej bránky skóroval na 0:2. V 36. minúte skóroval Konečný a bolo 0:3. S Trenčanmi to začínalo vyzerať zle-nedobre. Bránku Košíc však našťastie už o minútu neskôr odklial Baroš a znižoval na 1:3. Následne mali Košice možnosť trestného strieľania, Kátlovskému však jeho pokus Mészáros pravou nohou zlikvidoval. Divácky atraktívnu päťminútovku zavŕšil osem sekúnd pred koncom druhej tretiny Matejka, ktorý pretavil na gól Helešove priťuknutie a vrátil AS do zápasu. Pred posledným dejstvom bol rozdiel už iba jednogólový. V tretej tretine domáci vrhli veškeré sily do útoku, v čase ich najväčšieho tlaku však prišla fatálna chyba v rozohrávke a Kátlovský sa tentokrát nemýlil – 2:4. Dve a pol minúty pred koncom navyše na 2:5 z pohľadu AS zvyšoval z dorážky Konečný. Gól aj napriek vehementným protestom domácich pre postavenie hráča v malom bránkovisku platil. Iskierku nádeje vykresal minútu pred koncom Matejka, keď dorážal nahodenie od polovice Klapitu. Hostia si už však záver stretnutia postrážili a z Trenčína berú všetky tri body. Naopak AS sa po troch prehrách zhodne o dva góly s medailistami minulého ročníka prepadlo až na deviate miesto. Priamy boj o play-off priečky zvedie 17.11. na palubovke nováčika extraligy Snipers Bratislava.

Autor: Redakce
3:2 MŠH Detva
4. kolo, 1.10.2023
DTF team Detva Joxers - FBK AS Trenčín

Aktuálne 29.9.2023

Florbalistky mamičky - pridajte sa k nám!

Nová aktivita, najmä pre členky florbalového klubu AS Trenčín, sa uchytila a mamičky našich...

Mládež 13.9.2023

VÝNIMOČNÝ PRESTUP ! NAJLEPŠÍ STRELEC ČESKEJ JUNIORSKEJ CE LIGY PRESTUPUJE DO FBK AS TRENČÍN

Florbalovému klubu AS Trenčín sa ešte pred...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn