Aktuálne 7.5.2019

Dávid Baroš na kempe JACT s cieľom vybojovať si profesionálnu zmluvu!

Po majstrovskej sezóne v drese FBK AS Trenčín sa mnohým hráčom A mužstva hrnú ponuky od tuzemských, ale aj zahraničných klubov na stôl. Jedným z nich je aj Dávid Baroš, ktorý sa takmer okamžite po finále vydal do ŠvédskehoTäby, kde sa zúčastnil zaujímavého kempu.

Agentúra JACT zastupuje TOP svetových florbalistov a trénerov, s cieľom nájsť hráčom nové pôsobisko, respektíve vybaviť zmluvy v domovských kluboch podľa hráčových požiadaviek a nárokov. Táto agentúra sa rozhodla po prvý krát zorganizovať kemp talentovaných voľných hráčov, z ktorých má v pláne vybrať si takých, ktorých potom bude zastupovať. Kempu sa zúčastnili mladí a perspektívni hráči zo švédskej SSL ale aj z fínskej salibandyligy, druhej najvyššej švédskej ligy a hráči z ďalších európskych líg. Hráči absolvovali okrem tréningových jednotiek aj dva modelované zápasy a o záujme agentov budú informovaní počas prestupového obdobia. Dávidovi prajeme veľa šťastia a prinášame vám rozhovor o jeho začiatkoch, ale aj prestupe do AS či pocitoch po zisku titulu. 


Ahoj Dávid, povedz nám niečo o tvojich florbalových začiatkoch...

Florbal hrávam 7 rokov a za ten čas som toho zažil už celkom dosť. Začínal som v Topoľčanoch ako 16 ročný, kde som hrával 2.ligu. Počas mojej prvej sezóny som stihol ku koncu sezóny ešte pár zápasov v rámci striedavého štartu za Nitru, ktorá hrala 1.ligu. Chalanom sezóna vyšla, podarilo sa im postúpiť do extraligy z druhého miesta a tak som získal aj ja svoju prvú vzácnejšiu medailu aj keď som za nich odohral asi len dva zápasy ale bol som na tom poslednom kde sa odovzdávali medaily tak som dostal jednu aj ja JNa ďalšiu sezónu som do Nitry už prestúpil a odohral som sezónu v extralige. Aj keď som toho moc neodohral, pretože som bol viac krát zranený, bola to dobrá skúsenosť. Po konci sezóny som maturoval takže sa riešilo čo ďalej. Rozhodnutý som už bol ale dlhšie pretože som bol v kontakte s Bulldogs Brno. Bolo to veľmi ťažké, pretože keď som sa chcel prebojovať do juniorského tímu musel som s nimi trénovať. Celú sezónu, ktorú som odohral v Nitre som zároveň každú stredu chodil do Brna na otočku kvôli tréningom. Tréning býval večer a tak sme s ocom vyrážali hneď ako som prišiel zo školy a vracali sme sa okolo 1 v noci. Samozrejme v škole žiadne pochopenie ale na to som už bol zvyknutý, že keď robím niečo viac ako ostatní, budem to dostávať pociťovať. Našťastie sme mali aspoň super triednu, ktorá to chápala a snažila sa mi o to viac pomáhať. Nasledujúcu sezónu som teda odohral v juniorke Bulldogs. Spoluhráči, kvalita ligy a zázemie klubu boli výborné. Boli sme veľmi dobrá partia a aj kvalitu sme mali dosť dobrú, bohužiaľ o to viac mrzí ako ta celá sezóna dopadla. Po prvých zápasoch sme boli v top 4, myslím, že každý jeden chalan veril že by sme mohli vybojovať medailu. Po týchto zápasoch, podľa mňa úplne nezmyselne prišli zásahy z vedenia klubu a tím sa začal prepadať dole tabuľkou až sme nakoniec zostúpili do nižšej ligy. Mrzí ma to dodnes ale už s tým nič nespravím treba ísť ďalej. Zobral som si z toho veľa skúseností a posunulo ma to opäť ďalej. Ďalšiu sezónu som odohral v klube, ktorý hral divíziu ale nebolo to nič pre mňa. Nebavilo ma to a tak som sa vrátil hrávať späť na Slovensko do Topoľčian. Študoval som ale stále na vysokej škole v Brne a tak som každý týždeň chodil hore - dole, čo bolo tiež veľmi náročné. V Topoľčanoch som po návrate odohral sezónu aj pol a potom som odišiel sem do AS Trenčín kde som práve dohral druhú sezónu. Verím, že to nie je všetko a ešte sa v nejakom novom klube ocitnem.A ako si sa dostal doflorbalového klubu AS Trenčín?

Do AS Trenčín som sa dostal tak ako aj do každého klubu. Kontaktoval som niekoho z vedenia (teraz to bol Pešek ) a dohodli sme sa, že sa prídem ukázať. Myslím, že som sa zapáčil a tak ma zobrali medzi seba. V AS-ku som odohral zatiaľ jeden aj pol sezóny, uvidíme čo bude nasledovať. Mám nejaké plány ale ani sám neviem kde sa budúcu sezónu ocitnem.

Aké sú pocity po zisku prvého titulu v kariére?

Pocity sú vynikajúce. Aj keď si myslím, že mi stále nedochádza čo sme dokázali. Po začiatku sezóny, keby mi niekto povedal, že budeme čo i len vo štvrťfinále tak mu poviem, že je blázon. Veľa pomohol Bolek a chalani z Čiech. Doniesli so sebou kvalitu ale myslím si, že sme to vyhrali hlavne kvôli tomu, že sme si všetci v hlave nastavili, že to jednoducho vyhráme. Po príchode chalanov sa do šatne dostala neskutočná energia. Každý hráč bol zrazu ako vymenený, jednoducho každý by na tom ihrisku nechal aj život len preto aby sme vyhrali. A to si myslím, že to bol hlavný dôvod nášho víťazstva. Aj keď sme prehrávali nikdy sme sa nevzdali.


Aký je recept na úspech? Čo by si poradil začínajúcim florbalistom?

Vždy musíš veriť samému sebe a nenechať sa nikým odradiť. Treba stále makať a nepozerať sa na druhých. Veľa krát mám strach, že všetko čo som tomu dal sa mi nikdy nevráti späť a nikdy v živote nič veľké nedosiahnem. Veľa krát som bol z toho frustrovaný a sklamaný, že prečo práve ja, keď tvrdo makám úspech stále neprichádza. Ale práve vtedy musíš nájsť motiváciu ísť ďalej pretože vyjsť to nemusí nikdy, ale pokračovať má zmysel, pretože to miluješ. Ako všetko čo robím, robím preto lebo to mám rád. Nemôžeš mať motiváciu slávu alebo peniaze, pretože sa z toho zblázniš.

A čo plánuješ na novú sezónu? Aké výzvy ťa čakajú?

Plánov alebo skôr snov mám veľa. Na jednom práve momentálne pracujem. Pár dní po poslednom zápase som odletel do Švédska, konkrétne do Täby, kde som sa zúčastnil kempu, ktorý organizoval JACT Management. Boli tam mladí hráči hlavne z SSL ale aj Fínskej extraligy alebo z druhej švédskej ligy. Kvalita bola neskutočná, predsa len je to už vrchol svetového florbalu. Bol som so sebou veľmi spokojný, že aj keď som nepatril k tým najlepším hráčom ale skôr naopak, že som sa tam vôbec nestratil a podal som slušný výkon, za ktorý ma pochválili aj agenti, ktorí kemp organizovali a predčil som ich očakávania. Viac by som ale prezrádzať nechcel. Keď pôjde všetko ako má a ako si predstavujem, určite o tom budem informovať na facebooku alebo instagrame. Tak ak ťa to zaujíma a chceš vedieť ako sa mi darí tak mi hoď follow na instagrame a určite ti nič neujde J

Autor: Redakce
Rozpis zápasov
4:16 Športové centrum M-Šport
22. kolo, 7.3.2020
FBK AS Trenčín - FBC Mikuláš Prešov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Mládež 31.3.2020

Mladší žiaci odohrali v sezóne najviac zápasov zo všetkých kategórií!

Zverenci trénera Petra Klapitu absolvovali tento rok viac ako 40...

Aktuálne 25.3.2020

Sezóna mládežníckych kategórií predčasne ukončená

Žiaľ, koronavírus zasiahol aj florbalový svet a sezóna sa mládežníckym kategóriám...

Rozhovory 24.3.2020

Samuel Dávidek: "Verím, že do budúcej sezóny všetko zlepšíme a zdvihneme to o úroveň vyššie!"

Člen širšieho kádra reprezentácie mužov a...

Aktuálne 19.3.2020

Mužské Áčko zakončilo sezónu na deviatom mieste.

Ďaleko za očakávaniami a bez play off. Taká je smutná bilancia florbalistov AS Trenčín,...

Kora  #AsociáciaŠportov  Salming  M-Šport