Mládež 20.5.2022

Dušan Matejka : „Po prehratom semifinále som celú noc nespal a rozmýšľal, čo sme spravili zle.“

Historické tretie miesto dorastencov z majstrovstiev Slovenska prinieslo zmiešané pocity. Radosť z bronzovej medaile, ale aj slzy po prehranom mestskom derby v semifinále. A ako videli pôsobenie tímu do sedemnásť rokov tréneri Dušan Matejka a Lukáš Kuzl?

„Keď si vezmem výkon počas celých MSR myslím, že sme mali naviac. Ale na druhú stranu pred majstrovstvami by som bronz bral za veľký úspech“ začal na úvod Dušan Matejka, otec bývalého reprezentanta a šéfa klubu Juraja Matejku.„Myslím si, že o úspechu nášho tímu rozhodla dlhoročná práca všetkých hráčov, trénerov, rodičov a všetkých členov realizačného tímu.“ zamyslel sa nad faktormi úspechu jeden z dvojice hlavných trénerov.

Skupinové výsledky :

FBK AS Trenčín – Žatva 90 Dolný Kubín 8:4

FBK AS Trenčín – Tsunami Záhorská Bystrica 9:6

FBK AS Trenčín – FBC Predator Sabinov 4:3

Postup do semifinále z 1. miesta :

FBK AS Trenčín – ŠK 1. FBC Florbal Trenčín 3:4 pp


Po famóznej jazde skupinou a postupe do semifinále z prvého miesta prišlo na rad semifinálové derby. Zatiaľ čo mestský rival postúpil na majstrovstvá Slovenska z druhého miesta práve za florbalistami AS a v skupine prehral a opäť postúpil z druhého miesta, dokázal v predĺžení zápasu streliť gól a zvíťaziť. Darmo si strelci po zápase spytovali svedomie a nariekali nad nepremenenými šancami. „Strašne sa mi tlačili slzy do očí, keď som videl sklesnutých chalanov, ale nemohol som to dať pred nimi najavo kvôli ďalšiemu zápasu. Bolo dôležité sa pred bojom o tretie miesto dať hlavne psychicky do poriadku. Celú noc som nespal a rozmýšľal, čo sme spravili zle.“ Narážal Dušan Matejka na fakt, že chlapcov po večernom sobotnom zápase čakal nedeľný boj o tretie miesto.

Zápas o 3. miesto:

FBK AS Trenčín – Tsunami Záhorská Bystrica 6:5pp

„Hneď po prehranom semifinále sme chalanov povzbudzovali, že sa nič nedeje, máme nový cieľ a musíme zabojovať o tretie miesto. Vynahradíme si to opäť o rok a pokúsime sa postúpiť do finále.“ čo sa aj podarilo a vo vyrovnanom a náročnom boji o medailu boli predsa len úspešnejší Trenčania. Víťazstvo nad Záhorskou Bystricou tak znamená historicky prvú medailu florbalového klubu AS Trenčín z majstrovstiev Slovenska dorastencov!

„V prvom rade chcem poďakovať všetkým rodičom, že vychovávajú skvelých inteligentných chalanov, ktorí nám robia radosť v živote aj v športe. Dúfam, že z nich vyrastú úspešní, slušní ľudia a v neposlednom rade aj športovci a reprezentanti Slovenska. Samozrejme ďalej by som chcel poďakovať samotným chalanom, mojej trénerskej dvojičke Lukášovi Kuzlovi a všetkým ostatným členom FBK AS Trenčín.“  

Autor: Peter Klapita
Rozpis zápasov
4:8 ŠC M-Šport Trenčín
11. kolo, 5.11.2021
FBK AS Trenčín - FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina

Prečítajte si tiež

archív novinek
Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical